Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mit o zdravom mlijeku

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mit o zdravom mlijeku

    Jel mi moze ko pojasnit razliku uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom? koja je razlika?
    ja trenutno ocu nabit masu pa jel mi mozda bolje da pijem sa mlijekom jer je masno??? hvala unaprijed...

  • #2
    Re: Voda ili mlijeko?

    mlijeko kao hrana je vrlo hranjivo ali sad ovisno kako na to gledaš. na 1 dcl mlijeka imaš 3,3 grama proteina, većina je kazein i on se prilikom apsorpcije u želucu lijepi za želučanu stijenku te time se vrlo sporo otpušta i daje konstantan pritok bjelančevina(proteina). isto tako se kazein sastoji od vrlo bitnih aminokiselina i nije bez razloga što neki smatraju kazein najboljom bjelančevinom. isto tako mlijeko na tih 1 dcl ima oko 4,3 grama ugljikohidrata, e sad, pošto je većina laktoza, ona dosta visoko kotira na ljestvici glikemičkog indeksa, oko 75, što znači da vrlo brzo dospijeva u krvotok, a znamo što se tad događa, otpuštanje inzulina i slanje sveg toga mišićima, a ako se ne može tamo uskladištit onda to sve ide na deponij masnih naslaga. također puno ljudi nakon 12-e godine gubi probavni enzim za mlijeko pa se vrlo lako napuhnu, znaš, to su ti oni stalni vjetrovi koje moraš proizvest . što se tiče masti, mlijeko možeš naći od 0,9 - 3,5%. po meni što manje masno to bolje.
    ako pomiješaš whey s mlijekom, dogodit će se ništa drugo nego sporija apsorpcija zbog kazeina i masnoća, a s vodom whey se jako brzo apsorbira jer nema onog ljepljenja za stijenku želuca.
    isto tako ako hoćeš masu, nemoj se baš umastiti kao svinja. svi znamo da je za masu potrebno više kalorija nego što ih možemo potrošiti, tako da ćeš neke od tih dodatnih kalorija dobiti iz mlijeka, ali pazi, nemoj sad pretjerat jer ćeš začas se pogledat u ogledalo i pitat se: "Joj, šta sam napravio?" s ničim ne treba pretjerivat, pa tako ni s mlijekom, iako ga osobno preferiram no sad sam ga skoro komplentno izbacio iz prehrane jer mi ne treba višak kalorija.
    dakle whey s vodom poslije treninga, a s mlijekom prije spavanja, ili onda kad znaš da duže nećeš jesti, ako nemaš neki bolji izbor proteina, kao posni sir ili proteinski sheik kojemu je glavni sastojak kazein.
    No pain,no gain!

    Comment


    • #3
      Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

      Hvala puno na detaljnom odgovoru!
      Last edited by kelly; 08-03-12, 01:13.

      Comment


      • #4
        Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

        Usput da kažem, danas možeš kupiti mlijeko bez laktoze "lagano jutro".
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #5
          Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

          Originally posted by Cukahara
          Jel mi moze ko pojasnit razliku uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom? koja je razlika?
          ja trenutno ocu nabit masu pa jel mi mozda bolje da pijem sa mlijekom jer je masno??? hvala unaprijed...
          Nakon treninga whey se uzima sa glukozom i vodom.

          Mlijeko ima nizak GI, zato se sa wheyom uzima glukoza jer ima visok GI koji diže inzulin a inzulin nosi aminokiseline u mišićne stanice.
          Ne valja ni mješati visok i nizak GI jer se dobije srednji.
          Osim toga mlijeko sadrži loše ugljikohidrate i loše masti koje su nepoželjne za mišiće.
          Mlijeko nije ni potrebno odraslim osobama, od mliječnih proizvoda dobar je samo posni sir. U mlijeku je dobar whey i kazein koje uzimamo kao suplemente.
          Osim toga mlijeko iritira inzulinsku osjetljivost što također nije dobro.
          Ako baš volite mlijeko najbolje ( ili najmanje loše) ga je uzeti u drugom obroku iza treninga.

          Masnoće koje treba uzimati su riblje ulje, laneno, maslinovo, bućino, orašasti plodovi i sjemenke bundeve, suncokreta...
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

            Ja sam pak dosao do drugih saznanja, naime da mljeko ima visoki GI i da ako ga se uzima da je najbolje mljeko piti ujutro, naravno, ne kao prvi obrok.

            http://www.sitis-san.hr/pomembno/76/... za telad.html
            Last edited by kelly; 08-03-12, 01:14.

            Comment


            • #7
              Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

              mlijeko kao mlijeko ima nizak glikemički indeks (zbog toga se i sporo probavlja), ali visok inzulinski što znači da uzrokuje veliku navalu inzulina kad dođe u krv.
              No pain,no gain!

              Comment


              • #8
                Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                Mleko



                Iako 90% voda, mleko od naših malih nogu ima važnu ulogu u životu. Prvo pice koje smo popili bilo je mleko, prva hrana od koje smo rasli bilo je – mleko.


                Sami pocetci bodybuildinga vezani su za mleko kao vrlo važnu kariku ishrane uz meso i jaja. Vrlo jeftini proteinski napitak još i danas je nezamenjiv u sportskoj ishrani, ali možda je malo podcenjen i potisnut u stranu nakon velikog buma proteinskih preparata.


                Mleko od 1.5 % masti, sadrži u jednom litru do 37 grama proteina, 15 grama masti i 48 grama ugljenih hidrata i oko 400 kalorija. Protein u mleku je jedna trecina whey, a ostalo casein, što su dva najkvalitetnija proteina cije molekule najbolje prolaze celije mišicnih vlakana, a imaju najbolji lanac aminokiselina, što znaci maksimalnu iskorišcenost.


                Ako pijemo 2-3 litra mleka dnevno, zadovoljicemo veliki deo dnevnih potreba za proteinom (1.5 – 3 grama po kilogramu telesne težine), a isto tako unecemo i dosta tecnosti tj .vode koja igra važnu ulogu u životu svakog coveka, a posebno bodybuildera.


                Mleko sadrži i potrebne vitamine (A,D,E) i minerale kao npr. kalcijum cija uloga u izgradnji i održavanju cvrstoce kostiju je svima poznata. Osim toga, kalcijum ima vaznu ulogu u izgradnji imuniteta tela, smanjivanju posledica alergije i relaksaciji i opuštanju mišica.


                Ne zaboravimo ni laktoferin, mali peptid koji je takode važan u jacanju imuniteta (sadrži ga i majcino mleko), cak neke studije pokazuju da redukuje pojavu raka i ima veliku funkciju u digestivnom traktu, a poznat je i kao antioksidans.


                Velika casa mleka pre spavanja poznato je sredstvo za miran san, a ujutru za dobar pocetak dana. Zato ne propustimo iskoristiti veliki dar prirode MLEKO.

                Comment


                • #9
                  Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                  ovo smo već prošli u topicu o mlijeku...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                    tako je, ovaj tekst sam ja posto, samo što je na hrvatskom, a ne srpskom
                    No pain,no gain!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                      Originally posted by Krga
                      Ja sam pak dosao do drugih saznanja, naime da mljeko ima visoki GI i da ako ga se uzima da je najbolje mljeko piti ujutro, naravno, ne kao prvi obrok.
                      Dobro je rekao ćelavi, mlijeko ima nizak glikemijski indeks a visok inzulinski indeks što je jedna jako loša kombinacija.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                        Originally posted by mladi bilder
                        Mleko

                        veliki dar prirode MLEKO.
                        Mlijeko je veliki prirodni dar mljekarske industrije koja plaća i proizvodi ovakve tekstove.
                        I hamburger je veliki prirodni dar McDonaldsa, i coca cola je veliki prirodni dar Coca Cola company, treba li svaki dan jesti hamburger i coca colu?

                        Hvala, ja ne bih.
                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • #13
                          Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                          Originally posted by ćelavi
                          mlijeko kao mlijeko ima nizak glikemički indeks (zbog toga se i sporo probavlja), ali visok inzulinski što znači da uzrokuje veliku navalu inzulina kad dođe u krv.
                          Moja greska, pobrkao sam neke stvari, jbg, brzopletost...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                            znaci...poslije treninga s vodom....a ujutro recimo....kako je bolje??...Jer svejedno pijem mlijeko ujutro...pa...bi odma mogao promjesat i wheya....ili??

                            Comment


                            • #15
                              Re: Razlika uzimanja whey proteina sa vodom ili mlijekom?

                              Originally posted by Marijan
                              ovo smo već prošli u topicu o mlijeku...
                              Originally posted by ćelavi
                              tako je, ovaj tekst sam ja posto, samo što je na hrvatskom, a ne srpskom
                              jbg. izvinite, nisam citao sve teme jer u zadnje vrijeme nemam vremena pa sam rijetko na forumu, prije neki dan sam slucajno otvorio ovu temu i vidio da kelly pise protiv mlijeka pa sam stavio taj tekst, nasao sam ga na nekom sajtu o BB

                              Comment

                              Working...
                              X