Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hladna voda nakon obroka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hladna voda nakon obroka

    sto ce ti voda prije spavanja?
    samo se moras dizati po noci ici na wc...

    osim toga, nije ti dobro kombinirati masti i vodu...

  • #2
    Re: Ne mogu više jesti!

    nije dobro kombinirati masti i vodu? A vodu i UH?
    Ako je vec pijes onda je kombiniraj s whey-om ili vinom
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Ne mogu više jesti!

      Nakon jela ne valja se napiti vode, posebno hladne.
      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: Ne mogu više jesti!

        Zasto ne voda nakon jela kelly-ima neki konkretan razlog? naravno-mislim na casu-dvije, ne na litre.
        MYPROTEIN

        Comment


        • #5
          Re: Ne mogu više jesti!

          Originally posted by Corry View Post
          Zasto ne voda nakon jela kelly-ima neki konkretan razlog? naravno-mislim na casu-dvije, ne na litre.

          Vode se treba napiti prije jela, a i hrana sadrži vodu. Nakon jela ne valja piti vodu, naročito hladnu, jer se masnoće koje smo pojeli vežu za tu vodu, ne probavljuju se, vežu se za stijenke žila itd...to sam čitao na više mjesta.

          "Lijepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti
          masnoće koje ste upravo konzumirali - usporit će probavu. Kada takve
          tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i crijeva ih apsorbiraju brže nego
          krutu hranu. To će izbrazdati crijeva (oštetiti crijevne resice) i uskoro će
          uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu juhu ili
          toplu vodu nakon jela."
          Last edited by kelly; 12-04-13, 12:42.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Ne mogu više jesti!

            http://www.livestrong.com/article/53...-after-eating/
            I know i can be what i wanna be,
            if i work hard at it,
            i'll be where i wanna be
            i know i can, i know i can <3

            Comment


            • #7
              Re: Ne mogu više jesti!

              Kao i za sve, tako i za ovo ima članaka i ZA i PROTIV, myth busters rade punom parom. Zlatno pravilo je "Treba slušati svoje tijelo" a meni osobno ne paše nakon jela piti hladnu vodu.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #8
                Re: Ne mogu više jesti!

                Originally posted by kelly View Post
                Vode se treba napiti prije jela, a i hrana sadrži vodu. Nakon jela ne valja piti vodu, naročito hladnu, jer se masnoće koje smo pojeli vežu za tu vodu, ne probavljuju se, vežu se za stijenke žila itd...to sam čitao na više mjesta.

                "Lijepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti
                masnoće koje ste upravo konzumirali - usporit će probavu. Kada takve
                tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i crijeva ih apsorbiraju brže nego
                krutu hranu. To će izbrazdati crijeva (oštetiti crijevne resice) i uskoro će
                uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu juhu ili
                toplu vodu nakon jela."
                Ovo ne da nema smisla nego je cak i smjesno .... s obzirom na temperaturu tjela od 35-37 stupnjeva ( nije bitna decimala) toj vodi u tjelu te temperature treba tocno koliko sekunda da se zagrije ???

                Comment


                • #9
                  Re: Ne mogu više jesti!

                  Originally posted by Newbie View Post
                  Ovo ne da nema smisla nego je cak i smjesno .... s obzirom na temperaturu tjela od 35-37 stupnjeva ( nije bitna decimala) toj vodi u tjelu te temperature treba tocno koliko sekunda da se zagrije ???
                  Pa ne bih rekao da je smiješno. Potrebno je neko vrijeme da se ta voda zagrije, a za to vrijeme može se dogoditi dosta toga.

                  Nisi nikada prehladio grlo od hladne vode?
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ne mogu više jesti!

                    ja se salzem sa kellyem
                    osim toga, pijenje vode za vrijeme ili poslije obroka razrijeđuje želučanu kiselinu,
                    a to svakako nije dobro kad se najedemo i naše tijelo treba tu hranu probaviti

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ne mogu više jesti!

                      Po toj nekoj logici nebi smijeli onda niti kombinirati hladnu hranu s mastima?
                      Cajevi i sl.bi trebali biti ok?
                      A opet kako i kolega post iznad kaze, a ja se slazem s njim---kakve koristi od svega toga, koliki to zaista utjecaj ima kad ce sva hrana tako i tako u jako kratkom roku poprimiti temp.tijela--bila voda, bila mast, ne mozda za sek.ali za min.dva sigurno.
                      Ja osobno i ljeti i zimi pijem malku vodu ali prvi put iskreno cujem za ovakvu tezu i nije mi nesto uvjerljiva.
                      Nezz,mozda grijesim..
                      Vodu pijem bez obzira na hranu-i prije, tijekom i poslije i nikad nisam primjetio razliku. Cak mi je gust i super mi sjedne nakon jela popit cca 0.5l vode.

                      Evo ako grijesim---volio bi naucit

                      Edit:zelucana kiselina... nikad nisam primjetio probleme u probavi uzrokovane pijenjem vode...cak iskreno imam veci osjecaj tezine u trbuhu ako ostanem zedan nakon jela...
                      Last edited by Corry; 12-04-13, 13:13.
                      MYPROTEIN

                      Comment


                      • #12
                        Re: Hladna voda nakon obroka

                        voda nakon jela razredjuje želučane kiseline smanjuje njihovu efikasnost i usporava probavu i enzimi ne razgradjuju hranu kako treba zato se ne pije...

                        Comment


                        • #13
                          Re: Ne mogu više jesti!

                          Originally posted by kelly View Post
                          Pa ne bih rekao da je smiješno. Potrebno je neko vrijeme da se ta voda zagrije, a za to vrijeme može se dogoditi dosta toga.

                          Nisi nikada prehladio grlo od hladne vode?
                          O prehladi bi se dalo diskutirati isto kao i o kiselinama ali tema hladna voda nakon jela (temperatura), u zelucu odrasla covjeka moze biti i 1.5L tekucine i hrane, znaci ako 2 dcl vode (normalna casa vode) sa nekih 5 stupnjeva sto je jako hladno ubacis u 1L tekucine na 36stupnjeva ta ukupna tekucina ce u sekundi biti izmjesana i imati temperaturu cca 6 stupnjeva manju s obzirom na okruzenje (tjelo od 36stupnjeva) sve ce se jako brzo zagrijati na pocetnih 36 stupnjeva .... nisam tocno racunao jer nemam vremena kome se da moze...

                          zato mi nema smisla da to moze utjecati ..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Ne mogu više jesti!

                            Onda ni gulas nebi trebalo jesti jer u njemu ima tekucine koja ce usporit_/oslabit probavu hrane... o juhama da ni ne govorimo ???
                            Ukoliko "razvodnimo" zelucanu kiselinu...zar je tijelo nece otpustit jos vise kako bi postiglo odredenu kiselost.
                            Sta onda po toj logici i sami obroci nebi trebali bit minijaturni pa jesti 15 puta u danu ako cemo tako razmisljat.

                            Jos nisam vidio ni jedan argument koji bi me iskreno uvjerio da ce mi voda nakon obroka usporit ili oslabit probavu hrane.

                            Danas nemam vremena ali evo potrudit cu se ovih dana pa malo potrazit jel postoje kakve pouzdane studije...ako tko naleti na takvo sto-molio bi link-tu ili na PM
                            MYPROTEIN

                            Comment


                            • #15
                              Re: Ne mogu više jesti!

                              ja mislim da vodu nebi trebalo piti jer se žabe i ribe j*ebu u njoj.

                              alaj teme....
                              Znoj štedi krv

                              Comment

                              Working...
                              X