Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bol u zglobu desne ruke

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bol u zglobu desne ruke

    Poštovanje,

    S vremena na vrijeme mi se javlja bol u zglobu. Do prije 2-3 mjeseca nisam imao problema dok nisam poceo nesto malo freerunning i mislim da sam mozda ga nabio. Tada nisam obracao paznju na to i sada dođe do toga da nemogu s rukom ni drzati uteg
    Neznam jednostavno osjetim slabost u ruci i zglob me pocne boljeti. Probao sam 2 tjedna izbjegavati rad desnom rukom al bol se vratila opet nakon sto sam opteretio zglob.

    Mozda neko zna dal je to mozda nesto ozbiljno?
    Imao sam problema s gleznjevima al to sam jednostavno rijesio tako da sam puno trcao i ojacao ih... mozda tako trebam i sa zglobom?


    Hvala
    With my fist in your face and your face on the floor

  • #2
    Re: Bol u zglobu desne ruke

    teško je bez pregleda sa sigurnošću reći zašto te boli zglob, ako si ga nabio moguće je da je došlo do prijeloma os scaphoideum (to je jedna od pet kostiju zapešća šake, a najčešće se baš ona polomi) i onda se to prikaže tako kako opisuješ... to je mala košćica i njen prijelom ne možeš napipati, izvana se ne vidi deformitet i jedino se može viditi RTG slikanjem zgloba... ljudi znaju par mjeseci trpit bolove i na kraju slikanjem skuže da su imali prijelom.. problem je što ta košćica teško zarasta i ako se neliječi najčešće nepravilno zaraste kao tzv. pseudozglob (lažni zglob) koji i dalje stvara bolove... savjet: slikaj zglob da otkloniš tu sumnju, to nije veliko zračenje
    Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

    Comment


    • #3
      Re: Bol u zglobu desne ruke

      Opa nisam mislil da bi to bilo tako ozbiljno... budem posjetil onda svoju doktoricu pa nek ona odluci.

      Zahvaljujem na brzom odgovoru.
      With my fist in your face and your face on the floor

      Comment


      • #4
        Re: Bol u zglobu desne ruke

        moze biti da imas upalu tetiva,ali ta bol kod upale tetiva nebi trebala biti tolika kako si ti opiso najbolje da odes doktoru,ako slucajno bude upala tetiva najbolje ti je onda da kupis sebi kremu konjska mast i glukozamin sulfat tablete..meni je to jako pomoglo osjecam i sada malo ali mislim da ce proci s vremenom

        Comment


        • #5
          Re: Bol u zglobu desne ruke

          Sad dok tu samo drzim mis i s njim idem lagano lijevo/desno osjecam bol i tu i tamo zna skljocnuti :/
          Osobito kada prema nutra zelim okrenuti šaku...
          budem pricekal onda jos tjedan/dva pa ak onda ta bol ne nestane budem posjetil doktoricu da nebude da sam dosao samo zbog upale tetiva.

          Zahvaljujem na odgovoru.
          With my fist in your face and your face on the floor

          Comment


          • #6
            Re: Bol u zglobu desne ruke

            Originally posted by KissMyAs13 View Post
            Sad dok tu samo drzim mis i s njim idem lagano lijevo/desno osjecam bol i tu i tamo zna skljocnuti :/
            Osobito kada prema nutra zelim okrenuti šaku...
            budem pricekal onda jos tjedan/dva pa ak onda ta bol ne nestane budem posjetil doktoricu da nebude da sam dosao samo zbog upale tetiva.

            Zahvaljujem na odgovoru.
            ne trebaš ništa čekat, odi da ti ona vidi šta je u pitanju, zato i dobiva plaću...
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment


            • #7
              Re: Bol u zglobu desne ruke

              Originally posted by KissMyAs13 View Post
              Sad dok tu samo drzim mis i s njim idem lagano lijevo/desno osjecam bol i tu i tamo zna skljocnuti :/
              Osobito kada prema nutra zelim okrenuti šaku...
              budem pricekal onda jos tjedan/dva pa ak onda ta bol ne nestane budem posjetil doktoricu da nebude da sam dosao samo zbog upale tetiva.

              Zahvaljujem na odgovoru.
              nemoj je skljocavat ni nista tesko sa njon radit, ima san isti problem, ozljeda u teretani i nisan moga sa njon nista radit normalno
              onda san je odmara i tu i tamo je sklocnen, jer san mislija da je tako vracan u normalno stanje
              nakon par miseci, nisan moga vise se napucavat sa njon, oden kod privatnika, kaze mi da san smrska ligamente u zglobu i on mi je vrati, i ispadne da kad san je skljocava, samo san pogorsava stanje i nisan joj da vrimena za oporavak, sadm mi je dobro, jos je malo osjetljivija nego liva, al to se osjeti samo u jako teskim naporima, bez problema radin teretanu i sve ostalo

              ja milsim da imas jako slican, ako ne isti problem ka sat san ja ima, ajde u doktorice da ti to namisti, zna ona sta ce sa njon
              i nemoj je skljocavat

              Comment


              • #8
                Re: Bol u zglobu desne ruke

                nesmijes skljocati!! hehe nasmijao si me sad kad si rekao "da ne bude da sam dosao samo zbog upale tetiva" s tim se ne treba igrati mozda bude potreban i hirurski zahvat..govorim ti iz iskustva

                Comment


                • #9
                  Re: Bol u zglobu desne ruke

                  Cim budem mogao idem do svoje omiljene doktorice <3
                  Covjece plasite me... nisam mislio da je nest ozbilnoga a onda ovo... vjerujem ti al nadam se da nije nest u tom stilu vec mozda neko nategnuce.

                  Zahvaljujem na odgovoru
                  With my fist in your face and your face on the floor

                  Comment

                  Working...
                  X