Announcement

Collapse
No announcement yet.

Molim pomoć za dijabetičara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Molim pomoć za dijabetičara

    Pozdrav!

    Bio sam danas na kavi sa prijateljem koji ima šećernu bolest. Požalio mi se da su mu se mišići počeli smanjivati pa sam došao ovdje u potrazi za kakvim savjetom.
    Stanje je sljedeće :

    - 44 godine,186 cm,96 kg
    - povremeni pušač (oko 5 cigareta tjedno)
    - ovisan o inzulinu (ne znam koje točno lijekove uzima ali lako mogu saznati)
    - radi u lokalnoj podružnici HEP-a u Zagorju na mjestu teških fizičkih poslova (motorna pila je valjda vrhunac alatne tehnologije)
    - konstantno vozi bicikl
    - boluje od šećera bar 13 godina
    - zbog male plaće i troškova za lijekove te ostalih troškova nije u mogućnosti kupovati suplemente.

    Nema pristup internetu pa me zanima imate li kakav savjet da barem spriječi daljnu razgradnju mišićne mase?
    Preporučio sam mu da ode u teretanu u Tuheljskim toplicama,ta mu je najbliža,kako bi mu netko pokazao kako da vježba,da se ne ozlijedi.
    Pretpostavljam da kako živi na selu te ima i svoj vrt,te uvijek može nešto trampiti sa susjedima da mu je lako doći do prirodne hrane.
    Također pretpostavljam da kao dugogodišnji bolesnik zna kako se mora hraniti.

    No,ukoliko netko ima znanje da može dati kvalitetan savjet ili upozorenje,bio bih zaista zahvalan da ga natipka.
    Ja sam zaista laik po tom pitanju,pa se ne usudim baš nešto više reći bez savjeta nekog iskusnijeg.
    Najveća muka je kako povečati mišićnu masu čovjeka koji radi takav posao...tu nema rovokopača itd., sve se radi pretežno ručno i njegovi kolege nisu baš mali a do bolesti i i on je bio jači.
    Tu sam zapeo pa molim pomoć ali i svaki drugi koristan savjet.

    Hvala
    Last edited by Tarik; 06-05-13, 17:21. Reason: pravopisne greške
    Whey (sirutka) k'o whey (sirutka)...koji špek da kupim?!?!
Working...
X