Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening

    Pozdrav zanima me jeli pametno radit recimo jedan tjedan velike tezine mali broj ponavljanja ,a drugi tjedan male tezine veci broj ponavljanja,postoje tu razne kombinacije recimo u danu treninga ranije u treningu snagu a posli estetiku(izgled) i recimo ranije u tjednu snagu a kasnije izgled

  • #2
    radi linernu progresiju...baziraj se na snazi..s njom ce doci i misici
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Googleaj: ICF 5x5
      Wenn schon, denn schon!

      Comment


      • #4
        Originally posted by Fit0105 View Post
        Pozdrav zanima me jeli pametno radit recimo jedan tjedan velike tezine mali broj ponavljanja ,a drugi tjedan male tezine veci broj ponavljanja,postoje tu razne kombinacije recimo u danu treninga ranije u treningu snagu a posli estetiku(izgled) i recimo ranije u tjednu snagu a kasnije izgled
        Nema potrebe odvajati to po tjednima, za zagrijavanje radiš sa manjim težinama a radne serije sa velikim.
        Izgled i snaga dolaze zajedno, ne postoji trening za posebno za izgled...
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #5
          Znam sta je 5x5 hvala svejedno,snagu radim vec 2 godine,postoji trening za izgled i trening za snagu imaju 2 vrste hipertrofije myofibric i sacroplasmic

          Comment


          • #6
            Trening za snagu radi se sa 1-3 ponavljanja, ako misliš na BB izgled onda su serije 6-12 ponavljanja.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Hvala svima

              Comment


              • #8
                Al snaga nije do 5 pon

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Fit0105 View Post
                  Al snaga nije do 5 pon
                  Snaga je uvijek, ali do 3 ponavljanja ne rasteš, sa 4 ponavljanja već rasteš (barem je tako kod većine), a to nije cilj u sportovima snage. Cilj je biti što snažniji i što lakši.
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Fit0105 View Post
                    Pozdrav zanima me jeli pametno radit recimo jedan tjedan velike tezine mali broj ponavljanja ,a drugi tjedan male tezine veci broj ponavljanja,postoje tu razne kombinacije recimo u danu treninga ranije u treningu snagu a posli estetiku(izgled) i recimo ranije u tjednu snagu a kasnije izgled


                    Koji je tvoj cilj sa tim principom treninga?

                    Comment


                    • #11
                      To sam gleda neke powerbuilding programe pa me zanima i tome malo vise

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Fit0105 View Post
                        To sam gleda neke powerbuilding programe pa me zanima i tome malo vise

                        Izgradit donekle čistu mišićnu masu i snagu nije lako, ali nije i nemoguće. Iskreno, ja sam tražio neki program da izgradim snagu i masu, shvatio sam da nije lako jer treba paziti na x stvari koje su upitne. Od hrane do vježbanja. Mnogi kad su na masi kažu veća masa je veća snaga, pa zato trpaju razne kalorije u sebe da budu što veći, što je velika greška. Treba paziti kakve kalorije i kada jedeš, kada ideš na masu gubiš mobilnost, fleksibilnost. Traba pripazit i na eksplozivnost, tu ovisi koju snagu želiš izvući van iz sebe, snagu cijelog tijela ili samo za određene vježbe. Vježbanje ovisi o tome što sam ti malo prije napisao, što želiš izvuć iz sebe van. Koji ti je cilj?

                        Comment


                        • #13
                          Cilj mi je podic maxove za nekih ~10 kg(ovisno o vjezbi) i izgradit sto moguce cistiju misicnu masu

                          Comment

                          Working...
                          X