Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prehrana - više nisam siguran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prehrana - više nisam siguran

    Počeo sam se malo gubiti u svemu. Možda jer rezultati dolaze sporije nego prije, tj ne možda nego sigurno. Pitat ću ono za što sam prije govorio ČITAJ FORUM, no čitam sve, i jednostavno sam se počeo gubiti, a to gubljenje rezultat je mog fizičkog stanja koje je lošije nego prije.
    Neaktivnost na forumu i u teretani je došla zbog jako puno obveza na faxu, i tako je sve počelo. Sad sam u nekom recimo lošem stanju, ne mogu reći katastrofalnom, ali lošem da.

    Naime radio sam prije 30-40min brzo hodanje ujutro, obrok, trening i sve mi je bilo super isplanirano, no više ne mogu tako.

    Nego sada radim i trening na tašte. Čitao sam Vedrana Jakšića koji je velikim postovima to obrazložio TRENING UTEZIMA te nakon toga još CARDIO. Osobno taj Cardio radim zavisno od vremena 20ak minuta bicikli + 25-30minuta brzo hodanje. Sve to traje skupa oko 1h i 30minuta.

    No zapitao sam se jednu stvar, čitao sam neke članke i kažu da je dobro prije takvog treninga na taške ako ga možemo nazvati , popiti malo wheya, pola mjerice-mjericu čisto da potaknemo tijelo.
    Dok opet naravno drugi nisu zagovornici treninga na tašte pa kažu da je bolej prvo jesti...

    Oprilike bi to izgledalo
    08:00 ustajanje
    08:30 pola mjerice wheya sa vodom
    08:45 trening+cardio
    10:15 whey mjerica + 3-4 žlice zobenih + zaleđeno voće + cimet + kurkuma + đumbir + lanene sjemenke (smiksano sve)
    13:00 - 14:00 ručak (ne mogu birati previše no kvalitetan obrok, ali i UH je uključen)
    18:00-19:00 Brokula, cvjetača, mrkva napravljene tako da ih skuham, lagano popržim nakon toga i dodam malo slatkog vrhnja radi okusa. Od mesa ako imam piletinu ili svinjetinu.
    21:00-22:00 - ovaj obrok me muči jer znam da MORAM posni, a ne mogu ga smisliti više.

    Prije je prehrana bila
    07:00 brzo hodanje
    08:00 zobene,whey ili jaja+zobene
    10:00 trening
    11:30 riža/krumpir + piletina
    16:00 puretina+krumpir/riža+zelena salata
    19:00 Teletina/svinjetina bez UH
    21:00 posni sa zobenim i mjericom wheya

    E sada, puno sam toga tu rekao. Zanima me mišljenje prvo za prehranu ovu NOVU i je li puno lošija od satare koja mi je dala rezultate i za ovaj whey prije "treninga na tašte" uzimati ga ili ne !?

    Cilj mi je postići što manji bf, kao i prije. Ne bih išao na nikakvu masu trenutno, dakle definicija.

    Hvala unaprijed.

  • #2
    Na osnovu cega ti mislis da napredujes? Na osnovu zraka i malo hrane koju unosis? Bez obzira sto zelis definiciju, ne smijes gladovati.

    Na prilozeni nacin suptilno mucis tijelo i bespotrebno se izlucuje kortizol koji uveliko otezava stvari, a da ne spominjem da tako modifikovani metabolizam radi protiv tebe ako pojedes bilo sta vece sto tebi u sustini i treba za napredak. Bilo bi ti pametnije smanjiti taj kardio, pojacati ishranu u smislu unosenja vise proteina i ugljikohidrata (pokusaj 40% P, 40% UH i 20% M, to je idealno za lean masu - ne zavaravaj se da ces imati definiciju bez mase, tako ces samo postati suho anoreksicno stvorenje) i posvetiti se iscrpnom treningu velikog volumena uz najoptimalni moguci intenzitet koji mozes podnijeti. I opusti se.

    Sretno.

    Comment


    • #3
      Kada pojačam hranu počnem se širiti previše što mi nije u cilju (prvenstveno leđa i ruke), kad sam unosio 40 40 20 stvarno sam dobivao previše, na što sam smanjio UH dosta. Možda griješim. Pokušat ću onda opet 40 40 20 ili nešto slično. No, imam mišićne mase, samo je problem što se sad oko tih mišića stvorilo salo zbog duže pauze i ofc na stomaku koji mi je najbolnija točka

      Već mi je @hard napisao da slabo jedem, da pojačam hranu, a mene sve strah da se ne s**bem, al' očito da trebam, jer ovo je krivo kako sada radim.

      Mislim da me psiha ubija najviše. Jer nemam uvjete kakve sam imao, i onda dolazim do nekih svojih zaključaka kojima sam se smijao prije i nije mi bilo jasno kako je moguće da netko tako razmišlja , sada vidim kako

      Hvala ti na odgovoru !
      Last edited by Ilusion; 02-02-16, 01:02.

      Comment


      • #4
        Nisi konkretno napisao koliko je to hrane u pitanju. Govorim o ovim obrocima "pojedem kvalitetan obrok" "uz to ako imam mesa piletinu ili svinjetinu" Koliko svinjetine ili piletine to bude? Znaš li otprilike koliko P dnevno uneseš?

        Pronašao si se u situaciji gdje ne vidiš izlaz samo iz razloga jer si navikao na prethodno stanje koje si imao. Prvo makni blokadu iz glave i prihvati situaciju. Drugo, kako i koliko misliš trenirati?

        Trening na tašte ne zahtjeva ni minimalnu količinu whey proteina prije istoga. Radije to što misliš popiti prije popij kasnije kada ce ti tijelo biti kao "spužva"
        Radije popij kavu i c vitamin i odradi jeb.en trening i ostatak dana jedi na miru.

        Izračunaj si barem otprilike da jedeš prema osjećaju koliko si gladan, ali prati da imaš dovoljan unos proteina. Svakako bi probao na tvom mjestu rotaciju UH, dakle kako su ti zahtjevne dnevne aktivnosti tako si rotiraj/doziraj UH, a masnoće neka budu oko 60-70g.

        Ne možeš jesti posni sir, ok, pronađi alternativu i to je to.
        KMG - kilogram mišića godišnje ;/

        Comment


        • #5
          Psiha me ubija da. No evo poceo sam raditi na tome. Pripremio sam si danas za mjesec dana piletinu obroke, raporedio 200-300g pakiranja. Bit ću sada i malo aktivniji na forumu pa ću javiti napredak.

          Napisao si mi za kavu i C vitamin još prije, onda ću tako, ili zeleni čaj umjesto kave, vidjet ću.

          1900kcal unosim zadnja dva dana i nema šanse da idem preko toga, jedem stalno to je oko 5 obroka, ali radit ću vjerojatno subotom neko malo punjenje na 250+gUH, jer su mi UH +-100-150g ovim danima, unosim ih nakon treninga i za ručak. Danas sam primjerice unio 80gUH, ne znam ima li potrebe onda sada još jedan obrok sa UH.... ali moram napisati da sam se najbolje rezao na ud2,0 kad sam bio na 50-100gUH.
          Proteini su mi jučer bili 170gUH a masti 60gUH. proteini će inače biti oko 180-190..to je 2g/kg kako sam prakticirao i prije , odnosno nekad sam se silio na 230g al iskreno mislim da nema potrebe !

          Ne znam što se dogodilo da sam pao u glavi toliko no sigurno je jedan od razloga i ovo što si naveo, nadolazim polako, pump mi je i ovo danas sto sam si sve spremio lijepo. Slozio sam sve na papiru fino kako sta koliko sto se prehrane tice . Vidjt cemo za mjesec dana kako se ici, ako ne bude mijenjat cu nesto.
          I da, ČITAJTE FORUM , ne budite pic*ica kao Ilusion

          Comment


          • #6
            Nema vidjeti cemo, napravi to kako spada je.bemu, vraćaj se na još bolje od prehodnog stanja. Živio
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              @Hard planiram se vratiti naravno, zelja mi je veca nego zadnji puta kad smo se culi, to definitivno, poslozio sam sve fino, treba jos doraditi, no uskladio sam napokon sve s uvjetima koje trenutno imam.SAMO JAKO

              Jedino eto sto preko 1900-2000kcal jednostavno ne mogu xD
              Last edited by Ilusion; 04-02-16, 21:33.

              Comment


              • #8
                ako smijem pitat kolko ti kila imas i kolko si visok ,jer mi je malo tih 2000kcal sto si reko da trebas unosit

                Comment


                • #9
                  Svi mi govore da malo jedem,a ja jednostavno ne mogu, jedino da se tjeram..
                  183cm 89-90kg trenutno
                  Last edited by Ilusion; 21-02-16, 21:04.

                  Comment


                  • #10
                    Leptin ti se malo poremetio.

                    Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

                    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by alexxx View Post
                      Leptin ti se malo poremetio.

                      Poslano sa mog G620S-L01 koristeći Tapatalk

                      Leptin?

                      Ilusion, znas li kakvi su ti makrosi?
                      Online Transformacijski Specijalist:
                      Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                      Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                      Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                      Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                      ->
                      http://www.fgfitness.uk
                      GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by CeLe111 View Post


                        Leptin?

                        Ilusion, znas li kakvi su ti makrosi?
                        Kontam da je u duzem vr.periodu u suficitu sa Kcal pa mu apetit slab,a apetit regulise Leptin.To je moje misljenje,ako grijesim ispravi.
                        Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

                        Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by alexxx View Post
                          Kontam da je u duzem vr.periodu u suficitu sa Kcal pa mu apetit slab,a apetit regulise Leptin.To je moje misljenje,ako grijesim ispravi.
                          Ma povezao sam odmah sa pojmom "hormon gladi".

                          U sustini jest, visa razina leptina_manje gladi, manja razina leptina_vise gladi...
                          Doduse, ovaj drugi problem je mnogo mnogo prisutniji, sve opcem puku...

                          U obliku cudesnog "yo-yo" efekta, nakon ekspresnih "blitz" dijeta


                          Dok se ovaj drugi rijetko spominje, jer je i mnogo rijede prisutan...
                          Vjerujem da mnogo toga proizlazi iz "glave", te da u ovom slucaju nije problem u tome sto si naveo, samo sto smo mi svi jednostavno po prirodi stvoreni da imamo "problem" za koji trazimo rijesenje u drugom "gradu", a rijesenje nam se nalazi pred "kucnim pragom", ako me razumijes... =) Ili ono drugo, kriv je "netko drugi".

                          I ja, a i mnogi koje sam vodio i poznavao imali su isti problem, "ne mogu da jedem".
                          Pa je taj problem jednostavno rijesen, onog trena kada se tocno odlucilo sto zelis od sebe i svog tijela.


                          Online Transformacijski Specijalist:
                          Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                          Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                          Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                          Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                          ->
                          http://www.fgfitness.uk
                          GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                          Comment


                          • #14
                            i generalno gledano, najcesce pogodeni sa tim problemom su oni na rigoroznim dijetama, i oni jako pretili... a mislim da on ne spada ni u jednu od tih dvije skupine, pogotovo ne na takvom unosu kcal koji on spominje 1900-2000.
                            Online Transformacijski Specijalist:
                            Nutricionisticki planovi, planiranje treninga i suplementacije.
                            Misicna masa, gubitak kilograma i misicna definicija, posturalna korekcija...
                            Stalni pristup, motivacijska podrska i sve kako bih Vam maksimalno olaksao dolazak do cilja i puno vise od toga!
                            Rad temeljim na malo rijeci i hrpi djela, zadovoljnim klijentima i njihovim transformacijama.
                            ->
                            http://www.fgfitness.uk
                            GARANTIRANI napredak uz Vasu predanost!

                            Comment


                            • #15
                              Hvala na komentarima, ali problem je u glavi i tu se slazem s vama...

                              Cele 200gP 190gUH i 67gM (recimo jucer) , znaci oko 2200kcal..

                              BTW. je li moguce da sam uzeo je*eni whey koji mi smeta. Dakle izbijaju mi crvene piknjice po licu, prvo sam mislio da je od jaja, nisam jeo jaja vec 2 tjedna ali svejedno, a whey taj mi je bio skorz cudan na prvu kad sam ga uzeo. Inace koristim od myproteina i svi prije su bili ili bolje reci nisu bili kao ovaj, znaci kad ih stavim u sejker sve ok niti grudica niti nista, a ovaj znaci stavim u sejker i pustim jos vode preko njega ali kao je*ena plastika znaci niti da se smoci voda samo prelaki preko njega, kao da ima nesto u sebi i ofc kad ga izmuckam bude puno grudica, nebitno za te grudice nego mi je cudno da prah tako reagira, logicno je da ga voda potopi kao i svaki do sada, ako me tko razumije, i sad kontam da je mozda od toga , inace radi se myprotein jaffa okus (cokolada naranca), prije toga koristio druge okuse i sve ok...
                              I to mi je pocelo izbijati nedavno, prije nije.

                              EDIT 23:00: evo prije spavanja posni+whey.. opet ista stvar sa crvenilom po licu, pa heba me svako ako nije na whey ovaj , samo mi nije jasno kako to odjednom -.-'
                              moguce problem u nekom od zasladjivaca koji je u ovom pakiranju, jer stvarno do sada nikakvih problema s wheyom nisam imao i sad mi se to pocelo javljati...
                              Last edited by Ilusion; 24-02-16, 01:19.

                              Comment

                              Working...
                              X