Announcement

Collapse
No announcement yet.

Parcijalna ruptura mišića

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parcijalna ruptura mišića

    Pozdrav,

    kolega u teretani je prilikom bench pressa sa 140 kg (4 serije, 6-8 ponavljanja mu je uobicajena kvota),
    na drugoj seriji kod 4 ponavljanja zadobio, ono što ja mislim da je parcijalna ruptura prsnog mišića. Cuo se zvuk paranja ručnika i odmah sam mu podigao sipku i spremio. Pojavila se oteklina, ali nigdje masnica i krvarenja. Odmah smo mu zamrznuli ranu i odfurao ga doma. Prvih par dana je radio R.I.C.E. tretman i nigdje niti jedne masnice, samo oteklina i
    bol pri pomicanju ruke.

    Proslo je tjedan dana i imao je opseg kretanja dobar iako ga je zatezalo. Iducih 3-4 tjedna nije radio prsa uopce, amplituda kretanja je tu, sve ostalo je radio normalno. Podljeva nigdje, oteklina je splasnula ali pri kontrakciji prsnog misica, ostecena strana (desna) je vidno "nabubrenija" i izgleda kao da fali dio prsa izmedu prsa i prednjeg delta.
    Natjerat cu ga da se slika pa cu postat sliku.

    U potrazi je za ortopedom koji ima iskustva sa ovakvim stvarima, pa sam odlucio se malo raspitat i ovdje, ako je netko imao slicnih iskustava. Sve smo proucili sto se tice stupnjeva ozljede i lijecenja itd., buduci da se bavi bb-om, estetika mu igra ulogu pa je spreman i ici na operaciju ukoliko ce to biti moguce (ako se odvojila tetiva od kosti itd, a nije
    samo ruptura u muscle belly-u). Ako imate pametan savjet, preporuku za sto/gdje/kako odnosno kod koga/koliko itd.!

    Hvala unaprijed

  • #2
    Re: Parcijalna ruptura mišića

    Riss ce najbolje znat odg. on je doktor .
    It's not over until i win.

    Comment


    • #3
      Re: Parcijalna ruptura mišića

      Moze netko preusmjeriti Riss-a ii nekog drugog tko bi mogao pomoci na ovaj topic?

      Comment


      • #4
        Re: Parcijalna ruptura mišića

        Originally posted by Maleficium View Post
        Moze netko preusmjeriti Riss-a ii nekog drugog tko bi mogao pomoci na ovaj topic?
        riss ne može reći ništ pametno osim da si ode to pregledat kod ortopeda... ako je u Zagrebu, onda na Šalatu nek ode...
        Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

        Comment


        • #5
          Re: Parcijalna ruptura mišića

          Riss, tnx na vremenu. I sam je toga svjestan, samo se nada da ce doc na red u skorije doba.
          Imas li za preporuciti mozda nekog dr.-a na Salati il?

          Comment


          • #6
            Re: Parcijalna ruptura mišića

            Originally posted by Maleficium View Post
            Riss, tnx na vremenu. I sam je toga svjestan, samo se nada da ce doc na red u skorije doba.
            Imas li za preporuciti mozda nekog dr.-a na Salati il?
            sportskim ozljedama se bavi prim.dr.sc. Ivan Bojanić... radi ponedjeljkom u ambulanti 2 (sportska abulanta)
            s uputnicom nek ode tamo na šalter pa će mu oni raći kad može doć na red... ako je hitno onda doktor opće prakse to naznači na uputnici pa ima prednost... ne znam koliko se dugo čeka na red... što prije ode tamo to bolje..
            Inter pedes virginum gaudium est iuvenum.

            Comment

            Working...
            X