Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

    Kravlje mlijeko je idealna hrana za telad. Majka priroda zato ga je i uredila da ga imaju krave, a za male bebe je majčino mlijeko idealna hrana. Kravlje mlijeko ima potpuno drukčiji sastav osnovnih hranjivih sastojaka u odnosu na majčino mlijeko te kod malih beba može doći do problema s probavom, alergije, pada imuniteta, a istraživanja pokazuju da je i 85 posto slučajeva pojave astme u ranoj dobi povezano s mliječnim proizvodima. Sljedeći golem problem jest što mlijeko – bolje reći bijela tekućina pod nazivom kravlje mlijeko – koje danas kupujete više ne sliči na kravlje mlijeko jer ima u sebi hormone, antibiotike i sintetske dodatke koji u našem organizmu postaju poput tempiranih bombi. Mnogi ističu da je konzumiranje mliječnih proizvoda koji sadrže hormone jedan od uzroka pojave sve ranijeg puberteta u djevojčica. Mi smo jedini odrasli sisavci koji konzumiraju mlijeko drugih životinja a, naravno, ne treba zaboraviti da je mliječni lobi jedan od najjačih u svijetu, pa prava istina teško dolazi na vidjelo te većina ljudi živi u uvjerenju kako su mlijeko i mliječni proizvodi savršena hrana za nas, a da ne govorimo o znanosti koja je u tom pravcu potkupljiva.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

    Comment


    • #47
      Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

      Ja sam u zadnje vrjeme (cca dva i pol mjeseca) skroz izbacio mljeko iz prehrane, i uopce mi ne fali...
      Nisam primjetio neka poboljsanja, ali ni nedostatke.
      Pio sam oko pola litre do litru mljeka dnevno.

      Comment


      • #48
        Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

        Od svih životinja na planeti, ljudi su jedina stvorenja koji ustaljeno kozumiraju mliječne proizvode drugih vrsta. Ono za što se pretpostavljalo da je korisna navika je, zapravo, više nego tek upitno. Znanstveni dokazi sugeriraju da su posljedice ove navike razorne. Postoje neoborivi znanstveni dokazi da je ljudska konzumacija mliječnih proizvoda jako povezana sa sljedećim stanjima:

        1. Dijabetes
        2. Konstipacija
        3. Infekcija uha
        4. Zaštopanost sinusa i hunjavica
        5. Problemi kože uključujući osip, dermatitis, ekcem i akne
        6. Astma
        7. Probavne smetnje (uključujući sindrom iritacije crijeva i Crohnovu bolest)
        8. Artritis i bolovi u zglobovima
        9. Rak (limfoma, leukemija)
        10. Pretilost
        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

        Comment


        • #49
          Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

          Zašto mislimo da je mlijeko zdravo?
          Zato što su nas odmalena učili, pod utjecajem mliječne industrije i propagadnih reklama koje svakodnevno šalju putem televizijskih poruka, natpisima na tetrapaku da je mlijeko 'idealna hrana' za nas. Ukoliko idemo u analizu dali je zaista mlijeko zdravo, ne postoji niti jedan znanstveni dokaz da je mlijeko zdravo. A s druge strane postoje preko 200-tinjak znanstvenih dokaza da mlijeko nije za uporabu čovjeka. Liječnici, kada završe svoj studiji i dođu u instituciju zdravlja, kako to oni vole nazivati, suoče se sa stvarnim zdravstvenim problemima i kako nemaju alternativu (alternativa postoji al oni je neznaju) onda počnu govoriti da se mlijeko treba piti 'za kosti' , odnosno da je mlijeko 'idealna hrana' za nas. Ali to nije točno.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #50
            Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

            Jeste li znali da mlijeko nije zdravo te da je mit o zdravom mlijeku proizvod marketinških trikova mliječne industrije koja se uz industrije oružja, mesa i duhana ubraja među četiri najjače industrije u svijetu?
            Svrha mlijeka jest da hrani isključivo mladunčad isključivo svoje vrste. Budući da nijednoj vrsti nije prirodno da pije mlijeko u odrasloj dobi kao što joj nije prirodno ni da pije mlijeko neke druge vrste, čovjek ostaje jedina vrsta koja pije mlijeko u odrasloj dobi i još k tome mlijeko druge vrste.
            Konzumacija životinjskog mlijeka može izazvati opasnosti za ljudsko zdravlje: nepodnošljivost laktoze (mliječnog šećera) radi nedostatka enzima laktaze; povećana sklonost arteriosklerozi i kardiovaskularnim i cerebrovaskularnim bolestima; povećani rizik za obolijevanjem od pojedinih vrsta raka (prostate, rektuma i dojke); mogućnost pojave nekih teških neuroloških bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze; alergijske reakcije na mliječne bjelančevine i na moguća zagađenja unutar mlijeka; zarazne bolesti uzrokovane raznim vrstama bakterija (Salmonella, Yersinia, Campylobacter, Listeria) i virusa i drugih mikroorganizama, kojima mlijeko i mliječni proizvodi mogu biti zaraženi; rezistencija na antibiotike radi učestale izloženosti antibioticima iz kravljeg mlijeka; utjecaj hormona, nataloženih pesticida i ostalog zagađenja, poput krvi i gnoja; osteoporoza; moguća povezanost raznih vrsta leukemija s kravljim virusom leukemije, kao i brojna druga stanja. Kod djece se mogu javiti alergije, sideropenična anemija i posljedično nešto niža inteligencija, rani početak arteriosklerotičnih promjena na krvnim žilama, juvenilni dijabetes (tip I), akne, reumatoidni artritis, karijes, zarazne bolesti.
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #51
              Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

              ZABLUDE O MLIJEKU

              tiijekom jednog dana vidimo brojne propagandne materijale i programe koji reklamiraju važnost, neophodnost i dobrobiti korištenja mlijeka i mliječnih proizvoda u našoj prehrani. Zahvaljujući veličini i financijskoj moći, kao i utjecaju mliječne industrije, ona je uspjela u naše umove usaditi lažna uvjerenja kako bez njenih proizvoda nema zdravlja, nema rasta i razvoja, nema 'čvrstih kostiju' i tome slično.

              Prema riječima R. Katačić, dr. med., bolesti koje se na neki način dovode u vezu sa upotrebom kravljeg mlijeka i mliječnih proizvoda su slijedeće:

              -povećana sklonost arteriosklerozi i posljedicama - kardiovaskularne i cerebrovaskularne bolesti
              -povećani rizik za obolijevanjem od pojedinih vrsta raka - posebno se spominju rak prostate, rektuma i dojke
              -za neke teške neurološke bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze smatra se da bi mogle biti povezane s upotrebom mlijeka
              -alergijske reakcije ne samo na mliječne bjelančevine, nego i na moguća zagađenja unutar mlijeka
              -'bolest kravljeg ludila' - Goveđa spongiformna encefalopatija - koju smo stvorili mi sami hraneći krave s mrtvim kravama radi veće proizvodnje mlijeka.
              -rezistencija na antibiotike radi učestale izloženosti antibioticima iz kravljeg mlijeka
              -utjecaj hormona, nataloženih pesticida i ostalog zagađenja
              -moguća povezanost raznih vrsta leukemija sa kravljim virusom leukemije, kao i brojna druga stanja.

              Kravlje mlijeko očito nije namijenjeno za ljudsku prehranu nego za telad, kao što je i ljudsko mlijeko namijenjeno za ljudsku djecu, pa stoga ne čudi što potiče alergije kod ljudi, a i povezuju ga i sa mnogim drugim zdravstvenim problemima poglavito kad se uzme u obzir da se mlijekom prenose i pesticidi, hormoni i razne infekcije i bolesti krava zbog intenzivnog i nemilosrdnog uzgoja.
              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

              Comment


              • #52
                Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                srecom ga ne pijem
                ali ide mi na ***** kad pokazem starom ove sve tekstove, ona odmahne rukom, kaze da magarece (kozje ili necje vec ne sjecam se) mlijeko dobro za neku bolest u beba, i da odma lijeci...i nadoda "to oni tvoji pisu i sugeriraju neki svoj tip prehrane"
                zasto moram imat tako tvrdoglave roditelje....
                Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                Comment


                • #53
                  Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                  Ja ga pijem svakodnevno, ujutro šalicu s kakaom i navecer takoder, a nekad popijem pola litre s kakom prije spavanja.

                  Comment


                  • #54
                    Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                    Svaka čast Kelly eto naucili smo nesto novo da si nam straha u kosti sa ovim Ja jedino uziman mliko ujutro za zobenim i cornflakesom oko 4dcl a valjda me nece strefat koja bolest......
                    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

                    Comment


                    • #55
                      Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                      Originally posted by SlySter
                      Sorry stari ali citirati polu-članak sa net.hr je smiješno.Ja se držim uvjerenja da je mlijeko dobro za djecu,ne odrasle.Sama činjenica da je večina ljudi osjetljiva na laktozu dovoljno govori.
                      Ako postoji whey protein čemu piti mlijeko.Izračunajte koliko vas košta 33 grama wheya koji je očišćen od smeća koje nosi mlijeko i koliko vas košta litra mlijeka.
                      Dakle 100 posto whey protein od Sciteca košta 750 kuna za pet kila proteina.Jedna mjerica je oko 30 grama praha što je 25 grama proteina.Dakle 33 grama proteina je 40 grama praha što je 6 kuna.
                      Dakle što će vam mlijeko?
                      Da vas napuhava?Da vas masti?
                      I Sly kaže da je mlijeko prepuno smeća... a mlijeko je tako "dobro" da se ne smije ni psima davati.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #56
                        Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                        Pa stvarno si se raspisao i to zbog 1 case mlijeka.Inace svaka cast sto si se potrudio dati tako opsirne informacije, ali ja ostajem pri svojoj 1 casi mlijeka na dan(i da sve sam procitao).

                        Comment


                        • #57
                          Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                          Ne uzimajte ovo zdravo za gotovo. Nece vas ubiti 2 solje mlijeka na dan. Ako bi tako isli, skoro da nema namirnice koja nema svoje negativne stvari i za koju se ne bi moglo napisati slicno.

                          Comment


                          • #58
                            Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                            U ovom tekstu (ne znam odakle si ga prepisao) vjerovatno ima nešto istine ali i puno pretjerivanja. Jer istina je da sva djeca piju i da će ubuduće piti kravlje milijeko. I da je sve to istina kako ovdje piše ne znam tko bi uopće ostao zdrav. A ipak stvarnost pokazuje da je većina djece zdravo usprkos tome šta pije mlijeko.

                            A i logično je da su ljudi jedini sisavci koji piju tuđe tj. kravlje mlijeko. Pa kako bi to izgledalo da sad dođe neki lav i cucla kravino vime i pije njeno mlijeko.
                            Ali isto tako kad mladim životinjama druge vrste daš kravlje mlijeko većinom ga neće odbiti.

                            Napominjem, postoje puno bolja hrana od mlijeka ali od 2-3 deca dnevno nitko se nećo otrovati.
                            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                            I know it's hard to keep an open heart
                            When even friends seem out to harm you
                            But if you could heal a broken heart
                            Wouldn't time be out to charm you

                            November Rain, Guns and Roses

                            Comment


                            • #59
                              Re: Da li možeš napravit shake prije treninga?

                              Vrijedi pogledati:

                              http://www.youtube.com/watch?v=J9aKwalyJQM

                              http://www.youtube.com/watch?v=qDb_g...eature=related

                              http://www.youtube.com/watch?v=bAkWCX7X7KI

                              Dalibore ja bih ti preporučio da s obzirom na tvoju bolest izbaciš mlijeko iz prehrane i čudi me što imaš ovakvo razmišljanje i da se nisi malo više informirao o štetnosti mlijeka.

                              Mislim... kakvo je to razmišljanje "neće nas ubiti 3-4 deci mlijeka"???
                              Tako možemo reći "neće me ubiti jedan hamburger na dan", "neće me ubiti 2 litre piva na dan", "nitko se još nije otrovao od pomfrita za večeru", "neće me ubiti ako se svaki vikend ubijem od alkohola", "pušim godinama 2 kutije na dan pa sam još uvijek živ i zdrav" itd...

                              Danas sva djeca piju coca-colu, piju mlijeko, jedu pomfrit i čips i ostali junk food pa su zdrava, mislim... kakva su to razmišljanja...

                              Tko hoće neka pije mlijeko samo nemojte govoriti da je mlijeko zdravo, mliječna industrija ima puno uspjeha u ispiranju mozga, nažalost...


                              Last edited by kelly; 02-07-12, 13:13.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment


                              • #60
                                Re: Da li mlijeko izgrađuje mišiće?

                                Pretjerano je uspoređivati 3 deca mlika sa pivom, alkoholom, duhanom, colom, pomfritom i sl.
                                Ja popijem ujutro prije posla 3 dc mlika naravno uz whey i ne radi mi nikakve probleme usprkos mojoj upali. Uz to pijem mlijeko bez laktoze. Ti ćeš reći da to mlijeko ima laktozu samo da je laktoza rastavljena na jednostavne šećere. Istina je da je u tom mlijeku Lagano jutro laktoza "razbijena" na jednostavnije šećere ali ti razdvojeni šećeri nisu više isto što i laktoza. Naime kao takvi neće uzrokovati netoleranciju na laktozu kod osjetljivih ljudi a to je i glavna uloga i smisao tog mlijeka.
                                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                                I know it's hard to keep an open heart
                                When even friends seem out to harm you
                                But if you could heal a broken heart
                                Wouldn't time be out to charm you

                                November Rain, Guns and Roses

                                Comment

                                Working...
                                X