Announcement

Collapse
No announcement yet.

Intermittent fasting - način prehrane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intermittent fasting - način prehrane

    Pozdrav ljudi, zanima me jel ko probao ovakav način prehrane, jako hvaljen i odličan pogotovo za definiciju

    Par linkova: http://lolfitness.wordpress.com/2009...ttent-fasting/
    http://www.leangains.com/2010/04/leangains-guide.html
    http://www.youtube.com/watch?v=LSdwd...U5CVbXi2uWgiZg

    Ukratko sve kalorijske potrebe se zadovolje u periodu od 6-8 sati...zanimljivo zbog toga jer i ruši mnoge dogme bodybuilding prehrane, npr, 6-8 obroka itd....

    Nadam se konstruktivnoj raspravi i mišljenjima iskusnih forumaša

  • #2
    Re: Intermittent fasting

    ja imam u planu, definitivno probat.. kolko sam proučavao i čitao iskustva drugih jedino što mogu reći da vrijedi pokušat ko može izdržat.. ruši jer svi zabrijavaju na neku šemu striktnu koje se moraš držat tipa 6-7 manjih obroka ubrzava metabolizam, ako preskočiš obrok pojest če ti se svi mišići.. obavezno moraš posni sir prije spavanja itd.. no to nije baš tako.. jedna bitna stvar samo kod ovog IF načina prehrane mozak i tip tijela (ekto,endo) to može imat nekog utjecaja.. sve u svemu po pročitanom odlična stvar

    evo par videa

    Intermittent Fasting Leangains Martin Berkhan
    http://www.youtube.com/watch?v=LSdwdWnTRlQ&feature=plcp


    Intermittent Fasting Vs Low Carb Dieting For Weight Loss
    http://www.youtube.com/watch?v=FaFuhT_dF5w&feature=plcp


    6 Small Meals A Scam?????
    http://www.youtube.com/watch?v=EE1pL9bldu4&feature=plcp


    Bulking and Intermittent Fasting "IF"
    http://www.youtube.com/watch?v=tUPEXbLm1fM&feature=plcp


    Energy While Intermittent Fasting Has Been Amazing
    http://www.youtube.com/watch?v=FeViPIwDagY&feature=plcp
    Originally posted by darios
    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

    Comment


    • #3
      Re: Intermittent fasting

      Mislim da ovo nije dobro, pogotovo na definiciji kad treba još više proteina nego na masi.

      Uzmimo da se u 6 sati nakrkamo sa svim kalorijama potrebnim za cijeli dan, znači da 18 sati ne unosimo ništa. S obzirom da se proteini ne mogu skladištiti u organizmu a 18 sati smo bez njih već to je razlog za uzbunu.

      Druga stvar je što će sav višak kalorija ići u salo, a kad tijelo bude uzimalo te kalorije nazad, neće uzeti sve samo iz sala, nego će uzimati od svuda, tako da ćemo pomalo pušiti mišiće i dobijati salo.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Intermittent fasting

        pogledaj iskustvo ovih dečki pa ćeš vidjet da nije sve tako crno baš zbog IS
        Originally posted by darios
        pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

        Comment


        • #5
          Re: Intermittent fasting

          baš kao što je kelly rekao, kad se nakrcamo svim kalorijama u malom vremenu i manjem broju obroka, dolazi do pohranjivanja višaka, a to nije definicija...

          6-8 obroka sa manjim količinama tjeraju tijelo da i ono samo troši te unesene kalorije
          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

          Comment


          • #6
            Re: Intermittent fasting

            Originally posted by Trace_4 View Post
            pogledaj iskustvo ovih dečki pa ćeš vidjet da nije sve tako crno baš zbog IS
            Dobro, postoje tu i drugi faktori koji utječu na krajnji rezultat, dužina takve defke, uzimanje kemije itd...ali ostajem pri onome što sam rekao. Na defki kalorija ne može biti kalorija, nije isto pojesti meso ili kolače iste kalorijske vrijednosti.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Intermittent fasting

              kako god hoćete no, niste uzeli u obzir svejedno što si se ti nakrko kalorijama ako si u deficitu i dalje nema šanse da dobivaš salo
              Originally posted by darios
              pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

              Comment


              • #8
                Re: Intermittent fasting

                Originally posted by Trace_4 View Post
                kako god hoćete no, niste uzeli u obzir svejedno što si se ti nakrko kalorijama ako si u deficitu i dalje nema šanse da dobivaš salo
                Ali ćeš puno više mišića izgubiti.
                Po toj logici bi onda mogao jesti jednom na dan, ili jednom u dva dana...
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Intermittent fasting

                  Originally posted by kelly View Post
                  Dobro, postoje tu i drugi faktori koji utječu na krajnji rezultat, dužina takve defke, uzimanje kemije itd...ali ostajem pri onome što sam rekao. Na defki kalorija ne može biti kalorija, nije isto pojesti meso ili kolače iste kalorijske vrijednosti.

                  naravno tu se slažem kalorija nije kalorija, jer nemoš jest sad junk cjeli treba zadovoljit dnevnu potrebu mikronutrijenta.
                  Originally posted by darios
                  pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                  Comment


                  • #10
                    Re: Intermittent fasting

                    Originally posted by kelly View Post
                    Ali ćeš puno više mišića izgubiti.
                    Po toj logici bi onda mogao jesti jednom na dan, ili jednom u dva dana...
                    nije jer moraš unet određenu količinu mikronutrijanata kao što sam reko gore a to je nemoguće kroz jedan obrok
                    Originally posted by darios
                    pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                    Comment


                    • #11
                      Re: Intermittent fasting

                      Originally posted by kelly View Post
                      Mislim da ovo nije dobro, pogotovo na definiciji kad treba još više proteina nego na masi.

                      Uzmimo da se u 6 sati nakrkamo sa svim kalorijama potrebnim za cijeli dan, znači da 18 sati ne unosimo ništa. S obzirom da se proteini ne mogu skladištiti u organizmu a 18 sati smo bez njih već to je razlog za uzbunu.

                      Druga stvar je što će sav višak kalorija ići u salo, a kad tijelo bude uzimalo te kalorije nazad, neće uzeti sve samo iz sala, nego će uzimati od svuda, tako da ćemo pomalo pušiti mišiće i dobijati salo.
                      Evo ti podebljano i istaknuto...

                      sad zamisli da se jede npr jednom u dva dana?
                      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                      Comment


                      • #12
                        Re: Intermittent fasting

                        Originally posted by Trace_4 View Post
                        nije jer moraš unet određenu količinu mikronutrijanata kao što sam reko gore a to je nemoguće kroz jedan obrok
                        Možeš u jednom obroku unijeti kalorije za dva dana.


                        Last edited by kelly; 06-07-12, 16:22.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Intermittent fasting

                          tko je reko da se jede jednom u danu.. jedeš 6-8 sati u danu.. ovo je pogubno i katabolično za nekoga ko je na kemiji i želi biti velik i srezan.. pod velik mislim imat preko 90 kg čistih mišića.. i pogubno je za ektomorfe

                          "treba razlikovati direktne i indirektne uticaje na performanse pojedinca i telesnu kompoziciju.ukoliko neko pojede recimo 200 grama proteina iz 1 obroka trebace sati da se to probavi i iskoristi i učinak ce biti otprilike isti kao vise manjih inzulinski "spajkova" kroz nekoliko obroka,evo recimo indirektan uticaj je i ako treniras sa nekim pa dizes zbog njega vece kilaze itd...svako treba da nadje onaj pristup koji NJEMU najvise odgovara da li je to 1 obrok ili 101 stvar je INDIVIDUALNA
                          frekvencija obroka ne utice direktno nego indirektno na telesnu kompoziciju pojedinca i ponavljam svako treba da nadje pristup koji NJEMU najvise odgovara"
                          Originally posted by darios
                          pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                          Comment


                          • #14
                            Re: Intermittent fasting

                            Originally posted by kelly View Post
                            on tu samo praši po makronutrijantima tako možeš unjeti i 15 000 kalorija odjednom..
                            Originally posted by darios
                            pa trbušnjaci na mršavoj osobi izgledaju savršeno, ja ne izgledam mršavo ali jesam mršav samo se to ne primjeti jel sam širok

                            Comment


                            • #15
                              Re: Intermittent fasting

                              Dobro, ja sam rekao svoje mišljenje, ti probaj pa ćeš vidjeti.

                              I Ronie Coleman je poznat po tome što je cijeli dan nešto žvakao.
                              Last edited by kelly; 06-07-12, 17:26.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X