Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti za program i prehranu. Kao da sam stao sa razvojem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjeti za program i prehranu. Kao da sam stao sa razvojem

    Nisam znao gdje da ovu temu zapocnem,makar vidim da ima par takvih tema pa sam je stavio pod Pocetnici.Ozbiljnije sam poceo vjezbat moglo bi se reci poslije vojske,nabavio sam utege i neke sprave.Makar sa vjezbanjem se bavim jos od pocetka srednje skole al to je ono sve noobovski bilo.Sad imam 25g i neznam,cini mi se ko da sam stao sa razvojem.kolko god vjezbam nista se ne dogada.da li je to zbog pretreniranosti mozda,krivi program,hrana, stvarno neznam a mozda se covjek jednostavno navikne na svoje tijelo pa mu i ono nabildano postane malo i normalno.Cilj mi nije postat sad novi Arnold al ono nesto tu izmedu.Ne zelim uzimat nikakve sad steroide ili neznam sto,samo sve prirodno.bolje da napisem neke svoje podatke pa vidite sami:

    starost: 25g
    visina:180cm
    tezina:85-90(stalno se krece tu negdje izmedu),bilo je jedanput cak i 92

    prehrana:

    1.obrok : 9sati-zitarice sa mlijekom,neki vocni sok(juice)
    2.obrok : 12sati-4 jaja,kruh,casa vode
    3.obrok : 15sati-piletina,kruh,casa mlijeka
    trening
    4.obrok : 18sati-2 jaja,konzerva tune,kruh,casa mlijeka(ili tjesteninu a ovo pod 5 obrok)
    5.obrok : 20sati-zitarice sa mlijekom(znam zamijenit s jajima ako sam bas gladan jako)

    to je to ili da ubacim i 6 obrok,neznam?ili treba nesto dodat u neki obrok?
    normalno tijekom vjezbe i tokom dana pijem vode,oko 2L na dan,pijem i cedevite

    Sto se tice spavanja spavam sigurno bar 8 sati.

    Program: na engleskom su neke vjezbe jer neznam nit naziv na hrvatskom al mislim da razumijete to
    ovako prvo da kazem o svom starom programu koji sam koristio da bolje razumijete(to mi je zadnji program koji sam koristio,bilo ih je prije drugacijih)

    Ponedjeljak,Cetvrtak
    Prsa:
    Bench 4x10
    Kosi bench 4x10
    ramena:
    military press 4x10
    biceps:
    dumbell bicep curl 4x10
    barbell curl 4x10
    trbusnjaci

    Srijeda.
    30 min kickboxing

    Utorak,Petak
    Noge:
    Kvadriceps
    cucanj 4x10
    nozna extenzija 4x10
    Hamstrings
    lezeci leg curls 4x10
    Listovi
    podizanje na prste 4x10

    deadlift 4x10

    Subota,nedjelja odmor

    E sada sam nakon puno razmisljana i googlanja sastavio novi program kojim pocinjem vjezbat.mislim da je bolji jer pokriva vise misicnih grupa,vise vjezbi po pojedinim misicnim grupama,intezivnije vjezbanje za pojedine grupe i na kraju vise odmora za pojedine misicne grupe(pogotovo za noge)




    subota i nedjelja su slobodni,znam nogomet nekad u nedjelju bacit

    jos sam u dvoumici dali maknut 15min cardio i dodat samo jos u ponedjeljak 30 min kickboxing,tako cu imat dva puta po 30 min cardio na tjedan,mislim da bi dovoljno trebalo bit


    Moram vam jos napomenut bar malo kolko dizem pa da bude lakse mozda

    bench 90kg x10 ili 100 x4
    deadlift 120kg x10
    biceps 25kg x10
    cucanj 130,150kg x10
    noznu extenziju radim sa jednom nogom,sprava u kurcu pa bi bilo previse , 45kg x10-15
    deadlift 120kg x10
    military press 50kg x10
    lying leg curl 50kg x10
    dizanje na prste 150kg x10
    e sad za drugo neznam jer nisam ni radio,moram vidjet to

    to su otprilike tezine 10-20% manje od mojeg maximuma

    molim vas! dajte neki savjet dali da sto promijenim,dodam,maknem,povecam tezinu,jedem vise....

  • #2
    Re: Molim strucan savjet u vezi programa

    potrudio si se za program,to ti je plus
    no međutim....
    1.koji ti je cilj---vjerovatno definicija?
    2.PMW?bar whey i dex---nula bodova?
    3.prehrana ti je slaba.
    4.imas mljeko u 4 obroka,rezi to na jedan ujutro
    5.ubaci posni,vise mesa
    6.prehrana ti je vaznija o prog.treninga
    ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

    Comment


    • #3
      Re: Molim strucan savjet u vezi programa

      Originally posted by dante
      jedem vise...
      jedi više, jelovnik ti ne valja baš. usto uzmi tjedan dana pauzu, da budeš ziher.

      btw, imaš li možda sliku neku? živo me zanima kako izgleda čovjek koji diže 150 kila u čučnju a za doručak i večeru pojede musli s mlijekom i đus. ovo nije zlonamjerno, samo me zanima

      Comment


      • #4
        Re: Molim strucan savjet u vezi programa

        Originally posted by Marijan
        Originally posted by dante
        jedem vise...
        jedi više, jelovnik ti ne valja baš. usto uzmi tjedan dana pauzu, da budeš ziher.

        btw, imaš li možda sliku neku? živo me zanima kako izgleda čovjek koji diže 150 kila u čučnju a za doručak i večeru pojede musli s mlijekom i đus. ovo nije zlonamjerno, samo me zanima
        mozda mu ljubav daje snagu
        ili ima kosu ko samson
        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

        Comment


        • #5
          Re: Molim strucan savjet u vezi programa

          Originally posted by Marijan
          Originally posted by dante
          jedem vise...
          jedi više, jelovnik ti ne valja baš. usto uzmi tjedan dana pauzu, da budeš ziher.

          btw, imaš li možda sliku neku? živo me zanima kako izgleda čovjek koji diže 150 kila u čučnju a za doručak i večeru pojede musli s mlijekom i đus. ovo nije zlonamjerno, samo me zanima

          nema veze prijatelju,razumijem te,pa kaj je 150KG puno u cucnju?ja sam mislio da je malo .a nemam bas sad sliku neku cijelog sebe,a mozda sam prirodno jak(zagorci su takvi ),prije sam bio mrsav i zgoljav(u skoli),prije vojske 1,80cm i oko 75 kg, al ono u srednjoj i pogotovo poslije u vojsci(malo sam nabio s vjezbanjem na oko 83kg) nije npr bilo covjeka koji me mogao pobijedit na obaranje ruku(sad se smijete negdje ),probao sam sa cijelom vojarnom inace A imao sam tu volju i osjecaj od malena za vjezbanjem,borbom i to.. to ti je ono ko u nogometu,imas ljudi koji uce i uce a nikad nista a neko jednostavno roden za to ako razumijete.A neznam moglo bi se reci da sam sav u tom vjezbanju samo pokusavam sve na prirodni nacin i mislim da je dobro to.

          Gospodin Kelavra,
          sad cilj hmm,mozda je to velik problem.npr nisam neki ruzni celavi tip pa sad necu bit nit neki abnormalno nabildani sa ruznim misicima tip ako razumijes,neznam, znas sigurno Sagi Kaleva(dobro neznas ga valjda osobno bas al cuo za njega),dosta poznat bodybuilder,nesto sad u tom smjeru al ne opet tako jako,tip je ono dobrog izgleda a i misici nisu losi. Neka sredina mase i snage moglo bi se reci,inace me zanima dosta i kickboxing,ono brzina i jacina udarca pa mi bas ne treba extemno ogromni misici.Al dobro posto nisam profi sad neki borac,nisam nit probao,pa onda vise koncentracije na misice,bar ce se nesto vidjet.

          covjece namucio sam se oko programa vec par dana,sto puta ga mijenjao,dobro bar vidim da ste pozitivno reagirali na to.

          znaci prehrana ne stima,a da kad covjek pogleda na papiru malo preslabo izgleda

          PMW?bar whey i dex---nula bodova
          dodatke prehrani ne uzimam,ako na to mislis,nisam nit nikad,mislim da je moguce bez toga,valjda,ako bas ne ide bez toga preporuke nekakve molim?kolicina,vrsta i kad?

          znaci mlijeko samo na ujutro da prebacim?e sad vise mesa,hmm tesko je to,hrana kosta novce,inace nije problem jesti, jeo bih ja ,
          a da dodam ujutro uz zitarice 2 jaja(mogu i vise jaja,to mi je omiljeno jelo) i zadnji obrok isto tako?
          ili ovako,mogu ovoj prehrani jos dodat jaja,tjesteninu,pa tunu cak vise(lakse dodem do toga),a sad mozda i mesa jos al tesko stvarno,danas sam kupio meso(pileca prsa) i sutra ga vise nema lol ,trci opet u ducan, e sad od ovog navedenog sto,koliko i kojem obroku dodati jos?

          Comment


          • #6
            Re: Molim strucan savjet u vezi programa

            samo dorucak mlijeko da, ako i to moras...
            navecer radje jedi posni sir kao zadnji obrok + neko orasasto voce...tj, obrok u nekih 22.00 bi ja to stavio, a umjesto zitarica ubacio ili tunu ili sama jaja
            sto se tice unosa mesa, slobodno ubaci tune vise...
            suplementi, eh, kazes da bas nemas para pa neznam kolko si mozes priustit onda, cijene su PROSJECNO OKO 200kn 900g proteina...
            ako uzimas, pazi da je whey i da je sto veci udio proteina!
            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

            Comment


            • #7
              Re: Molim strucan savjet u vezi programa

              [quote="dante"]
              prehrana:

              1.obrok : 9sati-zitarice sa mlijekom,neki vocni sok(juice)
              2.obrok : 12sati-4 jaja,kruh,casa vode
              3.obrok : 15sati-piletina,kruh,casa mlijeka
              trening
              4.obrok : 18sati-2 jaja,konzerva tune,kruh,casa mlijeka(ili tjesteninu a ovo pod 5 obrok)
              5.obrok : 20sati-zitarice sa mlijekom(znam zamijenit s jajima ako sam bas gladan jako)

              to je to ili da ubacim i 6 obrok,neznam?ili treba nesto dodat u neki obrok?
              normalno tijekom vjezbe i tokom dana pijem vode,oko 2L na dan,pijem i cedevite

              Sto se tice spavanja spavam sigurno bar 8 sati.

              1. obrok probaj- zitarice sa vodom, cak ako mozes stavi ih u zeleni caj a ako tako nemozes pojedi ih sa vodom i mlijekom pola voda pola mlijeko... + 250 grama posnog
              2. obrok cini mi se da premalo si pojeo
              3.obrok izbaci mlijeko... probaj kruh zamjenit sa necim(ja bi zamjenio sa salatom)
              4. obrok ja bi kruh tu vec izbacio i casu mlijeka definitivno bi izbacio. ali umjesto 4. obroka odmah nakon treninga popi whey+ glukoza
              onda ide 4. obrok 1. sat vremena nakon wheya.. pojedi neki kruti obrok.
              5. obrok hmmm...ja bi ubacio neko voce ili povrce jer nejedes voce ni povrce...
              6 obrok kad ides spavat 250 grama posnog

              toliko od mene. nek me neko ispravi ako sam sta krivo savjetovao...
              LIFE IS A PAIN SEX IS A GAME,FORGOT THE PAIN AND PLAY THE GAME!!!!!

              Comment


              • #8
                Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                Originally posted by dante

                Gospodin Kelavra,
                znaci prehrana ne stima,a da kad covjek pogleda na papiru malo preslabo izgleda

                dodatke prehrani ne uzimam,ako na to mislis,nisam nit nikad,mislim da je moguce bez toga,valjda,ako bas ne ide bez toga preporuke nekakve molim?kolicina,vrsta i kad?

                znaci mlijeko samo na ujutro da prebacim?e sad vise mesa,hmm tesko je to,hrana kosta novce,inace nije problem jesti, jeo bih ja ,
                a da dodam ujutro uz zitarice 2 jaja(mogu i vise jaja,to mi je omiljeno jelo) i zadnji obrok isto tako?
                ili ovako,mogu ovoj prehrani jos dodat jaja,tjesteninu,pa tunu cak vise(lakse dodem do toga),a sad mozda i mesa jos al tesko stvarno,danas sam kupio meso(pileca prsa) i sutra ga vise nema lol ,trci opet u ducan, e sad od ovog navedenog sto,koliko i kojem obroku dodati jos?
                nisam ja gospodin vec seljak
                vidim da imas dosta problema(konacni cilj,skeptičnost prema dodacima,PARE-a ko nema,jel...)
                u principu znas sta zelis al ne znas,prvi korak je cilj--to si moras sam definirat i niko ti ne moze pomoc,i ne cilj tipa 'ja hocu plocice' ili 'velike ruke' cilj mora biti konkretan i realan.

                dodaci prehrani ako se za njih odlucis ce ti uvelike olaksat zivot sto se tice izgradnje tijela.obican protein sirutke(whey) i grožđani secer(glukoza/dextoza) ti je dovoljan za pocetak---informiraj se u podforumu 'suplementi'

                prehrana---također podforum 'prehrana' ima dosta jelovnika,isceprkaj nešt,napravi program i tu ga prezentiraj

                i samo da napomenemvo nije jeftin sport
                ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                Comment


                • #9
                  Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                  e sad vidim da taj posni sir puno preporucate ali ja stvarno ne jedem sir i opce mi ne valja,povrce takoder.sve sta mi je dobro su jaja,meso,tjestenina,zitarice,ajd od povrca mrkva al bas nema koristi od toga,krumpir,voce(to je sta se tice hrane korisne za bodybuilding,obozavam ja inace i pizzu,hot dog...)jeb. ne jedem povrce,nikad nisam,ne valja mi jednostavno,jedino voce

                  Comment


                  • #10
                    Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                    nauči se da jedeš povrće, nema nužno benificija u bodybuildinu ali ako ih ne jedeš imat ćeš jedno 300 zdravstvenih problema, ako ne sad onda u budućnosti nađi nešto šta voliš, ima 300 vrsti povrća, mora ti nešto bit fino ako ne, onda barem zobene ujutro (neznam kakve su ovo žitarice) zbog vlakana

                    Comment


                    • #11
                      Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                      neznam povrce mi je bljaaak,mozda se i nagovorim ali neznam kako.a zdravlje mi super,nikad slomio nista,samo obicna prehlada,pa ni kod zubara nikad nisam bio,ni rupe na zubu nemam



                      citam sad dosta ovdje po forumu o toj prehrani,vidim da ima i web shop.ajd preporucite nesto od toga sta bi trebao onda da dodam ovoj prehrani.koji proizvod se isplati i tako,pa da razmislim,mozda narucim? vidim puno vrsta wheya i to al neznam koji bi bio dobar.
                      jos cu malo citat i razmisljat pa vam predstavit novu prehranu onda sa tim svim pa da vidimo

                      al muci me nesto,znam tipova sto uzimaju te dodatke i od njih nikad nista,ni do koljena mi nisu,al sad valjda nisu kombinirali prehranu,vjezbanje i odmor jer jedno bez drugog ne ide.

                      al pokusavam takoder i gledam sad i trazim da napravim prehranu bez toga,znam da je teze,jeb.lakse je smuckat malo tog praha i popit u sekundi nego prezderavat se sa tonama mesa

                      kad mi predlozite neke proizvode sastavit cu novu prehranu sa tim i bez toga pa da vidimo sto je bolje i isplativije

                      usput hvala vam na brzoj pomoci

                      Comment


                      • #12
                        Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                        Originally posted by dante
                        neznam povrce mi je bljaaak,mozda se i nagovorim ali neznam kako.a zdravlje mi super,nikad slomio nista,samo obicna prehlada,pa ni kod zubara nikad nisam bio,ni rupe na zubu nemam



                        citam sad dosta ovdje po forumu o toj prehrani,vidim da ima i web shop.ajd preporucite nesto od toga sta bi trebao onda da dodam ovoj prehrani.koji proizvod se isplati i tako,pa da razmislim,mozda narucim? vidim puno vrsta wheya i to al neznam koji bi bio dobar.
                        jos cu malo citat i razmisljat pa vam predstavit novu prehranu onda sa tim svim pa da vidimo

                        al muci me nesto,znam tipova sto uzimaju te dodatke i od njih nikad nista,ni do koljena mi nisu,al sad valjda nisu kombinirali prehranu,vjezbanje i odmor jer jedno bez drugog ne ide.

                        al pokusavam takoder i gledam sad i trazim da napravim prehranu bez toga,znam da je teze,jeb.lakse je smuckat malo tog praha i popit u sekundi nego prezderavat se sa tonama mesa

                        kad mi predlozite neke proizvode sastavit cu novu prehranu sa tim i bez toga pa da vidimo sto je bolje i isplativije

                        usput hvala vam na brzoj pomoci
                        to nije ista stvar!!!
                        PWM se sastoji u vecine nas od wheya i glukoze(ja uzimam jos kreatin,neko drugi glutamin,neko bcaa itd).
                        whey je brzi protein,a glukoza brzi ugljikohidrat i to je upravo sta ti treba odma poslje treninga.
                        sto se tice proizvodaca manje vise ti je to sve isto,nema velike razlike ja osobno uzimam dymnatize elite whey,al kazem:isti qurac
                        ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                          hmm gledaj sad

                          taj whey 1 mjerica 23g proteina,meni kolko sam dobro izracunao prema masi tijela treba oko 43g ako je 0,5 po kg-u (prema tome sto sam skuzio sa ovog foruma i postova od drugih),plus nema masti

                          a sad jedno jaje oko 13g proteina,znaci 4 cak i premase,to bi bilo 52g proteina,ali jedan minus sta bi time dobio i oko 44g masti osim ako maknem zutanjak i jedem samo bjelanjak

                          ajd al nije skoro isto pojest onda 4 jaja? potein ko protein,mozda nije kvalitetan ko whey al opet je protein

                          al dobro kad izracunam kolko jaja bi trebao,samo da nadomjesti whey,cijena dode do pola cijene od wheya pa se cak i isplati kupit whey,dat jos tih oko 200 kn i imam 2,3 kg wheya to je za mjesec dana ako sam to sve dobro izracunao

                          trudim se,ovo je sve gore nego na satu kemije

                          Comment


                          • #14
                            Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                            Originally posted by dante
                            hmm gledaj sad

                            taj whey 1 mjerica 23g proteina,meni kolko sam dobro izracunao prema masi tijela treba oko 43g ako je 0,5 po kg-u (prema tome sto sam skuzio sa ovog foruma i postova od drugih),plus nema masti

                            a sad jedno jaje oko 13g proteina,znaci 4 cak i premase,to bi bilo 52g proteina,ali jedan minus sta bi time dobio i oko 44g masti osim ako maknem zutanjak i jedem samo bjelanjak

                            ajd al nije skoro isto pojest onda 4 jaja? potein ko protein,mozda nije kvalitetan ko whey al opet je protein

                            al dobro kad izracunam kolko jaja bi trebao,samo da nadomjesti whey,cijena dode do pola cijene od wheya pa se cak i isplati kupit whey,dat jos tih oko 200 kn i imam 2,3 kg wheya to je za mjesec dana ako sam to sve dobro izracunao

                            trudim se,ovo je sve gore nego na satu kemije
                            100g bjelanjaka ima toliko P,a jedno jaje ima oko 50-70g i to cijelo sa žumanjkom-sad ponovno racunaj.
                            inace ako neces suplmente onda su jaja(bjelanjci)savrseni izbor.
                            dakle ako imas 86kg,slobodno maznes 7-8 bjelanjaka(cak do 10) i 100g grožđica,al opet si racunaj koliko je para poslje svakog treninga 8-10 jaja!!
                            ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Molim strucan savjet u vezi programa

                              Mislio sam na nojeva jaja

                              A da,jaje ima oko 50g(cijelo),znaci oko 6 g proteina prosjecno,nisam vidio da je ono mjera za 100g.u bogte znaci oko 8 jaja bi trebao pojest.morat cu od susjeda kokosi pokrast
                              ak pocnem tolko proteina uzimat postat cu Terminator

                              ima koji dobar whey oko 2kg a da je oko 300kn? vidim da ovi dobri te mjere su oko 500 kn
                              s 300 bi vec nekako prosao

                              Comment

                              Working...
                              X