Announcement

Collapse
No announcement yet.

Intermittent fasting - način prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Intermittent fasting

    baš sam sad htio napisat treba probat pa vidit, svakom nešta paše i svatko drugačije reagira na neke stvari..
    Originally posted by darios
    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

    Comment


    • #17
      Re: Intermittent fasting

      ja ću definitivno probati, koliko sam uspio pohvatati činjenice, tijelo tek nakon 48 sati počinje razgrađivati mišić ukoliko se ništa ne unosi, tako da s ovim razmakom od 16-18 h tijelu dajemo vremena da troši više masi nego ukoliko unosimo svakih 3 h nešto, također pošto se sva hrana uzima oko treninga i u dovoljnim količinama energija na treningu je odlična što nije stvar u low carb dijetama gdje si u banani konstantno...definitivno nije sve tako crno-bijelo, treba na sebi isprobati, jer kao što znamo ono što radi kod nekog neće nužno kod tebe...

      Comment


      • #18
        Re: Intermittent fasting

        Originally posted by Živojin Mirić View Post
        ja ću definitivno probati, koliko sam uspio pohvatati činjenice, tijelo tek nakon 48 sati počinje razgrađivati mišić ukoliko se ništa ne unosi, tako da s ovim razmakom od 16-18 h tijelu dajemo vremena da troši više masi nego ukoliko unosimo svakih 3 h nešto, također pošto se sva hrana uzima oko treninga i u dovoljnim količinama energija na treningu je odlična što nije stvar u low carb dijetama gdje si u banani konstantno...definitivno nije sve tako crno-bijelo, treba na sebi isprobati, jer kao što znamo ono što radi kod nekog neće nužno kod tebe...

        točno tako 5+
        Originally posted by darios
        pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

        Comment


        • #19
          Re: Intermittent fasting

          još par odličnih linkova: http://www.askmen.com/sports/foodcou...t-fasting.html
          http://www.leangains.com/
          Ništa, počinjemo u ponedjeljak pa da vidimo

          Comment


          • #21
            Re: Intermittent fasting

            i zadnji link od mene na tu temu: http://www.youtube.com/watch?v=kBfPw...ature=youtu.be
            lp

            Comment


            • #22
              Re: Intermittent fasting

              nisam mislio da je cca 1000 kcal tolko teško pojesti u jednom obroku...uf

              Comment


              • #23
                Re: Intermittent fasting - način prehrane

                Živojine,pisi malo kad dublje udes u to kako ti je kako ti tijelo reagira...
                ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

                Comment


                • #24
                  Re: Intermittent fasting - način prehrane

                  Jedna od najzanimljivijih stvari kod IF-a i općenito posta je da nakon npr. 24-satnog posta HGH skoči za 2000 %:

                  "Researchers at the Intermountain Medical Center Heart Institute found that men who had fasted for 24 hours had a 2000% increase in circulating HGH. Women who were tested had a 1300% increase in HGH."

                  Također, dolazi do aktivacije mTOR proteina, tijelu se daje šansa da zaliječi membrane stanica i popravlja se osjetljivost inzulinskih receptora (jer nema inzulina). Tako da zapravo post može poslužiti kao okidač za mišićni rast, samo što se prosječni vježbači previše boje katabolizma da bi se uopće upustili u tako nešto... Ja namjeravam ubrzo probati 24-satni post jednom tjedno ili jednom u 2 tjedna, nedjeljom, pa ćemo vidjeti...

                  Comment


                  • #25
                    Re: Intermittent fasting - način prehrane

                    jedem od 2 do 10, 3 obroka + pwm, poslije treninga je zadnji i tada unesem oko 1000 kcal, u deficitu sam nekih 500 kcal,cikliram ugljiće, post od 16 h nije nikakav problem, ujutro popijem zeleni čaj i odradim Li cardio...sve u svemu odlično mi paše, updejtat ću stanje nakon tjedan dana

                    Comment


                    • #26
                      Re: Intermittent fasting - način prehrane

                      je evo već par dana .. jedem od 16-22.. trening je u 13h, sat vremena prije ide zeleni ćaj i kofein.. trening je do pola 3, prvi obrok ujedno i pwm mi je najveći, 60g wheya sa vodom i medom, 300g piletine, 200g riže.. poslje kad osjetim da sam gladan jedem, imam dva obroka još i to je to.. primjetio sam da mi snaga i osjećaj na treningu na prazan želudac ne da je bolja neg duplo bolja.. ne osjećam se gladno ni ništa.. za sad sam zadovoljan
                      Originally posted by darios
                      pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                      Comment


                      • #27
                        Re: Intermittent fasting - način prehrane

                        znači uzeo si od twinsa skeđul, ja mogu navečer samo trenirat pa sam zato ubaci Li cardio ujutro dok jos fastam

                        Comment


                        • #28
                          Re: Intermittent fasting - način prehrane

                          update nakon tjedan dana - izgubio pola kile, to je i bio cilj (unosim nekih 2000kcal na dan), većinom tri obroka, na dana kad unosim UH je lako nakupit kalorije, kad su P većinom dosta teško, trening odličan, i dalje smatram da je takav način prehrane za definiciju odličan, prvenstveno jer ne moraš voditi toliko računa o hrani, za masu nisam siguran baš, ne možeš unijeti toliko kvalitetnih kalorija u toliko kratkom vremenu, možda se i može al ja sigurno ne mogu, to je to, week2 in progress

                          Comment


                          • #29
                            Re: Intermittent fasting - način prehrane

                            Evo da se priključim želim objaviti svoja iskustva sa IF sustavom
                            Dakle bio sam na definiciji koristio princip IF-a u nekih 5 tjedana spao sam sa 72kg na 65.5kg , bez gubitka mišića , dakle ne želim reći da nisam izgubio ništa mišića jer smatram da na svakoj djeti žrtvujemo nešto mišića za definiciju, nego zelim izraziti da nisam izgubio nista više nego sa običnom prehranom 6 obroka dnevno jer vjerujte mi probao sam 6 obroka dnevno ito duze vremena, znao sam tocno koliko kalorija unosim tocno koliki omjer masti UH i protein, taj isti omjer sam primjenio na IF i dobio sam predivne rezultate
                            Da, u prvih tjedan sam izgubio 2-2.5 kg ali to je vecina bila voda, jer sam soli izbacio,dakle i to bih naglasio, sol izbjegavati u širokom
                            luku bili na masi ili definiciji ( ne mislim 0g soli ali drastično smanjiti unos).
                            Zapamtite ja ovo baziram na vlastitom iskustvu dakle probao sam i jedno i drugo pa vam opisujem, ovo mozda nece djelovati za
                            svakoga ali preporučam da definitivno pokušate

                            Comment


                            • #30
                              Re: Intermittent fasting - način prehrane

                              skeptican sam prema tome svemu...zapitam se sto tijelo trosi tih 16h kada gladuje, a moze samo misic ako nema gradivnog materijala

                              Comment

                              Working...
                              X