Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

    Originally posted by DeniZg
    20 dkg nekog parizera je ispod 10 kn cetvrt kruha cca 2 kn, mos racunat i pola kruha 4 kn i ziher ce neko ko nema love kupit kolu... pit ce vodu iz pipe...
    i maksimala 12-15 kn i to je puno posto se baustelci i takva ekipa ne prezderava s time salame tek tolko da ima okus i kruha da nisi gladan pola uvrh glave.
    Mjerica wheya - 8kn, pola kile zobenih - 6kn. Sve skupa 14 kuna.
    In your face!
    +1
    Chill bro

    Comment


    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

      Originally posted by VelikiBlek
      Bravo dado!
      Važno je da je po kila piletine 12kn a da je sendvić 25.To se zove zavaravanje samog sebe.


      ja sad vidio ti stavio mene dole u potpis , cemu to ?
      ”Da bi se fizicki I mentalno osecali dobro I da bi vam misici rasli,morate da uzivate,I da,kao I ja sada,sa nestrpljenjem ocekujete svoj sledeci obrok.
      Zasto Markus Ruhl nije pobedio na vise takmicenja? Odgovor je jednostavan :njegova pojava deluje zastrasujuce za svakog,ukljucujuci i sudije.

      Comment


      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

        Trebalo bi ti goditi...samo se velike face citira
        Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

        Comment


        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

          Originally posted by Soner
          Originally posted by Wolf1524
          Negdje sam citao da je to napravilo probleme i nije mogao pustiti vodu iz sebe bas zbog toga sto je bila smrznuta.
          Nisam ziher za to. Imaš neki link?
          Bilo je u casopisu jednom na ceskom jeziku.
          There is no good, no evil - only decisions and consequences.

          Comment


          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

            pa evo da i ja kazem svoj (malo podulji komentar)

            Inače, tko nema novaca, skupa mu je svakakva hrana/prehrana (a danas kod nas ljudi nažalost imaju sve manje novaca).

            No, ono šta sam htio reći, da kad pričamo o zdravoj prehrani, po meni, moramo napraviti podjelu, jer nije zdrava preharana samo ona koja uključuju suplemente.

            podjela:
            1. osobe koje prakticiraju zdravu prehranu (piletina, puretina, ostalo nemasno meso, malomasni mliječni proizvodi, integralne stvari, voće, povrće...) - po meni tu spadaju prosječni ljudi, koji obavljaju neke svakodnevne fizičke poslove (odlazak na posao, rad po kući ili npr. u vrtu...)

            2. osobe koje prakticiraju zdravu prehranu (sve ovo gore navedeno) + suplementi (proteini u vidu praška, vitamini i minerali u tabletama i td. ima toga punooo) - po meni tu spadaju ljudi koji imaju veće dnevne fizičke napore npr. sportaši (bilo profi ili amateri), ljudi koji uz svoj posao prakticiraju neki vid rekreacije (npr. teretana)... mogu reći, 90% nas koji se nalazimo na ovom forumu spadamo u ovu skupinu

            - pa sad, ako cemo govoriti o prvoj skupini, onda se slažem da je takav način zdrave prehrane po cijenama sličan ako ne i jeftinij od nezdrave prehrane, ali ako ćemo gledati drugu skupinu, e tu sam definitivno da je takva zdrava prehrana poprilično skupa

            ovo govorim iz osobnog iskustva, hoću reći, bar je tako bilo u mom slučaju (nekad sam se nezdravo hranio-2 obroka dnevno, pizze kasno navečer, svinjetina bla bla - bile su moja svakodnevnica, nakon toga sam presao na zdravu prehranu i nemogu raci da sam imao vece izdatke, al kad sam toj zdravoj prehrani pridodao whey protein, pa kreatin, pa glutamin, pa vitamine i td- e tad su moji izdatci postali poveći)...

            al evo, kako sam počeo sa zdravom prehranom, prestao sam , izlaziti svaki vikend (sad se izađe jednom u 3 mjeseca, onak sa guštom), pa se to sve nekako kompenzira...

            Comment


            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

              Registrirana smo farma otvorenog uzgoja jaja u brdsko planinskom području na obroncima Ivanščice.

              OPG JJAE dostavlja jaja na području Zagreba.

              Sve informacije i narudžbe na 01/ 6195-171 ili 092/ 242-8331

              Identifikacijski broj farme: 1HR0150
              mibpg: 205211

              Comment


              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                Originally posted by opgJJAE
                Registrirana smo farma otvorenog uzgoja jaja u brdsko planinskom području na obroncima Ivanščice.

                OPG JJAE dostavlja jaja na području Zagreba.

                Sve informacije i narudžbe na 01/ 6195-171 ili 092/ 242-8331

                Identifikacijski broj farme: 1HR0150
                mibpg: 205211
                Koliko koštaju jaja To je najbitnije
                Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                Comment


                • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                  ja pikam za kunu Large veličinu u Lidlu kad je akcija
                  Da je barem zimska salama zdrava...

                  Comment


                  • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                    hmm...
                    a dajte recite prvo koja je to zdrava a koja nezdrava hrana.

                    onda... zelje može biti kupljeno na placu, u veletrgovini i u bio-dućanu. Ziher će cijena varirati od svakog od njih, a znamo gdje će biti najskuplje.
                    Jel zelje zdravo ili nezdravo?

                    Integralni kruh kod pekara, u veletrgovini ili bio-dućanu, ili čak ono koje radimo doma.
                    Zdravo/nezdravo? Koja mu je cijena?

                    Riža. Bijela, smeđa, integralna, crna, zlatna, dugo zrno, kratko zrno, kupljena u veletrgovini/placu/bio-dućanu?

                    Shvaćate kaj hoću reći?

                    Kad smo bili krumpiri pred kompjuterom koliko puta smo na dan jeli, što smo jeli, a koliko puta danas na dan jedemo i što jedemo.

                    Možda ova naša hrana i je jeftinija, ali toliko puno jedemo da nas ispadne skuplje.

                    Ok, netko je na poslu išao u obližnju pizzeriju pa je na ručak potrošio 50-60 kn dnevno a sada na posni i raženi potroši 15-ak kuna pa misli kako je jeftino prošao, ali što još sve pojede doma, to mu se ne registrira baš u glavi.

                    Comment


                    • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                      jaja su 1.20 kn/kom
                      iamo i pilice po 22 kn/kg

                      Comment


                      • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                        Originally posted by remez
                        hmm...
                        a dajte recite prvo koja je to zdrava a koja nezdrava hrana.

                        onda... zelje može biti kupljeno na placu, u veletrgovini i u bio-dućanu. Ziher će cijena varirati od svakog od njih, a znamo gdje će biti najskuplje.
                        Jel zelje zdravo ili nezdravo?

                        Integralni kruh kod pekara, u veletrgovini ili bio-dućanu, ili čak ono koje radimo doma.
                        Zdravo/nezdravo? Koja mu je cijena?

                        Riža. Bijela, smeđa, integralna, crna, zlatna, dugo zrno, kratko zrno, kupljena u veletrgovini/placu/bio-dućanu?

                        Shvaćate kaj hoću reći?

                        Kad smo bili krumpiri pred kompjuterom koliko puta smo na dan jeli, što smo jeli, a koliko puta danas na dan jedemo i što jedemo.

                        Možda ova naša hrana i je jeftinija, ali toliko puno jedemo da nas ispadne skuplje.

                        Ok, netko je na poslu išao u obližnju pizzeriju pa je na ručak potrošio 50-60 kn dnevno a sada na posni i raženi potroši 15-ak kuna pa misli kako je jeftino prošao, ali što još sve pojede doma, to mu se ne registrira baš u glavi.

                        mislim da je problem nije u tom kaj je zdravije jer recimo ja nikad nisam imao nikakvih problema zbog svoje prehrane pa cak ni od kad sam prestao trenirat nema nikakvih promjena niti dobivam na kilazi a jedem kao i obicno i jedem sve.

                        a sto se tice zdravijeg...u supermarketima nis nije skoro prirodno. pogledaj samo kad vidis sve jabuke jednakog izgleda onda paradajz svaki isti cak i izvan sezone dozrijevanja...najbolje je sebi u vrt zasadit jer onda znas na cemu si.

                        Comment


                        • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                          Originally posted by opgJJAE
                          jaja su 1.20 kn/kom
                          iamo i pilice po 22 kn/kg
                          skupo...al je domaće zato...jesu pilići industrijski ili vide i dvorište koji put u životu
                          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                          Comment


                          • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                            Originally posted by VelikiBlek
                            Originally posted by opgJJAE
                            jaja su 1.20 kn/kom
                            iamo i pilice po 22 kn/kg
                            skupo...al je domaće zato...jesu pilići industrijski ili vide i dvorište koji put u životu
                            sve kokosi su u dvoristu

                            http://www.facebook.com/home.php?sk=gro ... 17238&ap=1
                            ovo je facebook grupa imas gore video da vidis da stvarno jesu u dvoristu

                            Comment


                            • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                              E to je dobro....imat cu vas u vidu kad mi zatrebate
                              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                              Comment


                              • Re: Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

                                Neznam zasto se uopce raspravljate o ovome kada cista logika i jednostavna matematika govori da je nemoguce da BB prehrana jeftinija od standardne kakvu trose vecina stanovnistva. (pogotovo siromasniji kakvih je sve vise kod nas, nazalost)

                                Zato sto oni nejdu u teretanu i njihove dnevne potrebe za hranom su manje za te potrosene kalorije ... sto bude dosta velika razlika ovisi o treningu i kg ..

                                Da ne govorimo da ta razlika mora biti nadomjestena sa proteinima sto su najskuplji izvor hrane .. (M i UH su puno jeftinije)

                                Moja prehrana je sigurno 30% ako ne i vise skuplja od neke standarnde, znaci govorimo o prehrani ne pusenju, alkoholu itd... ljudi jedu po 2 puta max 3 dnevno i od toga su dva obroka neko varivo i kruh eventualno komadic mesa ...

                                A pogotovo mladi ljudi koji idu u skolu i na faks i osudeni su na tradicionalnu domacu kuhinju koja nema razumjevanja za BB i sa tih variva i ostaloga moraju preci na meso, posni sir, zobene i dodatke prehrani ...

                                Jos tu pribrojite clanarinu, troskovi dolaska odlaska u gym itd... nakupi se dosta toga tako da ne kuzim kako mozete izracunati da je to jeftinije ...

                                Comment

                                Working...
                                X