Announcement

Collapse
No announcement yet.

Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

    Pokušavam da ignorišem jednu povredu već mesecima... nisam zapamtio tačno koji je mesec i datum bio kad sam se povredio, ali sa sigurnošću znam da je sigurno nastala na početku leta ove 2011. godine. Desilo se to kada sam radio sa malo većim bućicama potisak za grudi (dumbbell press) na ravnoj klupi, i to u trenutku kada sam nakon završene serije hteo da spustim bućice (to mi je izgleda greška, treba lepo da ih bacim samo, izgleda), pa mi se ruka izvrnula tako što mi se šaka sa bućicom u ruci okrenula ka spolja. Od tada, manje-više, ne mogu da radim ništa vezano za biceps. Već sam probao da pauziram, bol je kao malo oslabio, ali čim krenem opet sa vežbama, počne ponovo da se javlja.
    GDE ME BOLI: sa unutrašnje strane lakta, neka tetiva ispod onog mesta gde bi otprilike vadili krv iz vene. Analizirajući malo po netu, shvatio sam da sam istegnuo neku tetivu vezanu za brachioradialis. Najviše me boli kad hoću da radim biceps curls, dakle boli me i sa 5 kg u ruci, a danas sam popizdeo kad sam s najgorom mukom podigao 7,5 kg!!! Uz oštar bol u tom delu koji sam naveo. Bol se javlja i kod veslanja, a i kod hummer curls i zgibova sa šakama preko šipke, dok me sa šakama ispod šipke mnogo manje, skoro uopšte ne boli. To je otprilike i jedina vežba koju bih mogao da radim za bicepse, ti zgibovi sa šakama ispod.
    ŠTA RADITI? Jer više ne mogu da podnesem ovo. Ometa me i mom planu, jer ne mogu da radim mnoge vežbe. Najgore mi je da odem kod lekara, jer nemam ni zdravstvenu knjižicu, a i ne znam ni kod koga da odem, nemam čak ni lekara opšte prakse, već dugi niz godina nisam ni imao potrebe da odem. Da li neko, ko je imao ovakvu povredu, ima neki savet?
    Našao sam na internetu uvaj zanimljiv Youtube kanal, možda i neko od vas sa drugačijom povredom nađe dobar savet kod njih.


    Ja sam probao da radim ovo što ova žena savetuje i istezanje mi se čini kao da mi je odmah pomoglo značajno. Probaću i sa stavljanjem leda, kao što je savetovala... mada, verovatno to pomaže kod sveže povrede. Ja sam se povredio još na početku leta, pre 5, 6 meseci! I ne mogu više ovo da trpim!
    Nije valjda da sad moram da prekinem sa teretanom na par meseci, i hoće li ovo ikada proći, jer je već stvarno nenormalno koliko me zeza ta povreda jednog tako malog i glupog mišića!

    PS: I ova terapija izgleda zanimljivo, ali gde da nadjem nekog da mi to radi dok radim curls-e?))
    http://www.youtube.com/watch?v=AqdYx...eature=related
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

  • #2
    Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

    eeee... toliki bilderi, a nijedan savet... pa valjda je neko nekad istegao neku tetivu? šta valja, mirovati, raditi uprkos bolu, smanjiti težinu, ponašati se kao da bol ne postoji....?
    evo u apoteci mi dali neki glukozamin sulfat tablete... i apotekartka mi je rekla da treba da radim vežbe u teretani, s manjim težinama, jer nisam u akutnoj povredi, s obzirom da je već prošlo toliko meseci od kad je nastala...
    any thoughts?
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

      Moj savjet - nemoj raditi usprkos bolu. Gresku si najvjerovatnije napravio kada si, usprkos povredi i bolu, nastavio opterecivati tu ruku.
      Puno brze bi se oporavio da si ostavio sve vjezbe koje ti uzrokuju nelagodu po strani na odredjeno vrijeme i ne radio ih uopce.
      Ono sto mogu savjetovati iz osobnog iskustva(imao sam slicnu stvar s ozljedom tricepsa koju sam zaradio na skijanju):
      1.Izbjegavaj vjezbe koje uzrokuju nelagodu ili ih pokusaj raditi s tezinama koje ne uzrokuju bol.
      2.Vjezbe koje radis,a aktiviraju misic/tetivu koju si ozljedio probaj raditi sa malim tezinama - ispod praga boli.
      3. Obavezno se jaaako dobro zagrij prije bilo kakvih vecih tezina.

      Ja sam se najbolje oporavio kad sam izbacio vjezbe koje su mi stvarale problem. Npr. izbacio sam extenzije za triceps koje su mi uzasno smetale,dok mi kick-back nije uopce bio problem raditi,pa sam umjesto extenzija ubacio kick-back.
      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

      Comment


      • #4
        Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

        Evo pošto ja imam iskustva sa istezanjima svih mogućih tetiva i mišića,tu tetivu nisam istegnio,ali moj savjet je,nikako ne istezati znam da godi ali zapravo praktički pogoršavaš stvari,kod istegnuća tetive dolazi do prevelikog opterećenja,recimo da si uzeo gumu i previše je istegnio šta se događa gubi na fleksibilnosti i puca na pojedinim mjestima,s vremenom vrati se u prvobitni položaj ali nije istezljiva kao i prije,to se događa sa tetivama samo što ona može povratiti prvobitnu fleksibilnost,tetiva se oporavlja na taj način da se skuplja gdje je pukla(nemoj misliti da je to nekakvo golemo puknuće,nego sitno puknuće koje je veliko možda pola milimetra do milimetar) i obnavlja i zarasta,ti kad istežaš zapravo nedopustaš da se tetiva skupi i obnovi.Sad se pitaš a zašto godi,isto zato kaad se ujutro ustaneš i protegneš pa godi.Nakon što zaraste morat ćeš malo više posvetiti pažnje istezanju te tetive da joj vratiš fleksibilnost jer ipak se skupila da se obnovi.Što se tiće tvoga slučaja ako je to već toliko mijeseci i stalno ignoriraš bol i problem mislim da si možda pogoršao ozljedu,istegnuće tetive zahtijeva odmor,i mislim da ćeš na neko vrijeme morati prestati sa treniranjem barem sa tom rukom.Morat ćeš posjetiti lječnika i možda obaviti nekakve pretrage.To ti je moje mišljenje,jer ja sam istezao na donjem dijelu tijela dosta toga ali princip je isti!

        Comment


        • #5
          Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

          Nažalost mislim da bi trebao neko vrijeme prestati raditi vježbe koje provociraju bol. Bol je znak da nešto nije u redu. Pošto je svima nama zagriženim za trening teško tj. nemoguće prestat evo ti par savjeta. Neke kreme tipa deep heat ili slično bi mogle pomoći ako ih staviš prije treninga. Možda bi i steznik pomogao ako ga staviš preko tog dijela ruke. Ako to ne pomogne odmor i posjet liječniku će bit neminovan.
          http://www.myspace.com/daliborzulejhic

          I know it's hard to keep an open heart
          When even friends seem out to harm you
          But if you could heal a broken heart
          Wouldn't time be out to charm you

          November Rain, Guns and Roses

          Comment


          • #6
            Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

            Deep heeat i steznik će privremeno pomoći ali ozljeda će ostati.Vjerovatno mu i smeta i kad nije u teretani nosi nekakve vrećice u ruci diže nešto po kući,nemoraju to biti teški predmeti!

            Comment


            • #7
              Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

              hvala na odgovorima! ali ja ne radim biceps već mesecima uopšte! Čekam strpljivo da prođe, ali to nikako da se desi, već sam poludeo
              Jedino da prestanem sa svim vežbama koje uopšte uključuju biceps, ali onda otpadaju i benč, i veslanja, i deadlift i praktično sve... šta mi onda ostaje?!! NOGE!? Pa noge su mi i ovako već prevelike u odnosu na gornji deo.
              Ne, prestanak vežbanja ne dolazi u obzir, nema šanse... MOgu samo da nastavim bez curlsa, ali radim zgibove sa pothvatom, oni me manje bole.
              Jel ima neka inekcija, neki steroid za ovo?
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                Originally posted by T.A.T.A. View Post
                Evo pošto ja imam iskustva sa istezanjima svih mogućih tetiva i mišića,tu tetivu nisam istegnio,ali moj savjet je,nikako ne istezati znam da godi ali zapravo praktički pogoršavaš stvari,kod istegnuća tetive dolazi do prevelikog opterećenja,recimo da si uzeo gumu i previše je istegnio šta se događa gubi na fleksibilnosti i puca na pojedinim mjestima,s vremenom vrati se u prvobitni položaj ali nije istezljiva kao i prije,to se događa sa tetivama samo što ona može povratiti prvobitnu fleksibilnost,tetiva se oporavlja na taj način da se skuplja gdje je pukla(nemoj misliti da je to nekakvo golemo puknuće,nego sitno puknuće koje je veliko možda pola milimetra do milimetar) i obnavlja i zarasta,ti kad istežaš zapravo nedopustaš da se tetiva skupi i obnovi.Sad se pitaš a zašto godi,isto zato kaad se ujutro ustaneš i protegneš pa godi.Nakon što zaraste morat ćeš malo više posvetiti pažnje istezanju te tetive da joj vratiš fleksibilnost jer ipak se skupila da se obnovi.Što se tiće tvoga slučaja ako je to već toliko mijeseci i stalno ignoriraš bol i problem mislim da si možda pogoršao ozljedu,istegnuće tetive zahtijeva odmor,i mislim da ćeš na neko vrijeme morati prestati sa treniranjem barem sa tom rukom.Morat ćeš posjetiti lječnika i možda obaviti nekakve pretrage.To ti je moje mišljenje,jer ja sam istezao na donjem dijelu tijela dosta toga ali princip je isti!
                OK, ovo što kažeš deluje logično... ali opet, svi kažu drugačije... moraću izgleda da nađem sportskog lekara i da odem... ali moram onda da skupim i pare za to, grrr...
                “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                mind, it doesn’t matter.”

                Comment


                • #9
                  Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                  Tebi je neminovno mirovanje,htio ti to prihvatiti ili ne,bilo bi super kad bi mogao obaviti ultrazvuk tetive da vidiš što točno je s njom,i kakvi steroidi pi*de materine moš dobit blokadu jedino,a to opet dobivaš kod doktora,nebudi glup,neigraj se sa zdravljem trenutačno možeš više izgubiti nego dobiti to šta ćeš nastaviti trenirati,jer meni se dogodilo da sam imao istegnuće i rupturu zadnje lože,odmirovao sam dio što sam trebao ne cijeli vratio se i na zagrijavanju se zahebavali igrali ševe ja išao lupiti loptu petom i samo sam osjetio da me zapeklo,odma sam znao šta je i da sam bacio svo mirovanje i da ću opet morati prolaziti kroz sve.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                    Vege, zašto nemaš zdravstveno osiguranje?
                    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                    I know it's hard to keep an open heart
                    When even friends seem out to harm you
                    But if you could heal a broken heart
                    Wouldn't time be out to charm you

                    November Rain, Guns and Roses

                    Comment


                    • #11
                      Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                      Vege ja sam isto otvorio tu temu i nitko mi nije nista odgovorio! Isto me boli na tom mjestu, ali s vremenom je prestalo, iako i dalje boli!
                      "Your body is your biggest artwork."

                      DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                      DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                      BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                      SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                      https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                      Comment


                      • #12
                        Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                        Originally posted by Dalibor View Post
                        Vege, zašto nemaš zdravstveno osiguranje?
                        To se i ja pitam,ali razgovarajući sa dosta srbskih poznanika gotovo svaki nije ili nije imala zdravstveno,što me na početku čudilo ali navodno to kod njih nije baš praksa,zato se nisam iznenadio za njega!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                          Originally posted by Dalibor View Post
                          Vege, zašto nemaš zdravstveno osiguranje?
                          Ma imam, tj.mogu da imam, ali moram da overavam knjižicu svakih 6 meseci, a to podrazumeva da odem u udruženje samostalnih umetnika (to mi je profesija), pa da uzmem potvrdu da mi je uplaćen doprinos za zdravstveno, pa onda s tom potvrdom da idem u neki zavod da mi udare pečat za sledećih 6 meseci. Dakle, zajebancija samo tako... A inače ne posećujem nikad lekara, jer nikad nisam ni bolestan.
                          @ T.A.T.A.
                          To su sigurno bile osobe koje su nezaposlene, a rade na crno. Koliko ja znam, svi koji su stvarno zaposleni imaju zdravstveno osiguranje, a isto i nezaposleni koji su prijavljeni na biro za nezaposlene - njima plaća država, kao i slobodnim umetnicima - gde eto i ja spadam. Meni kao umetniku plaća država i zdravstveno osiguranje i uplaćuje u penzijski fond - naravno minimalac, ali i to je super.Mada, smešno mi je uopšte da neko razmišlja da će dobijati penziju, čak i ako je uplaćuje... kako stoje stvari sa penzionim fondovima i ekonomijom uopšte
                          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                          mind, it doesn’t matter.”

                          Comment


                          • #14
                            Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                            Originally posted by MarkoPolo View Post
                            Vege ja sam isto otvorio tu temu i nitko mi nije nista odgovorio! Isto me boli na tom mjestu, ali s vremenom je prestalo, iako i dalje boli!
                            eto... a ja tu tvoju temu nisam ni primetio)) svakom je njegova muka najteža, hehehhee... Joj, ne znam šta ću... nego, kako to misliš "s vremenom je prestalo, iako i dalje boli"? To je definicija! Dakle praviš se da je prestalo, pa te zaboli. Tako nešto i ja radim... nego ipak ne mogu da radim kako treba. Hoću da uđem u teretanu i da razvalim biceps bez da me boli i malo!
                            Ja se uzdam u ovaj glukozamin sulfat...
                            Ne znam, i trener u teretani i apotekarka su mi rekli da obavezno moram da vežbam, kako bi povratio elastičnost te žile, jer je kod mene akutna povreda već prošla. Ja sam se povredio pre skoro 5-6 meseci!
                            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                            mind, it doesn’t matter.”

                            Comment


                            • #15
                              Re: Povreda, tj. istegnuće Brachioradialis-a

                              odi ti fino kod doktora
                              cekanje nece puno pomoci ako vec nije
                              kao sto procitah... nisi radio nista mjesecima
                              10kg nije preveliko opterecenje da osjetis tako veliku bol

                              cekamo rissa izgleda ^^
                              koji ce reci isto da ode kod doktora ^^
                              Originally posted by servantess
                              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                              Comment

                              Working...
                              X