Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

    Originally posted by Vepar24
    Originally posted by Dalibor
    Originally posted by Vepar24
    Ovo gore sam napisao brzinski ono samo da vidim koliko otpr trošim ima tu još svega nebrini
    Pa onda ti se i računica uvećava. Ako dođe do 50 kuna dnevno eto ti 1500 mjesečno.
    Upravo tako i draže mi je na to trošiti nego na izlaske, cugu, junk food i ostalo
    A to svakako i u tome ustraj.
    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

    I know it's hard to keep an open heart
    When even friends seem out to harm you
    But if you could heal a broken heart
    Wouldn't time be out to charm you

    November Rain, Guns and Roses

    Comment


    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

      Ja trenutno jedem ovako i ispadne me oko 1500 kn što nije uopće puno.

      400g pilećih prsa - 9 kn
      200g svinjskog buta -8 kn
      500g posnog sira -11 kn
      5 jaja -5 kn
      2 mjerice wheya -10 kn
      200g raženog -3 kn
      300g riže -2 kn
      40-ak grama oraha -2-3 kn
      + voće i povrće

      =50-ak kn dnevno a dobijem sasvim solidnu količinu hrane
      Chill bro

      Comment


      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

        Originally posted by Soner
        Ja trenutno jedem ovako i ispadne me oko 1500 kn što nije uopće puno.

        400g pilećih prsa - 9 kn
        200g svinjskog buta -8 kn
        500g posnog sira -11 kn
        5 jaja -5 kn
        2 mjerice wheya -10 kn
        200g raženog -3 kn
        300g riže -2 kn
        40-ak grama oraha -2-3 kn
        + voće i povrće

        =50-ak kn dnevno a dobijem sasvim solidnu količinu hrane
        Pa di vi nađete ovako jeftine cifre?
        400 grama pilećih prsa 9 kuna, svinjski but 8 kuna???????????
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

          Originally posted by Dalibor

          Pa di vi nađete ovako jeftine cifre?
          400 grama pilećih prsa 9 kuna, svinjski but 8 kuna???????????
          Pileća prsa- metro- pakiranje od 12 kg, kila 22-25 kn, kako kad

          Svinjski but- cijene su između 30 i 40 kn po kilogramu, evo primjer (skroz gore u lijevom kutu):

          http://www.plodine.hr/katalog/Main.php?MagID=1&MagNo=1
          Chill bro

          Comment


          • Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

            Originally posted by xpress
            svi uvijek govore da je ista stvar, prehrana prije bavljenja teretanom i sada kada se bavite teretanom.... pa bih vas pitao u kojoj ste vi to državi živjeli??
            uvijek se pozivate na to da je junk skup, uvijek spominjete pizzu burek(što spada pod skuplji junk, ko kaže da se ljudi svaki dan hrane u pizzeriji ili nekom restorančiću), kažete da ljudi koji ne paze na prehranu potroše i više neg vi? razmislite malo o tome ponovno, ti ljudi ne jedu ni približno količinski kao vi
            vi imate troškove članarine u teretani, troškove supplemenata, troškove dodatnih uh,p i m, ljudi moji to sve košta, te troškove drugi ljudi nemaju
            u potpunosti razumijem što t111 želi reći, vidim šta ljudi oko mene jedu, raznorazna variva u kombinaciji sa nešto kruha ili eventualno nekih jeftinih kobasica... prehrana za desetak kuna dnevno ako si pametan, jer ne mogu drugačije, život je skup
            zato se nemojte zavaravat i govorit kako vi u stvari jeftino jedete
            i recimo da ne idete u teretanu, a hraniti se zdravo mora, ne morate unijeti istu količinu p/uh/m i manje kalorija unosite, nemate troškove suppsa i članarine, ali opet ćete jesti skuplje nego drugi, jer je u našoj državi zdrava prehrana skupa
            čekajte kad sami budete počeli zarađivat za sve troškove(pritom mislim i na režije i stanarinu, osiguranje......)
            post je napisan u dobrodušnom smislu , da ne bude off topic mjesečno na suppse trošim oko stotinjak kn i to su whey i dex
            slazem se 100%

            vi uporedjujete junk i zdravu hranu...
            prosjecna porodica ne zivi od picerije, i od bureka...
            uglavnom se jede krompir, neka corba, juha... itd.
            Ako neko zeli da ostavi alkohol i cigare, neka ih ostavi kod mene xD

            Comment


            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

              Originally posted by Vepar24
              pola kile piletine-12 kn

              zobene -1.50 kn

              posni 250 g-5 kn

              tuna -8 kn

              dimcek -10 kn

              2 mjerice wheya- nemam pojma

              evo ovako nekako meni izađe pehrana na dan otprilike,

              sjećam se prije samo bi za marendu naručija sendvić na poslu 25 kn cola 10 kn........a di je još ostatak dana...............
              1/2kg piletine 12 kn
              Onda bi po toj logici nekakvu kafilerijsku svinjetinu ili govedinu mogao dobit za10kn po kg.
              Svaki put kad tu netko argumentira nešto cijenama stavi neke iznose koji se mogu naći na jednom mjestu u jednom centru i to brat bratu 3puta u godini.Nutri vrijednost te smrzotine je vjerojatno nulta.
              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

              Comment


              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                Originally posted by VelikiBlek
                Originally posted by Vepar24
                pola kile piletine-12 kn

                zobene -1.50 kn

                posni 250 g-5 kn

                tuna -8 kn

                dimcek -10 kn

                2 mjerice wheya- nemam pojma

                evo ovako nekako meni izađe pehrana na dan otprilike,

                sjećam se prije samo bi za marendu naručija sendvić na poslu 25 kn cola 10 kn........a di je još ostatak dana...............
                1/2kg piletine 12 kn
                Onda bi po toj logici nekakvu kafilerijsku svinjetinu ili govedinu mogao dobit za10kn po kg.
                Svaki put kad tu netko argumentira nešto cijenama stavi neke iznose koji se mogu naći na jednom mjestu u jednom centru i to brat bratu 3puta u godini.Nutri vrijednost te smrzotine je vjerojatno nulta.
                nije kolega tako...
                u svakom metrou su takve cijene cilu godinu (piletina je odlična) i u svin prodavaonicama puretnine ptuj......
                za 12 kn imas po kila piletine odlične! a i da napomenen da se u mesnicama puretnine kupuje svježe meso po toj cijeni
                Originally posted by Jurica
                ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                Comment


                • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                  Originally posted by VelikiBlek

                  1/2kg piletine 12 kn
                  Onda bi po toj logici nekakvu kafilerijsku svinjetinu ili govedinu mogao dobit za10kn po kg.
                  Svaki put kad tu netko argumentira nešto cijenama stavi neke iznose koji se mogu naći na jednom mjestu u jednom centru i to brat bratu 3puta u godini.Nutri vrijednost te smrzotine je vjerojatno nulta.
                  Kako to da se neki dečki spremaju za natjecanje s tom piletinom bez ikakvog beda
                  Chill bro

                  Comment


                  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                    Originally posted by Soner
                    Originally posted by VelikiBlek

                    1/2kg piletine 12 kn
                    Onda bi po toj logici nekakvu kafilerijsku svinjetinu ili govedinu mogao dobit za10kn po kg.
                    Svaki put kad tu netko argumentira nešto cijenama stavi neke iznose koji se mogu naći na jednom mjestu u jednom centru i to brat bratu 3puta u godini.Nutri vrijednost te smrzotine je vjerojatno nulta.
                    Kako to da se neki dečki spremaju za natjecanje s tom piletinom bez ikakvog beda
                    Negdje sam citao da je to napravilo probleme i nije mogao pustiti vodu iz sebe bas zbog toga sto je bila smrznuta.
                    There is no good, no evil - only decisions and consequences.

                    Comment


                    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                      Originally posted by Wolf1524
                      Negdje sam citao da je to napravilo probleme i nije mogao pustiti vodu iz sebe bas zbog toga sto je bila smrznuta.
                      Nisam ziher za to. Imaš neki link?
                      Chill bro

                      Comment


                      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                        Zdrava hrana ne mora bit skupa.

                        Ali

                        Zdrava hrana za jednog bildera (pa čak i za mene koji imam malo iznad 80 kg) je jebački skupa, kad se uzme u obzir hrvatski standard.

                        AMEN.

                        Nezdravi prehrana može izgledati i ovako:

                        Doručak -- kava + 4 pljuge
                        Ručak -- Grah
                        Večera -- Kruva i paštete

                        total - 10 kuna.

                        Comment


                        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                          Originally posted by salemetal
                          Zdrava hrana ne mora bit skupa.

                          Ali

                          Zdrava hrana za jednog bildera (pa čak i za mene koji imam malo iznad 80 kg) je jebački skupa, kad se uzme u obzir hrvatski standard.

                          AMEN.

                          Nezdravi prehrana može izgledati i ovako:

                          Doručak -- kava + 4 pljuge
                          Ručak -- Grah
                          Večera -- Kruva i paštete

                          total - 10 kuna.
                          +1

                          Izbaci ovu kavu i pljuge i ubaci nešto normalno...i onda to nije više nezdrava prehrana ako je ne konzumiramo svaki dan
                          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                          Comment


                          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                            gore je neko napiso da ga sendvic izade 25 kn, !! sinek kaj si ti normalan...

                            20 dkg nekog parizera je ispod 10 kn cetvrt kruha cca 2 kn, mos racunat i pola kruha 4 kn i ziher ce neko ko nema love kupit kolu... pit ce vodu iz pipe...
                            i maksimala 12-15 kn i to je puno posto se baustelci i takva ekipa ne prezderava s time salame tek tolko da ima okus i kruha da nisi gladan pola uvrh glave.

                            i ovo kaj je sale napiso potpisujem 100 %
                            Dont drink, dont smoke just eat and work

                            Comment


                            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                              Bravo dado!
                              Važno je da je po kila piletine 12kn a da je sendvić 25.To se zove zavaravanje samog sebe.
                              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                              Comment


                              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                                20 dkg nekog parizera je ispod 10 kn cetvrt kruha cca 2 kn, mos racunat i pola kruha 4 kn i ziher ce neko ko nema love kupit kolu... pit ce vodu iz pipe...
                                i maksimala 12-15 kn i to je puno posto se baustelci i takva ekipa ne prezderava s time salame tek tolko da ima okus i kruha da nisi gladan pola uvrh glave.
                                Mjerica wheya - 8kn, pola kile zobenih - 6kn. Sve skupa 14 kuna.
                                In your face!

                                Comment

                                Working...
                                X