Announcement

Collapse
No announcement yet.

PWM tajming - nejasnoce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PWM tajming - nejasnoce

    Zanima me jedna stvar: obicno se kaze da PWM treba pojesti/popiti sto brze nakon vjezbe, max 30 min nakon.
    Ali, ako vježbaš 2 različite skupine mišića (prvih pola sata jednu, drugih pola sata drugu) ili ako nakon utega imas aeroban trening od 30 minuta, zar nije vec proslo tih 30 minuta za PWM za prvu skupinu misica (u prvom primjeru) ili one misice koje si vjezbao prije aerobnog treninga (u drugom primjeru)?
    Ili - hipotetički primjer - vježbaš noge i poslije se istežeš 30 minuta i onda uzmes PWM - tad bi već bilo kasno za PWM (jer je prošlo tih 30 minuta), ili?
    Sve ovo uzmite bez mogucnosti DWM-a, što bi, naravno, bila najbolja opcija, ali kakvo je riješenje kad ona nije moguća?

  • #2
    Re: PWM tajming - nejasnoce

    1. najbolje je ne radit kardio nakon utega
    2. ako se istežeš, nije ti problem pijuckat PWM usput

    Comment


    • #3
      Re: PWM tajming - nejasnoce

      ako te bas to muci, onda ti je jedino rjesenje bcaa izmedju dvije skupine, ili bcaa u prahu koji pijuckas tokom treninga npr, ali moje ti je da se previse ne zamaras time i sibas jednu vecu skupinu 45-60min i nakon toga jednu manju od 20-30min i nakon toga jedan pwm sa glutaminom i da viš
      http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

      Comment


      • #4
        Re: PWM tajming - nejasnoce

        @salemetal-bravo, a zasto to nije dobar cardio nakon treninga sa utezima?
        ***** laktate, oni se uopce ne stvaraju tokom treninga.


        Uostalom, nije da ce umrit ako popije shake ili sto vec malo kasnije, nije profesionalac niti mu je to zivot.

        slobodno ti popij shake kad se smiris, dok treniras s***** homeostazu tako da tijelo niti ne moze funkcionirat kako spada, tako da ne vjerujem da mu je onda stalo do jela...

        Comment


        • #5
          Re: PWM tajming - nejasnoce

          A daj zamisli ovaj scenarij:
          - početnik si i radiš full body trening u trajanju od sat vremena i nakon toga kardio od pol sata. Noge odradiš na početku treninga za recimo 10 min. Pwm piješ nakon kardia. Znači da su noge bile "uskraćene" za punih 1 sat i 20 minuta. Mislim da su te smjernice od pol' sata samo preporuka za "najbolji slučaj" i da pwm treba popiti čim prije, ali da nećeš propasti ako to bude malo odgođeno i nek' ti referenca bude zadnja mišična skupina koju radiš, tj. kraj treninga, a ne sredina.
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: PWM tajming - nejasnoce

            ..sta je problem popiti npr.pola svog PWM poslije utega pa pola poslije cardia ?
            U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
            sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

            Comment


            • #7
              Re: PWM tajming - nejasnoce

              Originally posted by Demo
              ..sta je problem popiti npr.pola svog PWM poslije utega pa pola poslije cardia ?
              a sta je sa glikogenom, a sta je sa potrosnjom masti tada? ha ha
              http://www.5min.com/Video/Sex-Workout-- ... ow-4743936

              Comment


              • #8
                Re: PWM tajming - nejasnoce

                Originally posted by 5q4t
                @salemetal-bravo, a zasto to nije dobar cardio nakon treninga sa utezima?
                je..s laktate, oni se uopce ne stvaraju tokom treninga.

                Dobar je ako imaš 120 kg i 50% BF.

                Inače je kataboličan, i ako se radi jači kardio, treba ga radit u dane kad se ne dižu utezi, po mogućnosti.

                Comment


                • #9
                  Re: PWM tajming - nejasnoce

                  @sale: mislim da kardijo nakon utega nije katabolican (u slucaju da nisi radio noge)

                  citao ovdje na forumu da pro-ovi uzimaju prije treninga proteine jer se razgrađuju kojih 30-60min a glukozu nakon jer odma se razgradi. to nama (amaterima) nije toliko bitno tako da si smuckas glukozu i protein u pwm i dobar si to naravno popijes sto prije mozes.
                  Originally posted by Bilderčić
                  Originally posted by Dehydronator
                  sve do grama tjedno je natural
                  gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                  48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                  Comment


                  • #10
                    Re: PWM tajming - nejasnoce

                    Zato treba jesti redovno, svaka 3-4 sata pa će tijelo stalno imati aminokiseline na raspolaganju.
                    Odradiš veću skupinu oko 40 min, i zatim manju oko 20 min i onda popiješ PWM, i to je dovoljno, s tim da si jeo i prije treninga i da ne treniraš gladan.
                    A možeš početi piti PWM i malo prije kraja treninga.

                    Uglavnom za nas rekreativce to su nebitne nijanse.

                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: PWM tajming - nejasnoce

                      Originally posted by salemetal
                      Originally posted by 5q4t
                      @salemetal-bravo, a zasto to nije dobar cardio nakon treninga sa utezima?
                      je..s laktate, oni se uopce ne stvaraju tokom treninga.

                      Dobar je ako imaš 120 kg i 50% BF.

                      Inače je kataboličan, i ako se radi jači kardio, treba ga radit u dane kad se ne dižu utezi, po mogućnosti.
                      a daj molim te?

                      sto je jaci kardio za tebe?

                      3 sata trcanja, nemoj molim te gluposti pricat.

                      ako ce i imat anaeroban trening trcanja, <800m sprinteve, opet se javljaju drugacije stvari.

                      anaerobni prag je prosjecnom rekrativcu na koliko? u dobrom slucaju 150 bpm, i da radi tako 20-30min...nevjerovatni napori, mozemo ga slobodno usporediti sa iron manom...

                      dosta ruskih trenera (valjda najbolja skola dizaca i bacaca-stari ssr) preporuca aerobnu aktivnost nakon treninga snage.
                      ali mozda da ipak poslusam tebe?

                      Vladimir Zatsiorsky, za domacu zadacu procitaj nesto od njega

                      Comment


                      • #12
                        Re: PWM tajming - nejasnoce

                        sale ne govori o anaerobnom trcanju
                        govori o jacem kardiu koji je katabolican ako se radi nakon fullbody treninga ko sto ovaj lik i radi.
                        Originally posted by Bilderčić
                        Originally posted by Dehydronator
                        sve do grama tjedno je natural
                        gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                        48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                        Comment


                        • #13
                          Re: PWM tajming - nejasnoce

                          anabolički prozor!!!!

                          http://www.building-body.com/Anabolicki-prozor.html

                          u tom vremenu je najbolje popit shake!

                          ali je najbolje dwm. during workout meal- tjekom vjezbanja.. i to se preporuca svima, iako amaterima tj rekreativcima neigra veliku ulogu tih pola sata. ako s ei radi kardio nakon utega mora biti lagani intenzitet i tada se shake popije tek poslje kardia.
                          zbog glukoze tj glikogena kojim se puni tijelo unosom shakea, i tada se ne trosi toliko masti...(popune se glikogenske rezerve koje smo ispraznili tokom treninga)
                          MOzda nije 100% sve tocno receno al da se svatit cilj!
                          Dont drink, dont smoke just eat and work

                          Comment


                          • #14
                            Re: PWM tajming - nejasnoce

                            Originally posted by Archiv3r
                            sale ne govori o anaerobnom trcanju
                            govori o jacem kardiu koji je katabolican ako se radi nakon fullbody treninga ko sto ovaj lik i radi.
                            koliko ja znam ne postoji anaerobno tcanje, postoji trcanje u anaerobnoj zoni.

                            sale prica ocito o trcanju u aerobnoj zoni, a ja mu kazem da trcanje u aerobnoj zoni 20min nakon treninga nece dovest do katabolizacije.

                            A gospodin je pitao za unos proteina, koliko ja znam je i vise od 1,5 sati povecana apsorpcija proteina nakon tjelesne aktivnosti.


                            ali opet nikad ne znas, mozda sam u krivu -.-

                            Comment


                            • #15
                              Re: PWM tajming - nejasnoce

                              nakon čitanja ovog, imam jedno pitanje

                              kaj velite na to da se pola sata prije treninga uzme whey+glukoza(+kreatin-tko pije) te pola sata prije kraja treninga samo whey, a odmah nakon treninga glukoza+glutamin (+kreatin-opet, tko pije)??

                              Comment

                              Working...
                              X