Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problemi sa čučnjevima

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Problemi sa čučnjevima

    probaj se isprcit, ozbiljno govorim, znaci kad ides dole naguzi se.
    Originally posted by Bilderčić
    Originally posted by Dehydronator
    sve do grama tjedno je natural
    gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
    48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

    Comment


    • #17
      Re: Problemi sa čučnjevima

      Ovak, za pocetak nemoj toliko ici unatrag guzicom. Ides do neke mjere, a zatim pravo dole tako da koljena idu prema van i naprijed. Koliko vidim imas dugacke femure sto dodatno "pogorsava" stvar. Pregibaci kukova i loza su kruti ("kratki") pa ti se zato rounda lower back. Stani malo sire, stopala malo prema van i zapocni pokret guzicom. Nakon sto krenes unatrag, kad tad ces morat ici dolje. Pogledaj si tehniku cucnja Ed Coan-a pa ces znat o cemu pricam. Ukratko, ja sam imao istih problema ali sad je sve super. Ne valja bit pak prefleksibilan jer ce ti to oduzet benefit kao sto je "stretch reflex" pa ce bit teze izac iz "rupe" u cucnju.

      Uglavnom, poradi na vec navedenom:
      Istezanje loze, pregibaca kukova
      Aktiviranje gluteusa
      Povecanje svjesnosti donjeg djela leda (sporije idi u cucanj za pocetak, koristi trbusne)
      Mobilnost skocnog zgloba

      Imas dugcke femura, a kratak torzo. Genetski nisi stvaren da budes odlican squater, jer ces prakticki morat radit good morning kad izlazis iz rupe zato sto ce femuri brzo "iskoristit' range of motion skocnog zgloba i neces imat gdje drugdje nego guzicom unatrag, a ledima naprijed. Bilo kako bilo, daj si vremena. To sve neces rjesit u par tjedana, ali kroz mjesec-dva budes. Samo budi uporan.
      "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

      Youtube shit
      Web

      Comment


      • #18
        Re: Problemi sa čučnjevima

        123 - hvala po neznam koji put

        -1. Znači za početak širi stav, stopala okrenuta van i da ne idem guzicom toliko u nazad, nego da njom krenem pa onda koljenima naprijed (u pravcu stopala) dok femure ne postanu paralelne sa podom, a onda kad se dižem iz rupe, da prvo krenem leđima (unazad-prema gore -kao kod good morninga) a zatim kukovi i onda ravnomjerno do vrha. Jesam li dobro shvatio?

        -2. Što se tiče aktivacije gluteusa, koje vježbe za njih da radim odsim Bird Dogsa, može li nešto od ovoga?
        http://www.youtube.com/watch?v=_W-_JsKGVO0
        i što da radim za istezanje pregibača kukova, zglob? One tipične stretching vježbe koje se mogu naći na fitness i BB stranicama i na youtubu?

        -3. I još, što da radim za to vrijeme (mjesec dva) dok svladam čučnjeve, jer mi je to hajmo reći ključna vježba, koja mi se nalazi u svakom treningu kao prva? Čime da je zamjenim dok radim na čučnju, ili pak da radim čučanj sa manjim težinama ili što već?

        Hvala

        Comment


        • #19
          Re: Problemi sa čučnjevima

          1. Da. Sto se tice kretanja sa ledima prvo. To je samo kao neka 'opaska', a ne doslovno kretanje ledima. Krenes prema gore, no nedas ledima da ostanu pa zato 'ledima prvo' ak razumijes kaj hocu rec.

          2. Da, super stvar od Smittya za aktivaciju. Samo guglas hip flexors stretching i ankle mobility.

          3. Radi box cucnjeve ili jednostavno cucnjeve samo do one granice gdje ti su ti leda u dobrom polozaju.
          "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

          Youtube shit
          Web

          Comment


          • #20
            Re: Problemi sa čučnjevima

            Razumijem na što misliš, da ne krećem kukovima a da leša ostaju, nego pokret podizanja iz rupe započinje leđima pa odmah zatim slijede kukovi, tako da se dižu ravnomjerno.

            Znači ono što bih trebao sada raditi je koncentrirati se na istezanje i aktivaciju, a i dalje raditi čučnjeve,ali do one dubine dokle su mi leđa ispravna. Što se tiče težina, da se držim manjih težina, ili?
            Do sada sam radio zagrijavanje do radnih, a u radnim cca 45kg. (zbog loše tehnike ova težina mi je uzrokovala opterećenje i imao sam bolove u donjem dijelu leđa) Znači da se držim čučnjeva, ali u dubinu dok su leđa?

            Comment


            • #21
              Re: Problemi sa čučnjevima

              Jep, tocno to. Trenutno se drzi one dubine koja ti omogucava odrzavanje dobre tehnike tokom cijelog pokreta. S vremenom ce ti tehnika napredovat pa tako i dubina.
              "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

              Youtube shit
              Web

              Comment

              Working...
              X