Announcement

Collapse
No announcement yet.

ozljeda pri dead liftu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ozljeda pri dead liftu

    znaci danas sam zaradio neugodnu ozljedu kod izvođenja dead lifta...
    to mi je bila druga vjezba, radio sam 4 serije po 8 ponavljanja... 75kg
    nisam se zagrijao...

    u cetvrtoj seriji, kod drugog treceg podizanja negdje u podrucju trbusnih misica sam osjetio bas gadnu bol, ali sam odradio do kraja ponavljanja...
    nakon toga sam odradio jos 4 serije lat pulldown, i krenuo na zgibove i nisam mogao od boli nikako..

    ozljedjen je neki misic u trbuhu, ali mogu raditi trbusnjake bez bolova, dok recimo jako boli kad se istezem prema nazad...
    kad jako udahnem zrak...
    kad napnem trbusnjake nis ne boli, ali kad ih stisnem rukama boli uzas...

    jel imao ko slicno iskustvo?
    There is a price to pay for everything you gain.

  • #2
    Re: ozljeda pri dead liftu

    tako je isto bilo kod mene , samo meni se to dogodilo prilikom istezanja prema nazad , najcesce nakon odradenih trbusnjaka .... a bol mi je prosla brzo , samo stanen u polozaj kad ne boli stojim koju minuticu i prode

    Comment


    • #3
      Re: ozljeda pri dead liftu

      Ozljeda trbušnog zida može biti vrlo opasna! Treba dobro paziti pri vježbama koje naprežu trbušni zid poput mrtvog dizanja!

      Jedina prevencija ovakvih ozljeda pri večim kilažama je pojas,pa ga ubuduće furaj!

      Comment


      • #4
        Re: ozljeda pri dead liftu

        Pojas inace ne sluzi direktno kao oprema za prevenciju ozljeda, nego sluzi za povecanje intraabdominalnog tlaka. E sada, ozljedu je tesko prognozirat i kao takvu je najbolje otic slikat. Moze bit transverzus abdominus jer on je taj koji radi kao pojas tokom stabilizacije truba. Naravno, rade i ostali misici trbuha, no on je taj koji cesto 'ne radi' kako treba. Slikat odi. pa je onda lako dalje davat prognoze.
        "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

        Youtube shit
        Web

        Comment


        • #5
          Re: ozljeda pri dead liftu

          nemoj nosit pojas, samo ti bude trbusni zid jos vise oslabio.... ali tko zna mozda i nije trbusni zid koji te boli. pricekaj par dana i ako ne prodje kod dotura.
          Originally posted by Bilderčić
          Originally posted by Dehydronator
          sve do grama tjedno je natural
          gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
          48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

          Comment


          • #6
            Re: ozljeda pri dead liftu

            ipak moja ozljeda nije bila bezazlena, naime, upravo sam dosao doma, nakon dva dana bolnice jer sam operirao kilu, ili tzv herniu ili bruh...
            dosao na pregled na hitnu, ispipali mi trbuh, uzasno me bolilo... i odmah na operaciju...znaci bio sam u soku...

            ali hvala Bogu sve je proslo kako spada, cak i bolje, ta kila se nije vezala za crijevo, tako da mi oporavak nece biti (pre)dug, a i pusten sam doma vec 2 dana nakon operacije jer sam sve odlicno podnio...

            sad sam u fazi mirovanja... ne boli me osim kad se smijem ili kasljem.

            prvi dan sam bio u depresiji jer su mi govorili i do 2-3 mjeseca pauze, ali kad su me operirali dosle su puno bolje vijesti... ocito sam dosao na vrijeme...
            i jedino oraspolozenje na dan operacije bilo mi je kad je doktor rekao - pa vidim, dugo se bavis bodybuildingom = )

            jos nesto... KORISTITE POJAS!
            Last edited by pekizggs; 11-11-11, 12:51.
            There is a price to pay for everything you gain.

            Comment


            • #7
              Re: ozljeda pri dead liftu

              Eto, bolje na hitnu nego na forum. Sretno s oporavkom!
              "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

              Youtube shit
              Web

              Comment


              • #8
                Re: ozljeda pri dead liftu

                ili se jednostavno zagrij. pojas se koristi kod 1 rm ili neceg slicnog
                Originally posted by Bilderčić
                Originally posted by Dehydronator
                sve do grama tjedno je natural
                gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                Comment


                • #9
                  Re: ozljeda pri dead liftu

                  Originally posted by Archiv3r View Post
                  ili se jednostavno zagrij. pojas se koristi kod 1 rm ili neceg slicnog
                  nije pojas bezveze izmišljen, to je kao da kažeš neću se vezati u autu samo mi smeta, a ono 10000 put sudar i ti odletiš van, lupiš glavom u šajbu ili ko zna kaj

                  VENI VIDI VICI

                  Comment


                  • #10
                    Re: ozljeda pri dead liftu

                    moj savjet budi oprezan...ili batali dead lift do daljnjeg....Imao nesto slicno i uvijek mi se vracalo..i jednostavno vise dead lift ne radim..nikada....ima i drugih vjezbi..cuvaj svoje tijelo i zdravlje nista nije prece....

                    Comment


                    • #11
                      Re: ozljeda pri dead liftu

                      Sretan oporavak!

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: ozljeda pri dead liftu

                        Hvala

                        @damko
                        imao si ozljedu trbusnog zida? kako ti se vracalo?

                        meni je doktor jos i prije operacije rekao da mi ova operacija nece smetat na daljnje vjezbanje, samo cu obavezno morat koristit pojas..
                        posto ni pod zivu glavu vise ne zelim prozivaljavati ovakvo izlezavanje, pojas cu ubuduce koristit kod svih vjezbi koje prilicno terete trbuh i trbusne misice..
                        a s to se tice dead lifta, mislim da ga vise necu radit.. a i s cucnjevima cu bit oprezan...
                        There is a price to pay for everything you gain.

                        Comment


                        • #13
                          Re: ozljeda pri dead liftu

                          nisam imao ozljedu trbusnog zida nego sam uvijek pri radu dead lifta osjecao bolove tamo gdje si i ti osjecao i probadanje neko mi se javljalo kad god sam radio tu vjezbu i u donjem dijelu ledja sam imao bolove..kako god radio...nekad me je znala i glava da zaboli od toga u momentu....Nije me toliko bolilo kao tebe ali mozda bi i napravio vise stete da sam forsirao tu vjezbu..a bila mi je poslije zgibova obavezna...

                          Comment


                          • #14
                            Re: ozljeda pri dead liftu

                            Pih, nosit pojas na svakoj vjezbi koja stavlja povece opterecenje na trbuh je kontraproduktivno. Ti bi se primarno trebao pozabaviti time da ojacas trbusni zid, a ne da bjezis od vjezbi koje ti to omogucuju. Ti nisi podrapao trbuh zbog deadlifta, nego zato sto ti je bio slab. Kreni polako, linearna progresija i da vidis.
                            "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

                            Youtube shit
                            Web

                            Comment


                            • #15
                              Re: ozljeda pri dead liftu

                              Originally posted by 123 View Post
                              Pih, nosit pojas na svakoj vjezbi koja stavlja povece opterecenje na trbuh je kontraproduktivno. Ti bi se primarno trebao pozabaviti time da ojacas trbusni zid, a ne da bjezis od vjezbi koje ti to omogucuju. Ti nisi podrapao trbuh zbog deadlifta, nego zato sto ti je bio slab. Kreni polako, linearna progresija i da vidis.
                              +1

                              @aco: lose govoris, tako da momku samo odmazes. ponovit cu jos jednom: pojas se koristi pri vecim tezinama, 1rm i sl. koristenje pojasa na svakoj vjezbi ce samo oslabit trbusni zid. pa ces dobit herniju cim skines pojas i pokusas dignut bucicu s poda. jel ti jasnije sad?

                              normalno da ce momak sada pripazit sto radi i s koliko kila. vjezbe koje opterecuju stomak su ti prvenstveno DL i FSQ, i nesto manje SQ.
                              Originally posted by Bilderčić
                              Originally posted by Dehydronator
                              sve do grama tjedno je natural
                              gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                              48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                              Comment

                              Working...
                              X