Announcement

Collapse
No announcement yet.

Intermittent fasting - način prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Intermittent fasting - način prehrane

    Još samo da iznesem neke stvari kole sam radio dok sam bio na IF-u
    Unosio sam dnevno 1800 kcal(500 kcal manje od stanja održavanja)
    Jeo sam u okviru od 4 h ( prvi tjedan u okviru od 6 h a ostatak tjedana u 4 h)
    40% protein 20% masti 40% UH ( mislim da je ovaj omjer vrlo važan jer je preporučeno povećanje proteina tijekom dijete)
    Svakih 10 dana napravim cheat day dakle cijeli dan jedem kao svinja -.- (kad god želim jedem, nema zadanog okvira kad uzimam
    hranu),idući dan sam teži od 1.5 do 2 kg (ozbiljno), ali nema panike pošto znam da nakon 2-3 dana dijete ja sam još i lakši nego prije
    4 puta tjedno teretana, cardio 4-6 puta tjedno po 40-60 min trčanja ili bicikle laganog intenziteta
    Zanimljivo je to što uopce nisam gubio snagu kao inače na dijetama, da se razumijemo nije to kao kad ste na masi ali ipak intenzitet
    je bio postojan
    Jedan uobičajen dan bio izgledao ovako:
    Budim se oko 9h , popijem čašu vode i idem na biciklu 40-60 min, zatim u 12h prvi veliki obrok i u 15:30 drugi veliki obrok i to je to, oko 17h tertana, navecer ponekad i odem kod frendova pa bacimo nogomet ili nesto slicno (1-2 puta tjedno)
    Jednostavno sam se iznenadio energijom za vrijeme IF-a, ali i očuvanjem mišića jer toga sam se najviše bojao prije početka definicije
    I da sa 15% masti spao sam na cca 7-8%
    Definitvno pokušajte ovu metodu , a za sve one koji proturiječe a većinom nisu ni pokušali sjetite se Arnoldovog 2 pravila uspijeha ,
    BREAK THE RULES, zasto uvijek mora biti 6 obroka dnevno ili neki drugi mit kako drugi govore

    Comment


    • #32
      Re: Intermittent fasting - način prehrane

      Originally posted by Aura View Post
      skeptican sam prema tome svemu...zapitam se sto tijelo trosi tih 16h kada gladuje, a moze samo misic ako nema gradivnog materijala
      I ja sam bio ovako relativno skeptičan ali ipak:
      Komopletna probava hrane traje i do 24 sata pa i više, tako da sam i prestao vjerovat u određene mitove, kao npr da morate jesti odmah iza treninga sa utezima, ja sam trenirao sa utezima 1.5h zatim na nogomet i tek sutra u 12 jedem a imao sam snage i na pretek, mišić postojan xD

      Comment


      • #33
        Re: Intermittent fasting - način prehrane

        Ovaj tip, navodno najplaćeniji američki model, poznat je po tome što jede samo jedanput dnevno (??!) u fazi održavanja ili rezanja (naravno plus suplementi):
        http://www.gregplitt.com/home.html

        “I only eat once a day,” says the 30-year-old Plitt, making no excuses for his diet protocol, “and whatever I want. I eat pizza, burgers…yesterday I had three footlong sandwiches at Subway.”

        Comment


        • #34
          Re: Intermittent fasting - način prehrane

          I evo nas opet s IF-ovima, ja stvarno ne znam šta vama toliko znači da ljudi preko ovog foruma prihvate takav neki vaš IF,OF/ON ili šta već, šta ste pronašli sveti gral nutricionizma, ko god želi neka jede po tom IF-u, šta se mene tiče ne morate vi ni jesti uopće cijeli dan, to je najpraktičnije i najeftinije, ne trebate se ni prati,ni spravati, možete i travu jesti umjesto proteina, a ni trenirati s utezima da dobijete mišića, vjerujem da i o tme postoji negdje teorija na netu!? Šta da kažem: LET'S BRAKE THE RULES!!

          Kakve veze ima to što se hrana probavlja i do 24 sata, to ne znači i da će razina dušika u mišićima, na čemu počiva 6 obroka dnevno,biti visoka 24 sata, razlog za česte obroke je da konstatno razina dušika u mišićima bude visoka kako bi u bilo koje vrijeme bile dostupne gradivne materije potrebne za regeneraciju?

          Ne znam zašto bi netko cijeli dan gladovao i slinijo nad hranom, a onda se navčer ko sivonja nažderao, pa takvo šta ništa dobro ne može napraviti probavnim organima uključujući i gušteraču, nakon što ih se u kratkom vremenu abnormalno optereti s velikim količinama hrane? Također nakon manjih učestalih obroka i želudac se recimo "stisne" pa se u neku ruku smanjuje i glad, a ovakvim konstantni trpanjem većih količina hrane u 3 obroka nema šanse da se želudac ikada "stisne" i onda cijelo ovo vrijeme gladovanja tijekom dana možete jedino umirati od gladi i zavijanja u želudcu.

          A ovo o povečanju lučenja HGH za 2000% nakon 24-satnog posta je neka pi..darija, ako hipofiza može otprilike izlučiti dnevno maximalno oko 1,5-2 IU GH, na koju foru bi onda mogla 2000% više izlučti GH-a, znači nekih 30-40 IU GH, ko se kuži u egzogeno uzimanje GH-a zna šta je to i koliko to košta, pa ko bi onda bio lud da uzima egzogeni GH, samo ništa ne jedeš ili se to odnosi na povećanje cirkulacije HGH-a za 2000%, što mi ništa ne znači budući se on izlučuje u pulsevima i kratko je aktivan u krvi.

          Također ovi cheat day-evi su još 1 sr..nje došlo iz Amerike, to vam je ko da stalno napravite 2 koraka naprijed pa 1 nazad, samo što pomažu da psihički izdržite dijetu, ali opet s njima će vam dijeta sigurno morati i duže trajati, ako baš i morate cheatati onda bolje neka to bude 1 obrok tjedno, s njim nećete napravit baš veliku "štetu", a ovo cjelodnevno hedonističko ubijanje u hrani samo mogu zamisliti šta radi probavnim organima, a da se sve to što su mnogi u stanju izist "spali" uslijed ubrzanog metabolizma i lučenja leptina baš i ne drži vodu, naravno jedino ako imate extremno brzi metabolizam, ali onda ni nećete morati prestrašno spuštati kalorije i ugljikohidrate tijekom tjedna pa vam niti neće trebati cheat mealovi da izdržite dijetu!

          Comment


          • #35
            Re: Intermittent fasting - način prehrane

            Originally posted by simba1 View Post
            Ovaj tip, navodno najplaćeniji američki model, poznat je po tome što jede samo jedanput dnevno (??!) u fazi održavanja ili rezanja (naravno plus suplementi):
            http://www.gregplitt.com/home.html

            “I only eat once a day,” says the 30-year-old Plitt, making no excuses for his diet protocol, “and whatever I want. I eat pizza, burgers…yesterday I had three footlong sandwiches at Subway.”
            I dečki na baušteli jedu 1 na dan, a mnogi izgledaju i bolje od 90% ljudi u teretani!

            A u različitim izjavama za javnost profesionalci su isto toliki od 4-5 obroka na dan, neki niti ne uzimaju suplemente, svi teško treniraju i od toga imaju 120-130 izdefiniranih kg, je da, u intervjuima!!

            Comment


            • #36
              Re: Intermittent fasting - način prehrane

              Originally posted by simba1 View Post
              Ovaj tip, navodno najplaćeniji američki model, poznat je po tome što jede samo jedanput dnevno (??!) u fazi održavanja ili rezanja (naravno plus suplementi):
              http://www.gregplitt.com/home.html

              “I only eat once a day,” says the 30-year-old Plitt, making no excuses for his diet protocol, “and whatever I want. I eat pizza, burgers…yesterday I had three footlong sandwiches at Subway.”
              Čak i da to je istina jedna lasta ne čini proljeće.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #37
                Re: Intermittent fasting - način prehrane

                cijeli ovaj tip prehrane se krsi sa zakonima nutricionizma i bb-a...sto se tice ovog gore intervju to je sistem rekla-kazala. mnogi ifbb pro tvrde da su natural, jel...

                Comment


                • #38
                  Re: Intermittent fasting - način prehrane

                  Sudite stvar bez da ste uopce pokušali ili dali šansu, ja sam rekao svoje mišljenje i rezultate pošto sam za razliku od nekih probao IF
                  Činite što želite

                  Comment


                  • #39
                    Re: Intermittent fasting - način prehrane

                    Može IF probati tko god želi, njegova stvar, ali ja sam kod IF-a više stava kao i neki malo veći treneri, kao što je i Charles Poliquin, a to je da vas IF može dovesti samo do preuranjenog dijabetesa tipa II, pa mi zbog toga niti ne pada napamet takvo šta probavati da je ne znam kako učinkovito, istina neće se to preko noći dogoditi, ali godine takve prehrane mogu samo dovesti do dijabetesa!

                    Comment


                    • #40
                      Re: Intermittent fasting - način prehrane

                      Originally posted by TitanGym_BP View Post
                      Može IF probati tko god želi, njegova stvar, ali ja sam kod IF-a više stava kao i neki malo veći treneri, kao što je i Charles Poliquin, a to je da vas IF može dovesti samo do preuranjenog dijabetesa tipa II, pa mi zbog toga niti ne pada napamet takvo šta probavati da je ne znam kako učinkovito, istina neće se to preko noći dogoditi, ali godine takve prehrane mogu samo dovesti do dijabetesa!
                      Ne zelim opet ulaziti u raspravu o IF-u,jer sam rekao svoje misljenje,pa opet ponavljati istu stvar nema smisla.
                      Zelim ukazati da IF, ne samo da ne moze dovesti do dijabetesa,vec brojne studije koje su uradjene na ljudima pokazuju da IF moze blagotvorno djelovati na oboljele.

                      Jedna takva studija:http://www.jappl.org/content/99/6/2128.full

                      "In conclusion, the findings that intermittent fasting increases insulin sensitivity on the whole body level as well as in adipose tissue support the view that cycles of feast and famine are important as an initiator of thrifty genes leading to improvements in metabolic function (6). We suggest that a fasting-induced increase in circulating adiponectin is at least partly responsible for this finding. The change in adiponectin, together with changes in plasma leptin with fasting, underlines the important role of the adipose tissue in recognizing the oscillation in energy stores. Finally, the data indicate that intermittent fasting and physical training may increase insulin action via different mechanisms because muscle energy stores did not change with the present fasting intervention."


                      Da ne ostane na studiji,evo i primjer covjeka koji je pobjedio dijabetes uz pomoc IF-a:
                      http://shurie.com/lee/writing_defeat_diabetes.htm

                      Ako trebate jos studija,samo potrazite clanke na ncbi.gov ima ih tonu.
                      Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Intermittent fasting - način prehrane

                        Originally posted by TitanGym_BP View Post
                        Može IF probati tko god želi, njegova stvar, ali ja sam kod IF-a više stava kao i neki malo veći treneri, kao što je i Charles Poliquin, a to je da vas IF može dovesti samo do preuranjenog dijabetesa tipa II, pa mi zbog toga niti ne pada napamet takvo šta probavati da je ne znam kako učinkovito, istina neće se to preko noći dogoditi, ali godine takve prehrane mogu samo dovesti do dijabetesa!
                        Ja zagovaram IF samo tijekom Definicije, ne i inače

                        Comment


                        • #42
                          Re: Intermittent fasting - način prehrane

                          Originally posted by Živojin Mirić View Post
                          jedem od 2 do 10, 3 obroka + pwm, poslije treninga je zadnji i tada unesem oko 1000 kcal, u deficitu sam nekih 500 kcal,cikliram ugljiće, post od 16 h nije nikakav problem, ujutro popijem zeleni čaj i odradim Li cardio...sve u svemu odlično mi paše, updejtat ću stanje nakon tjedan dana
                          Originally posted by Trace_4 View Post
                          je evo već par dana .. jedem od 16-22.. trening je u 13h, sat vremena prije ide zeleni ćaj i kofein.. trening je do pola 3, prvi obrok ujedno i pwm mi je najveći, 60g wheya sa vodom i medom, 300g piletine, 200g riže.. poslje kad osjetim da sam gladan jedem, imam dva obroka još i to je to.. primjetio sam da mi snaga i osjećaj na treningu na prazan želudac ne da je bolja neg duplo bolja.. ne osjećam se gladno ni ništa.. za sad sam zadovoljan
                          Originally posted by d091 View Post
                          Evo da se priključim želim objaviti svoja iskustva sa IF sustavom
                          Dakle bio sam na definiciji koristio princip IF-a u nekih 5 tjedana spao sam sa 72kg na 65.5kg , bez gubitka mišića , dakle ne želim reći da nisam izgubio ništa mišića jer smatram da na svakoj djeti žrtvujemo nešto mišića za definiciju, nego zelim izraziti da nisam izgubio nista više nego sa običnom prehranom 6 obroka dnevno jer vjerujte mi probao sam 6 obroka dnevno ito duze vremena, znao sam tocno koliko kalorija unosim tocno koliki omjer masti UH i protein, taj isti omjer sam primjenio na IF i dobio sam predivne rezultate
                          Da, u prvih tjedan sam izgubio 2-2.5 kg ali to je vecina bila voda, jer sam soli izbacio,dakle i to bih naglasio, sol izbjegavati u širokom
                          luku bili na masi ili definiciji ( ne mislim 0g soli ali drastično smanjiti unos).
                          Zapamtite ja ovo baziram na vlastitom iskustvu dakle probao sam i jedno i drugo pa vam opisujem, ovo mozda nece djelovati za
                          svakoga ali preporučam da definitivno pokušate
                          hvala vam na podjeljenom iskustvu, drago mi je da cujem da je i za vas radilo
                          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                          * SHUT UP AND SQUAT *

                          Comment


                          • #43
                            Re: Intermittent fasting - način prehrane

                            Pocet cu sa intermittent fastingom, meni ce biti 4-6h jedenja a 20-18h post. Posto trebam za gubit kilazu unjet nesto vise od 3000 kalorija, podijelio sam obroke na 1500-1000-500 kalorija.

                            Znaci meni treba 200g proteina 80g masti i 370g UH-a, ali sada ne znam kako pojesti toliku kolicinu hrane.
                            prvi obrok mi treba biti 100g P/40g M/185g UH
                            drugi obrok 70g P/25g M/120g UH
                            treći 30g P/15g M/65 UH

                            Sada ne znam jel kod UH-a npr. mjerim 100g tjestenine ili rize prije ili nakon kuhanja? Pa ako moze mala pomoc.

                            Za vrijeme IF/definicije treniram full body zbog veceg sagorijevanja masti.

                            Comment


                            • #44
                              Re: Intermittent fasting - način prehrane

                              Originally posted by Bole21 View Post
                              Pocet cu sa intermittent fastingom, meni ce biti 4-6h jedenja a 20-18h post. Posto trebam za gubit kilazu unjet nesto vise od 3000 kalorija, podijelio sam obroke na 1500-1000-500 kalorija.

                              Znaci meni treba 200g proteina 80g masti i 370g UH-a, ali sada ne znam kako pojesti toliku kolicinu hrane.
                              prvi obrok mi treba biti 100g P/40g M/185g UH
                              drugi obrok 70g P/25g M/120g UH
                              treći 30g P/15g M/65 UH

                              Sada ne znam jel kod UH-a npr. mjerim 100g tjestenine ili rize prije ili nakon kuhanja? Pa ako moze mala pomoc.

                              Za vrijeme IF/definicije treniram full body zbog veceg sagorijevanja masti.
                              1) sumnjam da ces sa citavih 3000+ kalorija biti u deficitu

                              2) prije kuhanja....ako podatke koje imas su isto za ''prije kuhanja''
                              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                              * SHUT UP AND SQUAT *

                              Comment


                              • #45
                                Re: Intermittent fasting - način prehrane

                                ima 192 cm 97 kg..neka krene s 3000 kcal.. ionako trenutno sigurno vise unosi(vjv bez good makrosa)..

                                pa nek kasnije pomalo skida kcal..mic po mic..

                                tripelz ti pratis layne nortona..znas kako on preporuca..hehe.. 5 kcal po tjednu =)
                                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                                Youtube:

                                Primjer treninga snage/hipertrofije
                                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                                Sve o prehrani
                                Sve o treningu

                                Comment

                                Working...
                                X