Announcement

Collapse
No announcement yet.

Glikemijski index

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

    ja sam si malo za promjenu stavio u obrok sat i pol prije treninga jedan kuhani krumpir a poslje treninga i dalje mlatim malo riže integralne..
    http://img398.imageshack.us/img398/9...wkz2wj7sd9.gif

    Comment


    • #32
      Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

      Nove studije o soji:

      Stručnjaci tvrde da hrana od soje snižava razinu testosterona kod muškaraca, sprečava normalan rad štitnjače, uzrokuje debljanje i narušava hormonalnu ravnotežu.

      izvor: http://www.javno.com/hr-zivot/soja-nega ... ost_272405
      Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

      Comment


      • #33
        Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

        Ma nabijem ih, dok sam pio sojino mlijeko koje je btw. 3x skuplje od običnog, nisam imao nikakve simptome steriliteta,
        Sad ju ne pijem radi neke ajmo reć predostrožnosti, makar ne vjerujem da sam je nastavio piti da bi mi se nešto dogodilo.

        Comment


        • #34
          Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

          Stvarno što se tiče tih tablica glikemijskog indeksa,5 tablica sam otvorio svaka pokazuje različite podatke kako znati koja je najpouzdanija?

          Comment


          • #35
            Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

            Originally posted by khan
            Stvarno što se tiče tih tablica glikemijskog indeksa,5 tablica sam otvorio svaka pokazuje različite podatke kako znati koja je najpouzdanija?
            Žitarice od cjelovitog zrna,integralno,povrće su uvjek dobar izbor
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #36
              Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

              Originally posted by Tomi
              Originally posted by khan
              Stvarno što se tiče tih tablica glikemijskog indeksa,5 tablica sam otvorio svaka pokazuje različite podatke kako znati koja je najpouzdanija?
              Žitarice od cjelovitog zrna,integralno,povrće su uvjek dobar izbor
              Ma u redu manje više znam otprilike koje su visoke a koje niske,ali za primjer kiwi sam našao u tri tablice u jednoj da ima visoki GI u ovoj ovdje ima srednji GI,a na jedno mjestu sam našao da ima niski oko 35 GI.
              Pa hajde da malo oscilira nego užas,mislim to je jedan primjer,a ima ih još.

              Comment


              • #37
                Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                Meni i dalje nije jasna ova stvar ja glikemijskim indexom!

                Dajte mi molim vas objasnite, glup sam!

                Šta rade namirnice sa visokim GI u tjelu a što one sa niskim?
                Kada koristit one sa Visokim GI a kada one sa nižim?
                Što je zapravo lučenje inzulina i kakav utjecaj u tjeu ima?

                Ajd molim vas da mi neko to po "seljački" objasni, zbunjuju me stručni izrazi! Unaprijd Hvala
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #38
                  Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                  Namirnice sa visokim GI utječu na brzo povišenje razine šećera u krvi što dovodi do lučenja hormona inzulina koji ''transportira'' hranjive tvari do stanica.
                  Inzulin luči gušterača pri povišenoj razini šećera u krvi upravo zbog toga što je inzulin regulator šećera u krvi.
                  Namirnice sa visokim GI je najbolje konzumirati ujutro i poslije treninga.
                  To je npr. dekstroza (glukoza), banane, kukuruzna krupica (palenta)...
                  Niži/srednji GI - kuhani krumpir, zobene pahuljice..
                  If you can't take the pain don't play the game

                  Comment


                  • #39
                    Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                    E hvala ti prijatelju sad mi je jasnije...Puno sam čito o GI-u i ugljikohidratima i sve mi se pomješlao tako da više nisam znao šta je šta i šta s čim...Ugl, najbitinije sam shvatio tj, znao sam i prije samo što sam ja to drugačije tumačio!
                    npr. UH samo ujutro i prije neke aktivnosti! Nisam toliko ulazio u to detaljisanje sa lučenjem inzulina i to...Hvala još jednom
                    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                    Comment


                    • #40
                      Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                      Originally posted by igor
                      npr. UH samo ujutro i prije neke aktivnosti!
                      UH sa visokim GI ujutro i nakon aktivnosti, a sat-dva prije aktivnosti UH sa niskim GI.

                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #41
                        Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                        Nema na čemu, tu sam da pomognem (naravno koliko mogu i koliko znam)..
                        If you can't take the pain don't play the game

                        Comment


                        • #42
                          Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                          Originally posted by kelly
                          Originally posted by igor
                          npr. UH samo ujutro i prije neke aktivnosti!
                          UH sa visokim GI ujutro i nakon aktivnosti, a sat-dva prije aktivnosti UH sa niskim GI.

                          E sad jga još jedno pitanje, malo me kelly sad uhvatio u neznanju...A šta ako je trening npr. u 20h-21:20! Spavanje u cca22:30h! Kako onda sa UH???
                          Ja preko ljeta najranije trening mogu prebaciti u 19h i to je da dođem s posla, jedem i obavim osnovne pripreme za trening!
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • #43
                            Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                            Ako je trening kasno whey i glukozu (uh sa visokim GI) možeš pit i tijekom treninga,
                            a kad dođeš kući neki uh sa srednjim GI (pr. riža) i tunu/piletinu, a neposredno prije spavanja posnog sira (cca 250grama)..
                            If you can't take the pain don't play the game

                            Comment


                            • #44
                              Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                              Originally posted by ekvaternik
                              Ako je trening kasno whey i glukozu (uh sa visokim GI) možeš pit i tijekom treninga,
                              a kad dođeš kući neki uh sa srednjim GI (pr. riža) i tunu/piletinu, a neposredno prije spavanja posnog sira (cca 250grama)..
                              Uvijek sam kod kuće
                              Ok, ja prije spavanje pojedem 2 cijela pečen jaja bez dodataka masti tj, na suhoj tavi!
                              Iako se tvrdi da se proteini jaja brzo apsorbiraju u tjelo, ja osobno smatram da ga masnoče iz žumanjka trebaju usporiti!
                              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                              Comment


                              • #45
                                Re: Popis namirnica s visokim, srednjim i niskim GI

                                sta ti je 2 jaja...nis, pogotovo za tebe... kresni bar 5...
                                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                                Comment

                                Working...
                                X