Announcement

Collapse
No announcement yet.

Raptura ACL-a

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Raptura ACL-a

    Može li mi neko reći koje vježbe raditi zs ojačavanje mišića i pripremi za operaciju prednjeg križnog ligamenta obavio sam u petak artroskopiju kod doktora Mraza u Kc. E sad problem je što on ne priča baš puno i ove osnovne vježbe mi se čine kao prejednostavne za valjano ojačavanje koljena i pripremu za operaciju ili moguce izbjegavanje operacije.

  • #2
    Re: Raptura ACL-a

    Koje ti je osnovne vježbe doktor dao?
    Možeš li slikati papir pa cu ti znati dat konkretniji odgovor jer vecinom iste vježbe i provodiš poslije operacije.

    Ti ces poslije operacije s tim osnovnim vježbama održavati mišićni tonus i ako budeš imao kvalitetnog fizioterapeuta radit ces dosta varijacija i dosta ces provoditi propriocepcijske vježbe gdje ćeš vježbati balans, stabilnost koljena i jačati mišiće stabilizatore koljena dok ti ne zaraste stem ili kako ti već budu prišili koju tetivu na zglob koljena. Da te ne zbunjujem nekom terminologijom samo mi molim te uslikaj vježbe pa pricamo dalje.

    Kad ti je operacija imenjače?
    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

    Comment


    • #3
      Re: Raptura ACL-a

      Originally posted by hardstyle91 View Post
      Koje ti je osnovne vježbe doktor dao?
      Možeš li slikati papir pa cu ti znati dat konkretniji odgovor jer vecinom iste vježbe i provodiš poslije operacije.

      Ti ces poslije operacije s tim osnovnim vježbama održavati mišićni tonus i ako budeš imao kvalitetnog fizioterapeuta radit ces dosta varijacija i dosta ces provoditi propriocepcijske vježbe gdje ćeš vježbati balans, stabilnost koljena i jačati mišiće stabilizatore koljena dok ti ne zaraste stem ili kako ti već budu prišili koju tetivu na zglob koljena. Da te ne zbunjujem nekom terminologijom samo mi molim te uslikaj vježbe pa pricamo dalje.

      Kad ti je operacija imenjače?
      Malo kasnije odgovaram bio sam dosta zauzet ovih dana nadam se da ćeš vidjeti ovaj odgovor
      Evo slike:
      IMG_20150913_174532.jpg

      Čitao sam dosta ovih dana o tomu jer me to sad najviše muči i pročitao sam negdje da se može raditi i plitki čučanj jedino nigdje nisam pročitao za mrtvo dizanje ako je savršena forma ako ju baš ispraksiram da li mogu raditi sa nekim manjim kilazama normalno obican ili ako mogu stiff leg ili romanian deadlift.
      Slobodno koristi i malo stručnije izraze dosta sam proučio to i znam vec otprilike kako ce mi raditi to,a problem je što sam ja tek u prošli petak odradio artroskopiju i ovaj petak sam vadio konce a u četvrtak idem na predgled kod njega ali kako čitam a i zbog mojeg početka faksa prije ljeta sigurno neću moći obaviti tu operaciju ligamenata i to mi je malo problem jer se bojim ako bi radio samo ove osnovne vježbe da će mi noga preslabo ojačati u odnosu na ostatak tijela i em što ću biti neproporcionalan a i samim tim ne vjerujem da ću dovoljno ojačati za operaciju.

      Comment


      • #4
        Re: Raptura ACL-a

        Bw sq. Low bar box sq.
        Lagana progresija uz ovo sto je doktor dao..

        Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment

        Working...
        X