Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zdrava i nezdrava prehrana - koja je jeftinija?

    Originally posted by t111
    suplementi oko 300kn, a prehrana oko 1000-1200kn... clanarina 200kn, pa ti reci dal je teretana nacin zivota...
    A ljudi koji ne vježbaju ne moraju jesti, žive od zraka...ovo mi je najsmješnije kad netko računa "prehranu za BB"...i djeci se preporučaju multivitamini i riblje ulje...

    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

  • #2
    Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

    a cuj, mogu ja jesti i lonac graha za 20kn kojeg cu razvuci na 3 dana, jesti slance od 3 kn za gablec,... da, jesti se mora, ali ne za 1200kn po jednim ustima (osim ak ne zaradjujes dovoljno da ti trosak za prehranu ne predstavlja veliku stavku).

    NijeSveRavno.jpg
    Last edited by kelly; 04-07-12, 22:32.
    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

    Comment


    • #3
      Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

      Pravilna prehrana ništa nije skuplja od nepravilne prehrane i junka, čak se da i uštediti. To smo već računali.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

        moze link pls?
        s time da pod nepravilnu ja smatram nezdrava prehrana koja je alternativa...
        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

        Comment


        • #5
          Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

          usporedi samo Pizzu sa posnim sirom! Ne moramo dalje!
          Posni sir 500g 15kn- o kvaliteti i vrjednostima neču jer svi dobro znamo!
          Pizza cca 20kn- o kvaliteti neču jer.....jer...jer...jer to nije kvalitetno !
          Još ti ostane minimalno 5 kn za žvake
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

            ja ne govorim o pizzi. govorim o jeftinoj alternativi u vidu lonca graha u koji nakon 3 dana dodas ricet.
            govorim o rizi-biziju koji radis sa bijelom standard rizom koja kosta 4kn/kg. govorim o biljnom ulju koje kosta 7kn/l. govorim o svinjetini koja kosta svjeza 22kn/kg. ajmo ne govoriti o lagodnoj alternativi uz svakodnevne cevape... govorimo onako kako zivi jedna prosjecna hrvatska obitelj. a moramo pogledati istini u oci i reci da prosjecne obitelji u hrvatskoj sve siromasnije i sve blize mom pojmu jeftine nezdrave prehrane (iako ne vidim nista lose u grahu i rizi biziju )
            prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

            Comment


            • #7
              Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

              ja prije kada sam se nezdravo hranio, jeo sam u skoli burek 8kn, kad dodem kuc rucak, poslje rucka, hamburger, pizza, sendvic, palacinke, pasteta i dr
              i to je bilo mozda max 30-40kn dnevno

              a sad imam 5-6 obroka dnevno, piletine, ribe, posnog, jaja, i whey i mislim da je puno skuplje kada pazis na prehranu

              Comment


              • #8
                Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                Originally posted by t111
                ja ne govorim o pizzi. govorim o jeftinoj alternativi u vidu lonca graha u koji nakon 3 dana dodas ricet.
                govorim o rizi-biziju koji radis sa bijelom standard rizom koja kosta 4kn/kg. govorim o biljnom ulju koje kosta 7kn/l. govorim o svinjetini koja kosta svjeza 22kn/kg. ajmo ne govoriti o lagodnoj alternativi uz svakodnevne cevape... govorimo onako kako zivi jedna prosjecna hrvatska obitelj. a moramo pogledati istini u oci i reci da prosjecne obitelji u hrvatskoj sve siromasnije i sve blize mom pojmu jeftine nezdrave prehrane (iako ne vidim nista lose u grahu i rizi biziju )
                Umjesto svinjetine uzmeš jeftinija pileća prsa po cijeni - 22 kn/kg, umjesto masnog sira uzmeš jeftiniji posni sir, rižu i mi jedemo, umjesto bijelog kruha uzmeš jeftiniji crni, grah i mi jedemo, umjesto otrovne cole piješ višestruko jeftiniji zeleni čaj, umjesto smrdljivog hamburgera kupiš kilu ribe, umjesto onih smrdljivih salama i pašteta kupiš triput jeftiniju skušu, peci bez ulja - zdravije je i još uštediš lovu za ulje, zobene su 11 kn/kg - jeftinije nekoliko puta od musli i cornflakesa, itd. itd. itd. itd...vidiš da je zdravije jeftinije.

                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                  Tako je Kelly. Samo treba znat izabrat jeftinu i zdravu hranu.
                  Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

                  Comment


                  • #10
                    Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                    hm.. dorucak i vecera griz i zganci, crni kruh + neki cokoladni namaz standard pun secera 300g 10kn, imas ga za tjedan dana... rucak varivo za 4 osobe, gablec slanac za 3 kn...
                    moje stajaliste da se MOZE (ali ne mora) jeftinije proci uz nezdravu prehranu. uz zdravu prehranu nema jeftine alternative. racunas da ti je obrok cca 8kn protein i to je to. mozda neko povrce uz jelo, UH,... i to je samo jedan obrok... a koliko kosta tanjur kelja sa dvije snite crnog kruha? 2-3 kn?
                    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                    Comment


                    • #11
                      Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                      Originally posted by t111
                      suplementi oko 300kn, a prehrana oko 1000-1200kn... clanarina 200kn, pa ti reci dal je teretana nacin zivota...
                      a to je to znaci sto se mene znaci ovo sto smo mi izabrali je nacin zivota
                      Mozes me voljeti ili mrziti ali me nemozes ignorisati....
                      Svađe na netu su kao utrke retardiranih.
                      Da i pobijediš, i dalje si retardiran!

                      Comment


                      • #12
                        Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                        Naravno ovo je svakako nacin zivota, pogotovo način prehrane!!!

                        Neznam kelly nemogu se u potpunosti si tobom slozit, pogotovo dok gledam svog tatu, kako ujutro popije 2 salice kave, jede za vrijeme gableca neku pastetu ili sugavu salamu, a tek oko 4,5,6 ručak koj je najčešće čušpajz i eventualno opet neku salamu prieje spavanja, kolače ili nesto šugavo!!! nije mi drago zbog tog nikako
                        Dont drink, dont smoke just eat and work

                        Comment


                        • #13
                          Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                          svi uvijek govore da je ista stvar, prehrana prije bavljenja teretanom i sada kada se bavite teretanom.... pa bih vas pitao u kojoj ste vi to državi živjeli??
                          uvijek se pozivate na to da je junk skup, uvijek spominjete pizzu burek(što spada pod skuplji junk, ko kaže da se ljudi svaki dan hrane u pizzeriji ili nekom restorančiću), kažete da ljudi koji ne paze na prehranu potroše i više neg vi? razmislite malo o tome ponovno, ti ljudi ne jedu ni približno količinski kao vi
                          vi imate troškove članarine u teretani, troškove supplemenata, troškove dodatnih uh,p i m, ljudi moji to sve košta, te troškove drugi ljudi nemaju
                          u potpunosti razumijem što t111 želi reći, vidim šta ljudi oko mene jedu, raznorazna variva u kombinaciji sa nešto kruha ili eventualno nekih jeftinih kobasica... prehrana za desetak kuna dnevno ako si pametan, jer ne mogu drugačije, život je skup
                          zato se nemojte zavaravat i govorit kako vi u stvari jeftino jedete
                          i recimo da ne idete u teretanu, a hraniti se zdravo mora, ne morate unijeti istu količinu p/uh/m i manje kalorija unosite, nemate troškove suppsa i članarine, ali opet ćete jesti skuplje nego drugi, jer je u našoj državi zdrava prehrana skupa
                          čekajte kad sami budete počeli zarađivat za sve troškove(pritom mislim i na režije i stanarinu, osiguranje......)
                          post je napisan u dobrodušnom smislu , da ne bude off topic mjesečno na suppse trošim oko stotinjak kn i to su whey i dex
                          Those who are enamored of practice without science are like a pilot who goes onto a ship without rudder or compass and never has any certainty to where he is going.

                          Comment


                          • #14
                            Re: koliko mjesecno trosite na suplemente

                            JA samo znam da od kad sam počeo bildovat da sam se izvukao iz minusa na računu,renovirao stan,promjernio auto...i sve to u godinu i pol dana.Činjenica je da sam prestao pušiti,prestao izlaziti,nema više ni onih popodnevnih zacugavanja.Najsmješnije mi je kad se ljudi žale da im je život skup a ono malboro na stolu,vikendom se naručuju boce đekija,odječa markirana,još jedne tenisice u ormaru mada ih več imam 4 para itd.Znam da ima ljudi koji teško žive,al takvi ni ne razmišljaju o BB,niti o odlasku u teretanu.
                            U stvari ko voli i može nek izvoli,ovo ispada ko topic za jadanje a za to nema potrebe.Pa svaki dan 20 000 ljudi u Africi umre od gladi(ako ne više,ne sječam se di sam to pročitao) pa kaj da sad prestanem jest i njima šaljem posni i piletinu.Al 100 % stojim iza toga da ljudi troše pare na gluposti i onda kažu d nemaju za bolju prehranu,vidim to svakodnevno oko sebe.
                            @Za supse čim manje tim bolje,

                            Comment


                            • #15
                              Re: Koliko mjesečno trošite na suplemente

                              Netko je napisao da je zdrava hrana skupa u odnosu na junk.
                              Ne bih se složio.

                              Primjer 1.: ja za gablec pojedem (u 2 navrata):
                              150g dimcek + 500g posni + laneno ulje = 22 kn (bez lanenog ulja). Pijem vodu.
                              Za to vrijeme moji kolege jedu pizze, bureke i ćevape koji koštaju barem 25-30 kn po čovjeku. To još zaliju sa 0,5 Coca Cole.

                              Primjer 2.: Doručak: zobene + whey.
                              100g zobenih košta 1 kunu! Mjerica Wheya je 4-6 kn.
                              Mogao sam pojesti paštetu za 7 kuna ili pola Poli salame koja je 25 kuna!

                              Vezano uz čušpajze, to nije jelo ako unutra nema mesa. Ljudi ostanu gladni pa poslije trpaju kolače koji nisu baš besplatni.

                              Comment

                              Working...
                              X