Announcement

Collapse
No announcement yet.

mg konvertirati u %

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mg konvertirati u %

    Kako miligrame ( mg ) konvertirati u %? Pitam jer imam aplikaciju u kojoj vodim sta jedem, aktivnost itd i sad za vitamine i ostale minerale trebam navesti u postotcima, koji nekada ne pisu na odredenoj hrani a na internetu nisam mogao pronaci taj podatak.

  • #2
    Re: mg konvertirati u %

    Ti si nešto pobrkao oko toga što te aplikacija traži. Ne možeš konvertirati miligram u postotak. Miligram je mjera za masu, a postotak je, well... postotak.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: mg konvertirati u %

      ....Odnosno stoti deo nečega...
      Pivo za masu, rakija za defku...

      Comment


      • #4
        Re: mg konvertirati u %

        miligram bi bio tisućiti dio nečega, odnosno grama, a ne stoti

        Comment


        • #5
          Re: mg konvertirati u %

          Originally posted by FcB View Post
          miligram bi bio tisućiti dio nečega, odnosno grama, a ne stoti
          Pošto je osnovna merna jedinica za masu kilogram, a ne gram, onda je miligram, milioniti deo kilograma, a hiljaditi deo grama.

          Ja sam se u mom postu nadovezao na Didin odgovor, jer je završio post rečenicom "a postotak je, well... postotak."...

          Kao što mu samo ime kaže "stoti deo nečega"....

          Procenat = postotak = stoti deo nečega...

          Stoti deo kilograma je 10 grama... I to je jedan postotak, odnosno procenat.


          Postoje i neki glupi online konvertori, ali su mi skroz neefikasni... http://www.konvertor.rs/

          A odgovor na pitanje iz uvodnog posta "Kako miligrame ( mg ) konvertirati u %? Pitam jer imam aplikaciju u kojoj vodim sta jedem", je sledeći.

          Koji procenat vitamina unosi možemo znati samo ako nam kaže u odnosu na količinu čega? Količinu obroka? Količinu UH, P i M? Dnevni unos hrane, i sl...

          Dakle, postavljač mora biti puno konkretniji u postavljanju pitanja, a ne da otvoritemu sa jednom totalnom nebulozom i onda se izgubi na par dana, a mi se raspravljamo oko gluposti...
          Pivo za masu, rakija za defku...

          Comment


          • #6
            Re: mg konvertirati u %

            osnovna mjerna jedinica za masu je gram, a ne kilogram
            tako je miligram tisućiti dio grama, kao sto je milimetar tisućiti dio osnovne mjerne jedinice za duzinu, odnosno metra

            Comment


            • #7
              Re: mg konvertirati u %

              osnovna mjerna jedinica za masu po SI sistemu(koji koristimo) je kilogram, to je jedino odstupanje u mjernim jedinicama gdje koristimo jednu sa prefixom http://en.wikipedia.org/wiki/Interna...its#Base_units

              daca je mislio na postotak = stoti dio necega

              fcb mislio na prefixe kilo i mili, sto su 1000x i 1/1000x


              obojica ste u pravu samo pricate razlicite stvari
              A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


              If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


              * SHUT UP AND SQUAT *

              Comment


              • #8
                Re: mg konvertirati u %

                Ja sam doduše školu odavno završio, ali ovo kaže wiki:

                Kilogram (simbol: kg) јe SI osnovna јedinica za masu. Gram se definiše kao јedna hiljaditnina kilograma.

                SI prefiksi se koriste za nazive umnožaka kilograma. Naјčešće korišćeni su: Kilogram : 1.000 grama i najviše se koristi.
                tona 1.000 kilograma (striktno govoreći, treba da bude nazvana megagram, ali to ime se ređe koristi) (ne treba mešati sa ne-metričkom tonom)gram 1/1.000 kilogramamiligram hiljaditi deo grama = milioniti deo kilogramamicrogram milioniti deo grama = 1/10-9 kilograma

                Definiciјa
                Kilogram јe јedina SI јedinica koјa se i dalje definiše u vezi sa artefaktom, a ne osnovnim fizičkim osobinama. Takođe јe јedina osnovna јedinica koјa koristi јedan od prefiksa.
                Pivo za masu, rakija za defku...

                Comment

                Working...
                X