Announcement

Collapse
No announcement yet.

Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

    Dok radim vjezbu za biceps (na klupi ) .
    Pocinjem osjecati bol u u podlaktici desne ruke!Te me onesposobljava za nastavak vjezbe.
    Ali bol prestaje nakon nekoliko dana.

  • #2
    Re: Osjecam bol!

    najvjerovatnije se radi o nekom od kompresivnih sindroma - živac koji inervira područje podlaktice mora poći kroz tunele koje omeđuju kosti, mišići, ligamenti, različita veziva da bi došao do krajnjeg odredišta i u tom tunelu bude pritisnut i to može izazvat: bol, trnjenje, slabost nekog od mišića podlaktice... da bi približno odredio o kojem se kompresivnom sindromu radi (jer ih ima više) mora bi mi detaljnije opisati što ti se događa... npr. gdje se točno javlja bol, osjećaš li bol jače pri pomicanju nekog prsta ili cijele šake ili je to pomicanje teže tj. ne možeš izvesti normalan opseg pokreta u zglobu (uspoređuješ sa zdravom rukom) i pojačava li ti se bol noću?
    Sad bol može nastati zbog traumatiziranja s klupom (pa pokušaj biceps vježbat samo sa bučicama stojeći, bez klupe) a može biti i zbog pritiska samog mišića na živac, a kod nekih sindroma je uzrok neka izraslina na kosti ili mekom tkivu pa se rješava kirurški...
    kod opsežnijih simptoma se daju injekcije, kod malo manje opsežnih samo fizikalna terapija i izbjegavanje aktivnosti koje izazivaju bol..
    u svakom slučaju ovo zadnje o izbjegavanju aktivnosti je važno jer daljnjim traumatiziranjem živca može doći do veće atrofije mišića koje taj mišić inervira pa se problem produbljiva...
    generalni savijet: radi one vježbe za istu skupinu mišića koje ne izazivaju bol u podlaktici
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #3
      Re: Osjecam bol!

      ok hvala na savjetu .

      nesto detaljnije bi bilo kao da osjetim bol u kosti podlaktice samo na jednom mjestu kao jedna tacka a ne citav dio .... i to na sredini izmedju lakta i sake....

      Comment


      • #4
        Re: Osjecam bol!

        Originally posted by unicate View Post
        ok hvala na savjetu .

        nesto detaljnije bi bilo kao da osjetim bol u kosti podlaktice samo na jednom mjestu kao jedna tacka a ne citav dio .... i to na sredini izmedju lakta i sake....
        aha onda je vjerovatnije da je stvar u mišićima podlaktice koje trebaš ojačat... za podlakticu ja imam kod kuće jednu malu šipku koju sam probušio na sredini, tu provuko uže i na kraj zavezo uteg i onda to namotavam i odmotavam i preodlično je za vježbat podlakticu, probaj si tako nešto napravit ili pronađi neku drugu vježbu za podlaktične mišiće
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

          nije losa stvar i ona guma , ili opruga za stezanje , za saku i podlakticu, ako su toliko slabe,
          a mozda od nedovoljnog zagrijavanja tokom treninga, i onda kad se na to doda mozda nepravilno izvodenje moguce da dodje do bolova i povreda
          ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
          Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

          Comment


          • #6
            Re: Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

            da sve je moguce .... danas sam radio i nije me bolilo na svu srecu

            Comment


            • #7
              Re: Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

              Originally posted by unicate View Post
              Dok radim vjezbu za biceps (na klupi ) .
              Pocinjem osjecati bol u u podlaktici desne ruke!Te me onesposobljava za nastavak vjezbe.
              Ali bol prestaje nakon nekoliko dana.
              Radiš šipkom ili bučicama? Ako je šipka, probaj Z-šipkom, ili bučicama.
              Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

              Comment


              • #8
                Re: Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

                a možda se jednostavno nisi zagrio kak spada ja kad sam se zagriavao nisam imao nikakvih problema a već godinu dana se ne zagrijavam prije treninga neg sam oderem i uvjek negdje nešto boli al već sam se navikao a ti to nemoj radit jer zagrijavanje je obavezno ja sam ljen za to
                i meni je bol prestajala za nekoliko dana sad nestane za par sati

                Comment


                • #9
                  Re: Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

                  Originally posted by PatrickStar View Post
                  Radiš šipkom ili bučicama? Ako je šipka, probaj Z-šipkom, ili bučicama.
                  z-sipka a sprava izgleda ovako samo sa strane ima utege (plocice ) i z-sipka je
                  http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...GjmRMsbLf6gHXi

                  Comment


                  • #10
                    Re: Osjecam bol: Dok radim vjezbu za biceps (na klupi)

                    Mislim da problem leži u tome da možda previše savijaš šaku prilikom fleksije nadlaktice, nastoj držati šaku u neutralnom položaju i cvrsto uhvati sipku/bucicu
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment

                    Working...
                    X