Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povreda grudnog mišića prilikom izvođenja bench press-a

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povreda grudnog mišića prilikom izvođenja bench press-a

    Pozdrav svima!

    Imam jedno iskustvo koje mi se desilo prije nekih godinu i po dana dok sam radio bench press, koje bih podijelio sa ostalima iz razloga što me interesuje da li je još neko imao slično iskustvo i koja vrsta povrede bi to moglo biti...

    Naime, bio sam na četvrtoj seriji, težina oko 100 kg, i na četvrtom ponavljanju, odjednom kao da je nešto "proklizalo" u predjelu lijevog grudnog mišića na sredini sa vanjske strane. To se desilo dok je putanja šipke bila negdje na sredini pokreta prilikom podizanja tereta, i od "proklizavanja" koje sam osjetio sam samo naglo spustio šipku na grudi, srećom bio je jedan prijatelj u blizini koji mi je pomogao vratiti teg na stalak.
    Osjećaj nakon toga je bio pomalo jeziv, mislio sam da mi se mišić bukvalno pocijepao, međutim naizgled je sve bilo ok, a onda je krenuo jak bol, tako da sam morao istog trena prekinuti trening.
    Nakon toga, nekoliko mjeseci nisam bio u stanju vježbati gornji dio tijela, napominjem da se nisam obraćao doktorima iz razloga što nemam nekog povjerenja u njih kad su u pitanju sportske povrede, barem ovdje gdje ja živim.

    Sada normalno treniram grudi ali se ne usudjujem da radim bench sa dvoručnim tegom. Sve opcije dolaze u obzir, i bench na ravnoj sa bućicama, i bench na smith mašini, i kosi bench, samo klasični ravni ne smijem iz straha da se to opet ne ponovi.

    Da li neko ima ideju šta mi se bilo desilo i šta mislite, da li bih smio ponovo raditi bench?

    Napominjem da sam tom prilikom bio dobro zagrijan, prije vježbanja uredno razgibao i istezao mišić, i piramidalnim sistemom od manjih ka većim težinama došao do te (kobne) četvrte serije sa 100 kg, kada mi se na četvrtom ponavljanju to desilo, a sve do tada nije bilo ni najmanje naznake da sa mišićom nešto nije u redu...

    Hvala!

  • #2
    Meni se slična stvar desila sa propadanjem. Što je moj prijatelj rekao u tom trenutku, : '' Brate ti baš propade'' hahahaha.
    Uglavnom radili propadanje, negdje 2 serija, 15-20 rep ne sjecam se vise, samo sam osjetio tup jak bol izmedju grudi. Toliko jak da sam odma morao prestati sa treningom.
    Na dodir je malo bolilo poslije nekih mjesec dana hajmo reći prošlo. Išao doktoru, apsolutno ništa rekli nisu, nego kao proći će. LOL.
    Vjerovatno sam bio istegnuo mišić ili nešto slično, uglavnom kako i došlo tako i prošlo.

    Moj savjet je da radiš slobodno, samo nemoj odma ići do tih 100kg. Odradi barem 4-5 treninga sise sa manjim kilažama, čisto da psihički pređeš preko toga.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Aldiin View Post
      Meni se slična stvar desila sa propadanjem. Što je moj prijatelj rekao u tom trenutku, : '' Brate ti baš propade'' hahahaha.
      Uglavnom radili propadanje, negdje 2 serija, 15-20 rep ne sjecam se vise, samo sam osjetio tup jak bol izmedju grudi. Toliko jak da sam odma morao prestati sa treningom.
      Na dodir je malo bolilo poslije nekih mjesec dana hajmo reći prošlo. Išao doktoru, apsolutno ništa rekli nisu, nego kao proći će. LOL.
      Vjerovatno sam bio istegnuo mišić ili nešto slično, uglavnom kako i došlo tako i prošlo.

      Moj savjet je da radiš slobodno, samo nemoj odma ići do tih 100kg. Odradi barem 4-5 treninga sise sa manjim kilažama, čisto da psihički pređeš preko toga.

      Odlicno je da si aktivan na forumu,
      ali odgovarat na pitanje koje je postavljeno prije dvije godine, mislim da nema logike!
      Online Transformacijski Specijalist:
      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
      ->
      http://www.fgfitness.uk
      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

      Comment


      • #4
        Možda nije vidio datum, a možda odgovara onima koji sada imaju isti problem.
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Moja greška ekipa, preko telefona uopšte nisam obratio pozornost na datum...

          Comment

          Working...
          X