Announcement

Collapse
No announcement yet.

Alergije i netolerancije na određenu hranu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alergije i netolerancije na određenu hranu

    Koji proteini i proizvođači se preporučaju za određen tip alergija? Populacija koja ima problema sa mlijekom i mliječnim proizvodima ne bi smjela trošiti whey protein. Alergični na fruktozu moraju paziti na tip šećera koji unose. Što je sa alergijom na kvasac?
    bodybuilding is not just your body, you build your spirit and personality, and when you make it flow together, it shows you some hidden paths

  • #2
    Re: Alergije i netolerancije na određenu hranu

    ja imam alergiju na gluten. Moram priznati da sa alergijom dolazi i ovisnost. Tu i tamo moram pojesti neko prhko pecivo jer si nemrem pomoć. Ne smijem trošiti bilo kaj kaj u sebi ima brašna ili žitarica osim riže i heljde.
    http://therealnews.com

    Comment


    • #3
      Re: Alergije i netolerancije na određenu hranu

      Originally posted by arnie
      Populacija koja ima problema sa mlijekom i mliječnim proizvodima ne bi smjela trošiti whey protein.
      Ne znam odkud ovo za whey, u mlijeku ti može smetati laktoza, a zar nema wheya sa zanemarivim postotkom laktoze?
      Umjesto koncentrata koristite izolat i to je to.

      ja imam alergiju na gluten
      Usput, whey izolat ne sadrži ni gluten.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Alergije i netolerancije na određenu hranu

        Da ne otvaram novu temu, pa bih ovdje postavio koje pitanje.

        Otvorio sam bio temu prošli mjesec mislio sam uzeti storm ili CEE, zbog stresa i umora, energija na nuli, jer jedva stignem sve napraviti tokom dana, posao mi dosta vremena uzme, neki problemi su se nakupili i još vježbanje, ali ni to ne pomaže.

        Dosta sam čitao o celijakiji, alergiji izazvanoj glutenom. Imam i blagi gastritis.

        U zadnje vrijeme sam povećao dozu zobenih ujutro na 200g pošto mi je malo bilo 150g, te sat i pol prije treninga mi je nabrže napraviti shake da si osiguram kompleksne carbse tokom treninga s wheyom je u oba slučaja.

        Sad ujutro se jako loše osjećam do nekih 2, 3 sata do sljedečeg obroka, malaksalost, umor, hladne ruke nekad, a najviše me zabrinjava obrok prije treninga, nakon pola sata me lagano glava počne bolit i uspava me tako da pol sata poslje toga obroka jednostano kunjam u fotelji. Ostali obroci s rižom, mesom, ribom, slatkim krumpirom itd. sve je normalno.

        Da li je imao tko takve simptome ili je upoznat s tako čime? Nekako mi sve upućuje na celijakiju, posao mi je sjedeći uz kompijuter, tako da se fizički ne umorim koliko psihički.

        Naravno posjetit ću doktora, ali me zanimaju vaša iskustva.

        Unaprijed hvala.

        Comment

        Working...
        X