Announcement

Collapse
No announcement yet.

Da li tko konzumira leću, mahunarku?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li tko konzumira leću, mahunarku?

    dali tko konzumira lecu?mahunarku,ima odlican sastav - 1 salica kuhane lece=11 kalorija,59 g proteina,20 g ugljikohidrata, masnoce minimum ,ali je odurnog okusa

  • #2
    Re: Leca

    mislim da si se malo zeznio sto se tice proteina u leci???di si nasao ovaj sastav?
    Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

    Comment


    • #3
      Re: Leca

      u starom casopisu fitnesa, tak pise!

      Comment


      • #4
        Re: Leca

        neznam,mislim da je to malo previse za povjerovati...ako je tako onda odma sutra navaliti na lecu
        Infarkt, ma kakav da je, od srca je...

        Comment


        • #5
          Re: Leca

          Originally posted by cougar
          dali tko konzumira lecu?mahunarku,ima odlican sastav - 1 salica kuhane lece=11 kalorija,59 g proteina,20 g ugljikohidrata, masnoce minimum ,ali je odurnog okusa
          Pa ne može imat 11 kalorija nikako:

          http://www.vegicept.com/ingridient126.html

          Comment


          • #6
            Re: Leca

            Ja ju koristim tek malo za promjenu, inače ako ju neznaš dobro pripremiti, ima bljutav okus.

            Dakle, pola kile košta 12 kuna.

            Kad je prokuhaš malo, dođe je jako puno (slučaj kao kod riže).

            Inače je bogata proteinom (biljnim), no potrebno je dugo vremena da se pripremi.
            Npr zelena leća , sušena je jako tvrda i potrebno ju je dosta dugo kuhati, ali ne do kraja jer može izgubiti svojstva.

            Ja si ju složim jednom mjesečno, inače, super ako se možete s nekim kod kuće dogovoriti da vam ju pripremi..

            O svemu pročitajte ovdje:

            http://www.coolinarika.com/namirnica/leca
            Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

            Comment


            • #7
              Re: Leca

              genijalan izvor UH. Napravim si jednom mjesečno grah+leća ogroman lonac, jedem umjesto riže tjedan dana. :P

              Comment


              • #8
                Re: Leca

                Leća je dobar izvor UH, i ima nizak GI.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Leca

                  da kao sto sam napisao po sastavu je odlicna,al ja sam je neki dan skuhao i probao jesti al okus je toliko los da je nisam mogao jesti,mozda neko ima kakav recept???

                  Comment


                  • #10
                    Re: Leca

                    U vodu kojoj kuhaš stavi malo soli, ili kako je rekao Marijan kuhaj je zajedno sa grahom.
                    Ja je pojedem samo kuhanu, zažmirim i jedem.
                    Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                    Comment


                    • #11
                      Re: Leca

                      grah mi je ipak bolji od lece iako je i leca ok !

                      Comment


                      • #12
                        Re: Leca

                        vidim da se tu nitko ne druzi dovoljno sa kuhinjom

                        leču se treba namakat u vodi jedno 2 do 3 sata prije kuhanja i onda ju samo prokuhajte 5 do 10 min i to je to.

                        inace nema 11 kalorija po salici na 100 g ima oko 360 kcal te jedno 28 g proteina te je pogata zeljezom, a to vam ionako sve pise na onom linku gore

                        i nije niti previse skupa kila kosta oko 15kn, a ponekad i 10, ovisi kako kad.

                        zelena je inace jako fina al crvenu mozete i izbjegavat, nije bas prebajna

                        a ako hocete recept evo vam jedan:

                        - stavite kuhat lecu u malo vode, poslote ili stavite vegetu, tokom kuhanja dodajte sitno nasjeckanog đumbira , peršina i celera (list) i dodajte pred kraj kuhanja koncentrat od rajčice ili sitno karezani pelat pustite da se malo prokrčka i to je to i sve gotovo u 5 min! mozete jos unutra i bacit 2-3 žlice posnoga i odmah imate cjeli obrok

                        Comment


                        • #13
                          Re: Leća

                          leća je ludilo ja je često jedem tj. mater mi skuva cilu teču i iman za tjedan dana samo podgrijem u mikrovalnoj i deri
                          ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Leća

                            Originally posted by sthooligan View Post
                            leća je ludilo ja je često jedem tj. mater mi skuva cilu teču i iman za tjedan dana samo podgrijem u mikrovalnoj i deri
                            sta još jedeš uz leću?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Leća

                              neki izvor P tipa meso ubacis.

                              Comment

                              Working...
                              X