Announcement

Collapse
No announcement yet.

Po kolko gr/kg proteina?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Dnevni unos proteina!

    Ne, 31gr ce se probaviti kao i 30gr. Ne postoji magicna granica iznad koje tijelo odbija probavljati proteine.
    Nikada ne znas koliko od toga ce organizam stvarno upotrijebiti - i u koje svrhe. Ovisi o puno toga.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • #17
      Re: Dnevni unos proteina!

      Taj mit o 30 g P po obroku potječe još od Gironde, ako se ne varam, a on sam ga je i kasnije opovrgnuo.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #18
        Re: Dnevni unos proteina!

        Originally posted by ibro10 View Post
        ovo je tekst od milosa sarceva pa kopirao da vidim misljenja! al slabo nesto...
        Ovaj tekst je prožvakan već milijun puta kod nas na forumu, zato se ljudima ne da ponavljati.


        Originally posted by bilder18 View Post
        svi dobri otišli na teretana.net
        Ovo nije u redu od tebe da ovako vrijeđaš svoje kolege forumaše. Samo u ovoj temi su ti se javila dvojica koji imaju vrhunsko znanje i vrhunske rezultate, Patrik i IgyBoy, ako oni za tebe nisu dobri onda ne znam šta bih ti rekao...
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #19
          Re: Dnevni unos proteina!

          Zna se na što sam mislio.Ekipa kao što su Igy ,Marko,Patrik,Soner,Fear,Vendi su i više nego dobri ali i sam vidiš da manje pišu,a i kad pišu pišu u chatu ili tako nekim temama.

          Mislim oni su potkovani enorminim znanjem,i sjećam se kada sam došao na forum prije par godina da su mi mnogo pomogli.Uveli me praktički u svijet BB-a.Ali u zadnje vrijeme nekih konstruktivnih rasprava ovdje nema...sve se svodi na početnike kojima treba 1000 puta reći nešto što je već toliko puta napisano.

          Jednostavno mi nešto fali....možda je to njihov nedostatak što nemaju vremena pa ne dolaze ,ali mislim da nije samo to....ja ću uvijek ostat tu jer sam ovdje naučio jako puno u početku,samo mi nešto fali...sry ako sam bio pre izravan

          Comment


          • #20
            Re: Dnevni unos proteina!

            Ja sam visok 174 i na defki sam se ofuco na 70kg. sadradim na masi. Unosim do 3500kcal. 250g P i izmedu 350 i 450g UH. Koliko je to g/kg izracunajte sami. Prehrana je uredena do vrha. bez junka,secera itd itd,razumijete svi.ziv sam zdrav sam itaj visak proteina neosjetim da propada.nepostoji studija koja ce potvrditi koliko g P tjelo podnosi od jednom,ako neko tvrdi drugacije molim daiznese dokaz...osobno nakon treninga ide1mjerica wheya+dex jer nakon 30 min odma jedem P+Uh+povrce.....
            Pocivao u miru Bozjem

            22.12.1984 - 20.12.2012

            __________________________________________________ ___________________________

            mentor: Sasa Draskovic

            Comment


            • #21
              Re: Dnevni unos proteina!

              Originally posted by remode View Post
              Ja sam visok 174 i na defki sam se ofuco na 70kg. sadradim na masi. Unosim do 3500kcal. 250g P i izmedu 350 i 450g UH. Koliko je to g/kg izracunajte sami. Prehrana je uredena do vrha. bez junka,secera itd itd,razumijete svi.ziv sam zdrav sam itaj visak proteina neosjetim da propada.nepostoji studija koja ce potvrditi koliko g P tjelo podnosi od jednom,ako neko tvrdi drugacije molim daiznese dokaz...osobno nakon treninga ide1mjerica wheya+dex jer nakon 30 min odma jedem P+Uh+povrce.....
              Sorry al ja mislim da je to pretjerivanje ak nisi na AAS...sigurno da nije dobro opcenito pretjerivat sa unosom,ali opcenito... (ni)je pitanje koliko ce to utjecat na tvoje zdravlje i jel' to bacanje novaca i kako znas da nebi jednako napredovo sa 1/2g P ? Na masi su vazniji UH... pretjerivanje po meni i bacanje novaca
              Last edited by DARICA; 17-03-12, 21:55.
              https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
              https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

              Instagram: @shredded_dario

              Comment


              • #22
                Re: Dnevni unos proteina!

                Whey popijem 1 do 2 ovisi jel trening.sve vrjednosti unosim hranom.doslovno sve pisem racunam i zbrajam.jedem takvu hranu di jednostavno unosim toliko.whey zobene. Inegralna riza,kroöpir i integralna tjestenina. Tu je piletna,puretina,teletina i tuna.povrce i voce nebrojim uopce. Jednostavno tako je.3g/kg P. 5-6g/kg UH. Odmasti samo omega 3 i laneno.
                Pocivao u miru Bozjem

                22.12.1984 - 20.12.2012

                __________________________________________________ ___________________________

                mentor: Sasa Draskovic

                Comment


                • #23
                  Re: Dnevni unos proteina!

                  Blago tebi, mozes redovito jesti sve vrste mesa dok je meni to vise nego komplicirano. S obzirom da zivim sam, skuham odmah ujutro sve sto trebam. Nemam volje za neke posebne umake i specijalitete pa pokusavam jesti jednostavno, ali kvalitetno.
                  I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                  ----------------------------------------------------------------
                  Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                  Comment


                  • #24
                    Re: Dnevni unos proteina!

                    Pa ti si neki tezi ektomorf a?

                    Ne znan, ne mogu sebi priustit prehranu s toliko P pa ne mogu rec kako bi ja reagira al i ja san ekto sa iznimno brzim metabolizmom i meni je jedino bitno unosit dovoljno UH, 4-5g/kg i nekakvih 1.5-2g/kg P da bi dobiva na masi, i to s vrlo malo zamascivanja... Kad opljackan banku ili kladionicu probat cu unosit vise P, pa javin rezultate

                    Comment


                    • #25
                      Re: Dnevni unos proteina!

                      Originally posted by Premium.Better View Post
                      Blago tebi, mozes redovito jesti sve vrste mesa dok je meni to vise nego komplicirano. S obzirom da zivim sam, skuham odmah ujutro sve sto trebam. Nemam volje za neke posebne umake i specijalitete pa pokusavam jesti jednostavno, ali kvalitetno.
                      Ima zenu, lako je njemu!

                      Comment


                      • #26
                        Re: Dnevni unos proteina!

                        Hhaha **** se njoj,podrzava me kupuje namirnice al nestigne uvjek spremat pa se djelimo,ko i za sude.ja sam danas po tjestenini i posnom a onaje bila u burger kingu drive in haha..pa nisam ekto al neide masa bas,ljepi mi se puno na stomak pa me to muci jako.ovdi je pileca prsa bez kosti pakovanje od 600g 8eura dok jekila fineteletine dajenemasna 35-40eura.tako da ija improviziram.ali sve sto jedem fino vidim pakiranje paracunam.na kraju me ispadne toliko koliko napisem...sad ce vjencanje 12.5 pa castim
                        Pocivao u miru Bozjem

                        22.12.1984 - 20.12.2012

                        __________________________________________________ ___________________________

                        mentor: Sasa Draskovic

                        Comment


                        • #27
                          Re: Dnevni unos proteina!

                          Originally posted by remode View Post
                          Hhaha **** se njoj,podrzava me kupuje namirnice al nestigne uvjek spremat pa se djelimo,ko i za sude.ja sam danas po tjestenini i posnom a onaje bila u burger kingu drive in haha..pa nisam ekto al neide masa bas,ljepi mi se puno na stomak pa me to muci jako.ovdi je pileca prsa bez kosti pakovanje od 600g 8eura dok jekila fineteletine dajenemasna 35-40eura.tako da ija improviziram.ali sve sto jedem fino vidim pakiranje paracunam.na kraju me ispadne toliko koliko napisem...sad ce vjencanje 12.5 pa castim
                          Vidim tebi je divno.
                          Meni kile idu gore umjerenim ritmom i imam osjecaj kao da se sve lijepo rasporeduje
                          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                          ----------------------------------------------------------------
                          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                          Comment


                          • #28
                            Re: Dnevni unos proteina!

                            Meni kile idu sporo gore, ajooooooooj... I to samo uz ogromne kolicine UH. Ali pozitivna stvar je barem to sta mi BF nikad nije iznad 10-11%

                            Comment


                            • #29
                              Re: Dnevni unos proteina!

                              Mos mislit al je divno sve mekosta ufff.a zena mozak popi,koliko god pomognem uvjek jena kraju ja sve sama tebi se ****...
                              Na slikama ti sevidi da ti sefino djeli,meni slauf prima puno.dok recimo.cjelo tjelo fino rastedok su mi ruke slaba tocka,noge su pocele davat rezanakon eto 3mje...nisam ljubitelj geinera uopce ali posluso sam te i narucio serious mass.ima puno P i kcal a nema secera pacemo vidit.btw teletina je do jaja,puna je P i AK.ja si skuham kilu kad imam odjednom pa imam dan dva,tako i makarone jednom dnevno izvagam skuham pa podjelim u tapervere.ja i zena puno radimo pa nestigndmo.uglavnom mislim daje sve do 3gP/kg ok. Uh nemogu nikako unet vise od 6g/kg...gledajuc prehranu bez suplemenata jel
                              Pocivao u miru Bozjem

                              22.12.1984 - 20.12.2012

                              __________________________________________________ ___________________________

                              mentor: Sasa Draskovic

                              Comment


                              • #30
                                Re: Dnevni unos proteina!

                                Nikada nisam mjerio BF%, uskoro bi i to mogao napraviti... postotak je sigurno nizak.
                                Treninzi traju u prosjeku oko 75minuta, intezivni s poprilicno velikim kilazama i vecinu vjezbi radim po 4 serije, ponavljanja 12/10/8/7-6

                                Serious Mass sam poceo uzimati prije 3 dana, pre kratak period da bi nesto vise rekao o tome, ali mislim da ce mi dobro djelovati dodatne kalorije. Nisam veliki fan suplemenata, ali kad dodjem do neke odredene kilaze, onda cu uzimati samo osnovne stvari kao sto su whey, amino i slicno. Pakiranje od 5,5kg bi trebalo trajati 16 dana, odnosno 16 mjerica po 330g. Ja uzimam 2 x dnevno po 165g u 5-6dcl mlijeka 0.9%mm
                                Nisam racunao koliko g/kg P & UH unosim dnevno, ali sad je to jos vise povecano i kroz naredna dva mjeseca moram dobiti minimalno 4kg.
                                Trenutnih 76kg je najvise sto sam ikad imao.
                                I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
                                ----------------------------------------------------------------
                                Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

                                Comment

                                Working...
                                X