Announcement

Collapse
No announcement yet.

Po kolko gr/kg proteina?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Re: Po kolko gr/kg proteina?

    Ja sam izmedu 2-3 jer jedem do 7x na dan BB approved hranu i pwo tako da je tako kako je.pase mi jer ja neunosim te vrjednosti wheyom da bacam pare,u pitanju je.klopa.nemogu ja sad izbacivat obroke radi tog necijeg pravila gram drz nedaj. uvjek je tu omjer najmanje 1:2 na strani UH.varira mi unos pa bude i.vise ali nikad manje.jede ko kome pase.meni pase ovako...
    Pocivao u miru Bozjem

    22.12.1984 - 20.12.2012

    __________________________________________________ ___________________________

    mentor: Sasa Draskovic

    Comment


    • #62
      Re: Po kolko gr/kg proteina?

      Originally posted by Trace_4 View Post
      da jer nitko pa ni doktori ne znaju koliko je potrebno proteina nekom pojedincu, to je sve individualno.. ako si na low carb dijeti naravno da je potrebno više proteina , jer se mora dio potrošiti na energiju, ako si na masi koliko god uzimao proteina ako nemaš UH nema ni rasta mišića, sve ima objašnjeno u doručak šampiona
      Tako je.tema ukratko objasnita i sto se mene tice moze i lock.
      Pocivao u miru Bozjem

      22.12.1984 - 20.12.2012

      __________________________________________________ ___________________________

      mentor: Sasa Draskovic

      Comment


      • #63
        Re: Po kolko gr/kg proteina?

        mislim da ste u krivu vi koji govorite da je 1 g po kili dovoljan. to je smjesno!


        na osobu od 60 kg to je jedan posni od 500 g{na 100 g posni ima 12 g proteina* 5=60 g proteina}. daite nemojte me zaejbavat. neka taj od 60 kg podjeli taj posni u 5 obroka, sa 500 UH na dan, on ce rast uzasno sporo(ako uopce bude raso)...ispod 1,5 g ni u ludilu.


        neznam...svako kako hoce ..
        Do Whatever the Fuck You Wanna Do

        progressive overload, squat, deadlift, bench press.
        kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

        Youtube:

        Primjer treninga snage/hipertrofije
        Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
        Sve o prehrani
        Sve o treningu

        Comment


        • #64
          Re: Po kolko gr/kg proteina?

          Originally posted by staragarda View Post
          mislim da ste u krivu vi koji govorite da je 1 g po kili dovoljan. to je smjesno!


          na osobu od 60 kg to je jedan posni od 500 g{na 100 g posni ima 12 g proteina* 5=60 g proteina}. daite nemojte me zaejbavat. neka taj od 60 kg podjeli taj posni u 5 obroka, sa 500 UH na dan, on ce rast uzasno sporo(ako uopce bude raso)...ispod 1,5 g ni u ludilu.


          neznam...svako kako hoce ..
          Slazem se...
          I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
          ----------------------------------------------------------------
          Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

          Comment


          • #65
            Re: Po kolko gr/kg proteina?

            zašto bi bilo smješno.. šta je sa vegetarijancima.. narasli su od zraka.. evo ti samo jedan primjer.. prve tri godine studiranja hranio sam se u menzi, whey sam si mogo kupit svakih par mj, znalo je bit da ga nemam i po 4-5 mj, treniro sam redovito 3-4-5 puta tjedno ovisno o predavanjima.. doručak je bio u domskoj kantini neki sendvič u zemičkoj sa jednom salamom i jogurt itd.. ručak neko meso i krumpir ili riža i desert neki i lejm sokovi, večera tek oko 6-7 isto to i do ujutro ništa.. i rasto sam.. tj u to vrijeme sam i najviše kila i dobio D a proteini na minimalcu sve ti je to individualno.. možeš ti unosit i 300g dnevno.. kad ne zna nitko kolkiko će ti tvoje tijelo uzet za potrebe rasta mišića, energije itd.. a koliko će odbacit
            Originally posted by darios
            pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

            Comment


            • #66
              Re: Po kolko gr/kg proteina?

              za mene je najbokje 2gr/kg pa tako da ja to ne bih menjao
              I live for BODYBUILDING

              Comment


              • #67
                Re: Po kolko gr/kg proteina?

                neznam sada govorimo o proteinima, treba uzet i potrosnju/unos kalorija. eh mozda si geneticki frik

                BTW sve u svemu govorimo neke minimalne konzumacije proteina tipa taj vas 1 g per kg.
                ali za nekog ko ide u gym i zeli to sto prije postici, vidit napredak, sto brzi bolji jaci! preporucam min 2 g/kg. da ne gubi vrijeme. jer da ga ***** ces prije narast s vecim unosom proteina, mislim da ima tisuce dokaza. ako dokazes drugacije, aj cu prvi pocet jesti posni i 2 jaja dnevno.


                btw osoba od 80 kg koja je aktivna, nazovimo je sportasem. i dnevno potrosi 3500 kcal. ako uzme 1g/kg proteina, to je 80*4 = 320 kcal iz proteina, sta bi ostalih 3000 kcal trebalo biti iz UH i M??

                eto sve sam reko cini mi se.
                Last edited by staragarda; 29-03-12, 23:14.
                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                Youtube:

                Primjer treninga snage/hipertrofije
                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                Sve o prehrani
                Sve o treningu

                Comment


                • #68
                  Re: Po kolko gr/kg proteina?

                  Originally posted by staragarda View Post
                  neznam sada govorimo o proteinima, treba uzet i potrosnju/unos kalorija. eh mozda si geneticki frik

                  BTW sve u svemu govorimo neke minimalne konzumacije proteina tipa taj vas 1 g per kg.
                  ali za nekog ko ide u gym i zeli to sto prije postici, vidit napredak, sto brzi bolji jaci! preporucam min 2 g/kg. da ne gubi vrijeme. jer da ga ***** ces prije narast s vecim unosom proteina, mislim da ima tisuce dokaza. ako dokazes drugacije, aj cu prvi pocet jesti posni i 2 jaja dnevno.


                  btw osoba od 80 kg koja je aktivna, nazovimo je sportasem. i dnevno potrosi 3500 kcal. ako uzme 1g/kg proteina, to je 80*4 = 320 kcal iz proteina, sta bi ostalih 3000 kcal trebalo biti iz UH i M??eto sve sam reko cini mi se.
                  ja sam govorio neki prosjek, ne troše svi 3500kcal dnevno.. npr pogledaj ove dečke što sam objavio jedan je težak 220lbs tj oko 100kg unosi dnevno oko 180g P, a pogledaj obojici napredak .. ima oko 1000 videa..to ti je sve individualno, možeš ti savjetovat nekome bilo šta, nisu svi isti, svako nek proba šta njemu paše, jer još jednom ponavljam, nitko nezna koliko se točno proteina troši, možeš ti nekog savjetovat da uzima 200g dnevno i imat napredak a taj napredak je ostvaren od 120g a ovih 80 završi negdje drugdje..kao što je Mauro rekao, više je bitno da je dotok proteina u krv bude konstantan, tj da u svakom pojedinom obroku svaka dva sata imaš proteina.. a sad količine se razlikuju nekom treba malo nekom puno, sve ovisi šta i kako treniraš
                  Originally posted by darios
                  pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                  Comment


                  • #69
                    Re: Po kolko gr/kg proteina?

                    Nebrojeno je puta vec ova tema prozvakana,pa nema smisla opet pisati nasiroko o tome.Onaj koga zanima vise,pronjuskat ce po forumu malo.
                    Ono sto cu reci je da, za natural/rekreativne vjezbace, ici iznad 2gr/kg je nepotrebno - rekao bih cak i glupo. Osim ako ste na ultra restriktivnoj dijeti(keto), gdje je preporucljivo ne skrtariti na proteinima.
                    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                    Comment


                    • #70
                      Re: Po kolko gr/kg proteina?

                      ja kazem da se moze ic i do 3g-ti kazes 2g max. onaj treci kaze 1g. mi niko nemamo cvrst dokaz, nema niko koliko zapravo treba. svi su ljudi razliciti ikod svih se vari drugacije. to se treba vidit kako ko tvrdi koje proteine. ako uzmes 100g integralnog kruha ima 12g proteina, nije to isti protein kao iz mesa i wheya. ja neidem ispod 2g. gledam da mi P i Uh variraju pa se to krece od 2-3g P. svako nek proba kako zeli, da vidi na sebi. Neki realni prosjek je taj 2g sto svi tvrde, al to je jer se prenosi sve s jednog na drugog, citas negdi pises ovdi itd itd... oakva tema vec ima http://www.building-body.com/forum/t...162#post897162.

                      to je sve diskutabilno, da se o tome...ko sto sam reko 100 ljudi 100 cudi, 100zena 200 sisa.. ja na masni to drzim 2-3g/kg. s tim da obavezno najmanje omjer bude P=1:2=UH. na defki to treba ic puno vise. al to gradivo svi znamo
                      Last edited by remode; 30-03-12, 11:22.
                      Pocivao u miru Bozjem

                      22.12.1984 - 20.12.2012

                      __________________________________________________ ___________________________

                      mentor: Sasa Draskovic

                      Comment


                      • #71
                        Re: Po kolko gr/kg proteina?

                        Grijesis u nekoliko stvari...
                        Prvo, integralni kruh ima 0p - proteini nepotpunog amino profila se ne racunaju,osim ako se ista ta hrana ne kombinira s komplementarnom hranom,koja bi upotpunila amino-profil.
                        Drugo, organizmu je potrebno daleko manje od 1gr/kg-u proteina - i iz raznoraznih studija je vidljivo da je 0.7gr/kg-u potrebno za "normalno" funkcioniranje organizma.
                        Netko ce reci da to nije to,jer se mi, eto - bavimo sportom i nama treba vise - (djelom)netocno. Nebrojene studije su potvrdile da tjelesna aktivnost/vjezbanje pospjesuje sposobnost organizma da bolje utilizira isti taj protein koji si pojeo,te da u znacajnom omjeru utjece na omjere anabolickih/katabolickih procesa te se time onih 0.7gr/kg-u dodatno spusta, pa tako jedan sportas moze bolje funkcionirati sa tih 0.7gr/kg-u nego neaktivna individua.
                        Kod BB-a je,naravno, stvar nesto drugacija, jer je potrebno graditi misice - reci ce mnogi i biti u pravu. No, kada bi ih upitali na cemu temelje svoje tvrdnje da je potrebno unositi preko 2gr/kg-u, ostali bi bez konkretnih odgovora(ne racunam raznorazne clanke sa BB site-ova,koje vecinom nemaju nikakvu znanstvenu pozadinu,vec su ih vecinom pisale osobe kojima je iza ledja sponzor koji ocekuje od iste te osobe da reklamira njegove prozivode).
                        Treca stvar je da treba paziti na odnose makronutrijenata. Veci unos proteina nece nikome naskoditi,ali je potrebno paziti da i UH i M ne budu zapostavljeni u dijeti. Glupo je jesti 300gr P nekome tko dnevno potrosi 2000kalorija,pa tako ciljati nekakve fiksne cifre od 1, 2 ili 4gr/kg-u nema smisla.

                        Zbilja mi se ne da ponovno sve to pisati, linkati clanke i sl. Ako te zanima vise na temu,prolistaj forum,i potrazi moje postove. Ako ne vjerujes meni(iako ces u svakom mom postu gdje tvrdim nesto, naci i link na relevatne studije koje potrkepljuju moje tvrdnje), proguglaj malo tekstove po netu na tu temu.
                        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                        Comment


                        • #72
                          Re: Po kolko gr/kg proteina?

                          Originally posted by IgyBoy View Post
                          Grijesis u nekoliko stvari...
                          Prvo, integralni kruh ima 0p - proteini nepotpunog amino profila se ne racunaju,osim ako se ista ta hrana ne kombinira s komplementarnom hranom,koja bi upotpunila amino-profil.
                          Drugo, organizmu je potrebno daleko manje od 1gr/kg-u proteina - i iz raznoraznih studija je vidljivo da je 0.7gr/kg-u potrebno za "normalno" funkcioniranje organizma.
                          Netko ce reci da to nije to,jer se mi, eto - bavimo sportom i nama treba vise - (djelom)netocno. Nebrojene studije su potvrdile da tjelesna aktivnost/vjezbanje pospjesuje sposobnost organizma da bolje utilizira isti taj protein koji si pojeo,te da u znacajnom omjeru utjece na omjere anabolickih/katabolickih procesa te se time onih 0.7gr/kg-u dodatno spusta, pa tako jedan sportas moze bolje funkcionirati sa tih 0.7gr/kg-u nego neaktivna individua.
                          Kod BB-a je,naravno, stvar nesto drugacija, jer je potrebno graditi misice - reci ce mnogi i biti u pravu. No, kada bi ih upitali na cemu temelje svoje tvrdnje da je potrebno unositi preko 2gr/kg-u, ostali bi bez konkretnih odgovora(ne racunam raznorazne clanke sa BB site-ova,koje vecinom nemaju nikakvu znanstvenu pozadinu,vec su ih vecinom pisale osobe kojima je iza ledja sponzor koji ocekuje od iste te osobe da reklamira njegove prozivode).
                          Treca stvar je da treba paziti na odnose makronutrijenata. Veci unos proteina nece nikome naskoditi,ali je potrebno paziti da i UH i M ne budu zapostavljeni u dijeti. Glupo je jesti 300gr P nekome tko dnevno potrosi 2000kalorija,pa tako ciljati nekakve fiksne cifre od 1, 2 ili 4gr/kg-u nema smisla.

                          Zbilja mi se ne da ponovno sve to pisati, linkati clanke i sl. Ako te zanima vise na temu,prolistaj forum,i potrazi moje postove. Ako ne vjerujes meni(iako ces u svakom mom postu gdje tvrdim nesto, naci i link na relevatne studije koje potrkepljuju moje tvrdnje), proguglaj malo tekstove po netu na tu temu.
                          napokon netko objasnio, meni očito nitko ne vjeruje..
                          Originally posted by darios
                          pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                          Comment


                          • #73
                            Re: Po kolko gr/kg proteina?

                            Evo link na jednu stariju temu:
                            http://www.building-body.com/forum/a.../t-31434.html?
                            Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                            Comment


                            • #74
                              Unos proteina/dan

                              Koliko dnevno unosite proteina u svoj organizam i od kojih namirnica se sastoji taj unos?
                              If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                              Comment

                              Working...
                              X