Announcement

Collapse
No announcement yet.

"Resetiranje" metabolizma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Resetiranje" metabolizma

    Ovo je problem koji me duže drži u "leru", mislin da je on jedan od glavnih čimbenika koji diktira mojim (ne)uspijesima...

    Dakle, da ne duljin, kad san tek počeo sa čiston prehranon, vođenjem računa o kalorijama i hrani, treniranjem i svime uz to, ko i svi učia san u hodu, samo sta je moj početak nije baš bia kakv je triba bit. Ravna san se samo po BMRu, a o TDEEu nisan nista zna jako dugo vrimena, tako da mi je metabolizam otisa u qrc. Stvar je u tome sta mislin da taj q metabolizam me prati i dan danas. Unosia san dosta dugo vrimena (u jednom periodu i oko 1400 kcal, a tokom mase oko 2000) sta je na moju kilazu, godine i visinu debelo ispod prosjeka. Sad san na keti, izračuna bmr, tdee, ispadne mi 2300 kcal unos po kojem ja naravno se i ravnam. Kilaza je isla prvi tjedan, drugi sporije, treci stagniranje, cetvrti po kila manje. naravno, vidin da ne valja, malo srežen kalorije i dignen aktivnosti pa cu sad vidit kako ce ispast, al lako za to.
    Znači, taj dosta dug period nepravilnog unosa kalorija je navika metabolizam na to, i sad kad je dijeta u pitanju, tih 2300 sta je izracunato za mene je jos plus, iz navedenih razloga. Dakle na keti se osjecan cili masa, vise nego inace (zbog manjka secera, praznog glikogena...) pa me zanima:

    Reset metabolizma? Znam za detoks, gleda san malopri na jubitou elliotta kako nesto o tome govori (http://www.youtube.com/watch?v=3BVhKKLe1eA). Kako vratit metabolizam na default, da tijelo zaboravi na taj period prije i da napokon pocne suradjivat sa menon (tj ja s njim).

    (Sramotno, i kno , ljut san na trošenje tog početničkog zlatnog razdoblja, iz više razloga, al eto, gubitnici traže razloge, pobjednici rješenja, ja upravo trazin jedno....)
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

  • #2
    Re: "Resetiranje" metabolizma

    reverse diet, sto duze to bolje(e.g. u sto manjim koracima dodavati kalorije do suficita)
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #3
      Re: "Resetiranje" metabolizma

      A sta s defkom?
      Obustavit je, resetirat metabolizam pa masu pa tek onda nju? Tako mi se cini mozda najpogodnije...
      Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

      Comment


      • #4
        Re: "Resetiranje" metabolizma

        Originally posted by Aquila_hr View Post
        A sta s defkom?
        Obustavit je, resetirat metabolizam pa masu pa tek onda nju? Tako mi se cini mozda najpogodnije...
        Koliko si sveukupno izgubio kilograma na dijeti? btw. oprezno s reverse dietom, mogao bi brzo vratiti kilažu s kojom si počeo. Na tvom mjestu ne bih naglo dizao kalorije.

        Imaš PM.
        Originally posted by Songoku
        najbolji pwm je burek

        Comment


        • #5
          Re: "Resetiranje" metabolizma

          Izgubija san 4 kila, sve čisto, ne vidin nikakav značajan gubitak mišićne mase, al ta količina kalorija je problem.
          Trenutno san poveća aktivnosti dosta da se održim u deficitu, povećajem broj kalorija (sad san na bazalnom>ide se na suficit) pa ću postepeno smanjivat deficit (u ovom slucaju aktivnosti) kad dodje vrime za to, trenutno me aktivnosti drže u deficitu. (nije za mene to problem)

          Al kad dodje dio di kcal moraju suradjivat za gubit kile, one zakažu zbog tog đumbusa u kojen su se snašle, zbog toga nakon nekog vremena teže gubin kile, a nastavit cu ih gubit tek ako radin deficit od 1000 kalorija.... a to ne moran ni govorit da je previse

          Tako da mi je ovaj reset nakon ove defke prioritet. Ima li još nekakvih principa, na internetu se može nać pun q različitih pristupa
          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

          Comment


          • #6
            Re: "Resetiranje" metabolizma

            Originally posted by Aquila_hr View Post
            A sta s defkom?
            Obustavit je, resetirat metabolizam pa masu pa tek onda nju? Tako mi se cini mozda najpogodnije...
            hm pa to ti se odnosi na defku.... znaci gdje si sad, zavrsio defku s X deficit-om i ne ide dalje..

            eh pa reverse diet znaci polahko vracati po recimo sedmicno 50-150 kalorija na dnevni unos dok ne dodjes na odrzavanje ili jos povecas malo na kalorije za lean bulk(recimo 200-300 iznad odrzavanja)


            to ti valjda odgovara na pitanje ''sta s defkom''
            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


            * SHUT UP AND SQUAT *

            Comment


            • #7
              Re: "Resetiranje" metabolizma

              A ako se jelo duže vrijeme više od bazalnog onda se radi obrnuto od reverse diet (ili samo sporo vracanje na nulu opet?)

              bazalni mi je 2000, jeo sam mjesec i po 2300 (bmr plus tdee mi je pokaziva 3100, pomislija san ako uzmen preporučeni 500 kcal deficit, onda cu s obziron na proslu katastrofalnu masu bit svejedno 500 kcal u plusu, a na defki san. Aktivnosti su bile povecane, al svejedno..), tek san ima tjedan dana sišao na 1800, (nedovoljno da se poprimi taj unos za stalno) pa da bi se vratia na bazalni, da se ravnam po ovom 2300 koji radin mjesec i nešto (jer se tijelo više priviklo na njega nego na tih 1800) i smanjivan kalorije do bazalnog ili da ih jednostavno ostavim gdje jesu, jer su ovih 2300 taman lean bulk.

              Aktivnosti nemaju ništa veze sa ovim? Jel mogu sa njima diktirat deficit i suficit, tj hoce li one imat kojeg utjecaja na vracanje ovog metabolizma u normalu?
              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

              Comment


              • #8
                Re: "Resetiranje" metabolizma

                Ako sam dobro shvatio, tvoj metabolizam je spor tj. daleko je od noih brojki koji ti pokazuje MBR i TDEE ili šta već?

                Metabolizam se boosta u off sezoni ili ti ga na masi. Znači veoma lagano dizanje carbsa i jer imaš takav metabolizam koji se jako sporo prilagođava suficitu a veoma brzo deficitu, jbg šta je tu je. Nema nekakve velike mudrosti, polako diži carbse i čekaj, jer vrijeme je najbitnije. Ja sam masu počeo sa 2700 kcal a sada nakon 4-5 mjeseci sam na 3300. I san, san, san nevjerovatno je koliko loš san može s****** metabolizam (ovo ne mora biti nešto striktno niti tačno, ali ja sam to na sebi primjetio (subjektivan osjećaj))

                Comment


                • #9
                  Re: "Resetiranje" metabolizma

                  Sve je prije napisano, prvo san jedno 7-8 mjeseci unosio oko 1500 kcal (losa defka), zatim masu radio sa 2000 kcal (losa masa (ko normalan radi masu sa bazalnim??)) i sad kad sam sa te shitty mase krenuo na ketu, ponovno san izračuna sve kolko moran uzimat kcal dnevno samo sta san , boze moj, danas pametniji nego jucer, pa san uračuna i TDEE, i ispalo me 2300 (malo vise zapravo, isto pise gori..). Stvar je u tome sta san ja ovu keto isa radit sa 2300 kcal, a prijasnju masu san radia sa 2000, sta naravno nevalja. Znači radin defku sa kalorijama višim od onih na masi - zapravo san jos na masi samo sa povecanim kalorijama i 0 UH

                  Kaze ZZZ reverse diet, samo sta bi u mom slucaju to bila normalna diet, da dodjem na tih 2000 kcal (bazalni).

                  Nadam se da je sada svima jasnije.

                  Moja pitanja su sad: Već san post-dva poviše govorija o tome, al imaju li aktivnosti ikakve impakte na to vracanje u normalno stanje metabolizma? Znači ako postepeno smanjivan aktivnosti i kalorije, i kad dodjem na 2000, jesan li onda postiga ono sta zelim? (reset metabolizma)
                  Zelin ga vratit u normalno stanje, da mi je bazalni "normalan" unos kalorija, i pa da onda od toga radim masu kako spada i idem u plus, odnosno defku kako spada, u minus.
                  Nisan radia reverse diet ni nikako vraća metabolizam u normalno stanje, a to skupa sa lose određenim (rookie mistake) dnevnnin unosom kcal čini veliku stvar, i dovelo me do ovoga danas, da ni sam metabolizam ne zna koji je moj normalan unos kcal (sve pod navodnike)
                  ili mozda zna, al ja ne znan vise Po staroj logici mojoj, ima ja 75 ili 95 kila, moj bazalni je 2000 kcal. Tolko o tome, vec san reka, čovik je pametniji danas i sutra nego sta je bia jucer
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #10
                    Re: "Resetiranje" metabolizma

                    I da, umalo zaboravi
                    oodakle da radim reverse diet, sa 2300 ili sa 1800 koje san postavia ima tjedan dana tocno.....
                    hvala
                    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                    Comment


                    • #11
                      Re: "Resetiranje" metabolizma

                      Originally posted by Aquila_hr View Post
                      Sve je prije napisano, prvo san jedno 7-8 mjeseci unosio oko 1500 kcal (losa defka), zatim masu radio sa 2000 kcal (losa masa (ko normalan radi masu sa bazalnim??)) i sad kad sam sa te shitty mase krenuo na ketu, ponovno san izračuna sve kolko moran uzimat kcal dnevno samo sta san , boze moj, danas pametniji nego jucer, pa san uračuna i TDEE, i ispalo me 2300 (malo vise zapravo, isto pise gori..). Stvar je u tome sta san ja ovu keto isa radit sa 2300 kcal, a prijasnju masu san radia sa 2000, sta naravno nevalja. Znači radin defku sa kalorijama višim od onih na masi - zapravo san jos na masi samo sa povecanim kalorijama i 0 UH

                      Kaze ZZZ reverse diet, samo sta bi u mom slucaju to bila normalna diet, da dodjem na tih 2000 kcal (bazalni).

                      Nadam se da je sada svima jasnije.

                      Moja pitanja su sad: Već san post-dva poviše govorija o tome, al imaju li aktivnosti ikakve impakte na to vracanje u normalno stanje metabolizma? Znači ako postepeno smanjivan aktivnosti i kalorije, i kad dodjem na 2000, jesan li onda postiga ono sta zelim? (reset metabolizma)
                      Zelin ga vratit u normalno stanje, da mi je bazalni "normalan" unos kalorija, i pa da onda od toga radim masu kako spada i idem u plus, odnosno defku kako spada, u minus.
                      Nisan radia reverse diet ni nikako vraća metabolizam u normalno stanje, a to skupa sa lose određenim (rookie mistake) dnevnnin unosom kcal čini veliku stvar, i dovelo me do ovoga danas, da ni sam metabolizam ne zna koji je moj normalan unos kcal (sve pod navodnike)
                      ili mozda zna, al ja ne znan vise Po staroj logici mojoj, ima ja 75 ili 95 kila, moj bazalni je 2000 kcal. Tolko o tome, vec san reka, čovik je pametniji danas i sutra nego sta je bia jucer
                      Aktivnosti uveliko utiču na metabolizam. Bazalni je u stanju da padne za 40% u ekstremnim situacijama. Koliko sam shvatio ti želiš reset metablizma. Teretana i HIIT i polako dizanje kalorija, tj suficit, ako si u deficitu zaboravi na 'reset' metabolizma. Si otišao provjeriti hormononalni nalaz, da nemaš možda kakav poremećaj štitne ?

                      Situacija je specifična i kompleksna pa neki veoma kvalitetan trener ne bi bio loš izbor

                      Comment


                      • #12
                        Re: "Resetiranje" metabolizma

                        Originally posted by Aquila_hr View Post
                        I da, umalo zaboravi
                        oodakle da radim reverse diet, sa 2300 ili sa 1800 koje san postavia ima tjedan dana tocno.....
                        hvala
                        tamo gdje si sad, kraj defke....tj. 1800...
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: "Resetiranje" metabolizma

                          Znači od ovih 1800 tjedno dižem 100 kcal i za dva tjedna san na odrzavanju. Aktivnosti drzim kakve jesu (visoke), a carbse da zamjenjujem lagano umjesto masti? U kojim količinama, da radim cikliranje?

                          Sad mi je podjela UH:P:M - 5/30/65, da to sve mijenjam dok ne dodjem do recimo 40/40/20 ?

                          P.S: Ako nisam spomenuo, polako počinjem izlazit iz keto dijete i krećen ka održavanju na kojen bi bia cilo lito, kako bi se tijelo dobro naviklo na taj broj. Lean bulk mozda.

                          Samo jos nesto, po racunu na netu sta san izracuna, za odrzavanje mi je potribno 2650 kcal. To je TDEE ocigledno ukjucen, sta je sa tim? kolko da onda jedem, 2000 ili 2650?
                          Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                          Comment


                          • #14
                            Re: "Resetiranje" metabolizma

                            2650 ti je onda odrzavanje, sto mi zvuci logicno jer meni je 2800-2900 (mada kalkulatori na netu mogu biti neprecizni, gdje ti je odrzavanje bi trebao znati po tome na koliko kalorija gubis/dobijas kilazu i na koliko se jednostavno ''odrzavas'' uobicajno)

                            zaboravi te procente makrosa, vracaj postepeno carbse ili masti kako hoces, i trebace ti finih 6-8 sedmica da dodjes na odrzavanje....ustvari ako si na keto onda ces naravno i zamjenjivati masti malo carbsima..


                            nema potrebe da komplikujes puno, mozes ciklirati ako hoces, mozes i refeed-e ubacivati recimo jednom u 10-14 dana
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #15
                              Re: "Resetiranje" metabolizma

                              Originally posted by TripleZ View Post
                              2650 ti je onda odrzavanje, sto mi zvuci logicno jer meni je 2800-2900 (mada kalkulatori na netu mogu biti neprecizni, gdje ti je odrzavanje bi trebao znati po tome na koliko kalorija gubis/dobijas kilazu i na koliko se jednostavno ''odrzavas'' uobicajno)

                              zaboravi te procente makrosa, vracaj postepeno carbse ili masti kako hoces, i trebace ti finih 6-8 sedmica da dodjes na odrzavanje....ustvari ako si na keto onda ces naravno i zamjenjivati masti malo carbsima..


                              nema potrebe da komplikujes puno, mozes ciklirati ako hoces, mozes i refeed-e ubacivati recimo jednom u 10-14 dana
                              Znači sa 1800 krećem na 2650, lagano dižem, zamjenjujem masti sa uh. Još ću vidjet ocu li se odlucit za cikliranje ili samo jednostavno dizanje po 30g uh svako 5 dana i gledat kako mi tijelo reagira. Bez kompliciranja

                              Hvala svima na savjetima
                              Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                              Comment

                              Working...
                              X