Announcement

Collapse
No announcement yet.

Jelovnici forumaša

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jelovnici forumaša

    Ajde nabacajte svoje jelovnike, da komentiramo malo i da se vidi kako ekipa jede.

    ja ću da počnem, znači trenutno masa (182cm, 80kg, ektić ),na dan bez treninga

    10.00 - Zobene 100g, Whey mjerica, mlijeko
    13.00 - 250g meso, 200g riža
    16.00 - 150g Tuna, 200g riža
    19.00 - 5 XL jaja, malo kikiriki maslaca s jednim tostom
    22.00 - 250g Posni, 50g kikiriki

    180g P, 300-400g UH, 100g masti (brijem, nisam ziher)
    uz to vitamini ujutro.

    oko 3500kcal. Kad je treningić onda uleti i pwm od 400injak kcal.

  • #2
    Re: Jelovnici forumaša

    172cm visine, 84kg tezine, tip... nemam pojma

    9 do 10 h ujutro zobene krupni tip, odokativna mjera sa mljekom i mljevenim lanenin sjemenom, zakuhane. Tu i tamo ubacim grozdjice, obicno vikendom.
    (mislim da cu sad probati kellyev recept zobene sa zelenim cajem...)

    oko podne 250 grama posnog sira sa kikirikijem

    oko 15h 250 grama piletine plus rize odokativno mjerenje...

    17i30h do 18h drugi dio posnog sira sa kikirikijem

    oko 21i30h ili 22i30h PWM Whey+glukoza+BCAA

    oko 23h 250grama piletine sa povrcem i nesto UH

    Ne znam koliko je to kalorija, nisam si nikada dao truda izracunati jer me nije zanimalo.
    Jedini dan bez treninga mi je nedjelja, a onda jedem doslovno sve kaj dodje pred mene.
    Zna biti i nekih promjena kroz tjedan, neki puta umjesto posnog ubacim jaja, ili umjesto piletine tunu, obicno petkom i subotom.

    Comment


    • #3
      Re: Jelovnici forumaša

      Evo da i ja svoju rutinu napisem.
      Ustajem u 6 ujutro i odmah pijem whey (sa cokoladom u prahu,dextrozom i mlijekom) i pojedem nekoliko komada integralnog keksa.
      U 7 sati- nekad 4 jajeta i zaljevam jogurtom, a nekad riza i piletina sa nekom salatom.
      U 10 sati- sendvice sa piletinom i nekom salatom-to u skoli-nosim sebi a napravim navece.
      U 11 i 30- dvije banane i jabuku
      U 13 i 30-piletina sa gljivama, nekad sa rizom i zaljevam pivskim kvascom kojeg razmutim u nekom vocnom soku
      U 16 sati- rucak, sta bude, najcesce neko kuvanje, kao grah,kupus....
      Poslije rucka pojedem jednu jabuku,popijem limunadu(bez secera) i popijem sumecu tabletu- multivitaminsku
      U 17 i 30 trening, poslije treninga whey sa vodom i dextrozom i cokoladom u prahu
      Kad dodjem kuci malo odmorim onda vecera- tunjevina iz konzerve i zaljevam mlijekom
      Pred spavanje(oko 21 i 30) pojedem malo kikirikija, ljesnjaka i badema.

      Trenutno radim po S.A.I.S trening programu i cilj mi je masa. Ako neko ima kakav prijedlog sta bi trebao promijeniti neka kaze.

      Comment


      • #4
        Re: Jelovnici forumaša

        Ovako:

        Dizanje oko 8: zobene pahuljice 100g s 3dl mlijeka.
        oko 10h: Hrenovke pileće 4komad, 100g sira svježeg, 3-4kuhana jaja
        oko 13:30: Ručak. To obično bude neka juha (izbjegnem tijesto iz juhe), meso svinjetina ili piletina 3-4 šnicle, 200g krumpira ili riže.
        oko 16h (u školi): sendvić pecivo i 15deg pureće salame, tekući jogurt i 0,5l mlijeka
        oko 20h: (Dolazim doma iz škole) svježi sir 250g, 5 jaja, tuna 300g....
        oko 21h: (trening).....
        oko 22h: whey, dekstoza u vodi....
        i onda prije spavanja zeleni čaj....

        EDIT: 183cm visine i 75kg

        Comment


        • #5
          Re: Jelovnici forumaša

          Ovaj program prehrane je nastao iskljucivo na osnovu skupljenog iskustva na ovom forumu,tako da se zahvaljujem Mladenu,Celavom,Krgi,Daliboru,ostali koji su sa svojim korisnim postovima na forumu doprinjeli izradi ovoga.
          Faza: Definicija, faza skidanja masnih naslaga. Vrlo zadovoljan,jos mi osalo jako malo masnih naslaga. Tokom dana uzimam razne vitamine i minerale tako da oni nisu navedeni ovdje

          PRIJE DORUČKA
          -30 min prije wheya napravim dotoks tijela, popijem iscjedjeni limun
          -mjerica Whey-a sa vodom. Minimalno 15 min poslije limuna
          DORUČAK
          -Zobene pahuljice (80-ak gr.) s nemasnim mlijekom,ili
          -3 ili 4 jaja (jedan žutanjak) +casa nemasnog mlijeka
          MEDJUOBROK
          -posni sir 250g
          -Omega 3 tableta
          -Tuna u vodi
          RUČAK
          -Meso 250gr (teletina,junetina,piletina,puretina) +zelena salata s maslinovim uljem.
          -Zelenjava-Nekakav kelj,spinat,blitva
          -Riba
          PWM
          -Obrok poslije treninga,cca 15-25 min nakon zavrsteka treninga
          -Whey protein + glukoza 30gr,glutamin,kreatin
          VEČERA – Jedan sat vremena nakon treninga, proteini
          -Meso 250gr (piletina, teletina, govedina, riba, kuhani bjelanjci od jaja...) tuna u konzervi s kuhanim povrcem (kelj, mrkva, blitva, spinat...) i maslinovim uljem, uglavnom proteini.
          D.OBROK
          –Jedan sat prije spavanja
          -Posni sir (250g)+ 2 jušne žlice lanenog ulja

          Comment


          • #6
            Re: Jelovnici forumaša

            Siniša odlično si ovo složio, ak si to sve naučio ovdje na forumu trebaš platiti cugu...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Jelovnici forumaša

              Ja sam takav da volim cuti misljenja vise iskusnih ljudi i onda vidjeti u kojim se djelovima slazu(poklapaju),onda je to sigurno dobro. Jako sam zadovoljan s ovakvom prehranom.

              10.01.2009 sam imao 86-87 kg (visina 183cm), a danas, znaci 22.02.2009 imam 78 kg. Jedem puuuuno vise nego prije,koristim isljucivo maslinovo,laneno te omega 3 masnoce.
              Glava me jos nije niti jednom boljela od kad tako jedem, dok me prije cesto (citaj svakih cca.tjedan dana) znala zaboljeti. Na pocetku faze sam se nakon dorucka osjecao oslabljeno, ali s vremenom sam naucio citati svoje tijelo i skuzio sto mu treba. Konzumiram integralnu pastu i rizu, tako da ne bude da sam sve izbacio.

              Mogao bih jos svasta reci, ali uglavnom JAKO SAM ZADOVOLJAN

              Comment


              • #8
                Re: Jelovnici forumaša

                to je to siniša, bravo :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft: :handgestures-thumbupleft:

                Comment


                • #9
                  Re: Jelovnici forumaša

                  Prava stvar je za veceru s posnim sirom uzeti 2 zlicice ribljeg ulja.
                  Nisam tražio za život koji mi je dan. Ali mi je dano. Ništa više. I time... Dajem sve od sebe

                  Comment


                  • #10
                    Re: Jelovnici forumaša

                    Zaboravio sam napisati da 6x tjedno imam brzo hodanje na taste,i nakon toga uzimam whey. Hodanje traje 40 min i prodjem 4-5km. Puls mi je dvije min 70-80 % max pulsa,2 min 55-65% max pulsa. Imam pulsator tako da mi mjeri.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Jelovnici forumaša

                      evo ja sam visok 177 a imam 71kg, ektomorf.... ( krajem 8.mj kad sam poceo ici u teretanu imao sam 62 kg )

                      oko 8h ujutro na poslu popijem pol litre cokoladnog mlijeka ili vocni jogurt

                      10:30h opet pol litre mlijeka

                      13h 100gr tune u sendvicu ali posto sam citao da nije dobro jesti cijelo vrijeme tunu zbog metala koje sadrzi u sebi sad malo variram pa znam pojest umjesto tune oko 150 gr purece salame...

                      16 :30h ( tad sam vec doma )- 200 gr paste

                      17:30H trening a odmah nakon treninga popim dextrozu znaci to je u 19 h

                      20h 250 do 300 gr mesa i 100gr paste ( pureca prsa, pileca prsa ili juneci but )

                      23h 250 gr posnog sira

                      znam da bi se mlijeko totalno trebalo izbaciti iz prehrane jer iako ima niski GI provocira inzulin ali jednostavno na poslu mi je prakticno piti mlijeko ili jogurt....

                      sto se tice suplemenata poceo sam prije 5 dana piti nitro oksid ali uopce ne djeluje a znam i razlog.... kutija je otvorena vec skoro 2 godine pa je vjerojatno vlaga unistila tablete ..... morat cu kupiti novu NO

                      Comment


                      • #12
                        Re: Jelovnici forumaša

                        Originally posted by zile
                        evo ja sam visok 177 a imam 71kg, ektomorf.... ( krajem 8.mj kad sam poceo ici u teretanu imao sam 62 kg )

                        oko 8h ujutro na poslu popijem pol litre cokoladnog mlijeka ili vocni jogurt

                        10:30h opet pol litre mlijeka

                        13h 100gr tune u sendvicu ali posto sam citao da nije dobro jesti cijelo vrijeme tunu zbog metala koje sadrzi u sebi sad malo variram pa znam pojest umjesto tune oko 150 gr purece salame...

                        16 :30h ( tad sam vec doma )- 200 gr paste

                        17:30H trening a odmah nakon treninga popim dextrozu znaci to je u 19 h

                        20h 250 do 300 gr mesa i 100gr paste ( pureca prsa, pileca prsa ili juneci but )

                        23h 250 gr posnog sira

                        znam da bi se mlijeko totalno trebalo izbaciti iz prehrane jer iako ima niski GI provocira inzulin ali jednostavno na poslu mi je prakticno piti mlijeko ili jogurt....

                        sto se tice suplemenata poceo sam prije 5 dana piti nitro oksid ali uopce ne djeluje a znam i razlog.... kutija je otvorena vec skoro 2 godine pa je vjerojatno vlaga unistila tablete ..... morat cu kupiti novu NO
                        Ujutro ubaci zobene 100-200 gr,poslije treninga whey proteine sa dekstrozom

                        Comment


                        • #13
                          Re: Jelovnici forumaša

                          evo i moj naćin prehrane...

                          7:00-8:00 zobene 200-250 g ili 4 bjelanjka i jedan žumanjak

                          10:00-11:00 sendvić sa purećeom salamom, sirom i light jogurt

                          14:00-16:00 trening

                          16:00-17:00 puretina sa rižom ili piletina sa rižom,nekad variva(grah,kelj...)

                          20:00-21:00 tuna 130 g

                          i prije spavanja zobene,med ili razno voće

                          Comment


                          • #14
                            Re: Jelovnici forumaša

                            Originally posted by coleman123
                            evo i moj naćin prehrane...

                            7:00-8:00 zobene 200-250 g ili 4 bjelanjka i jedan žumanjak

                            10:00-11:00 sendvić sa purećeom salamom, sirom i light jogurt

                            14:00-16:00 trening

                            16:00-17:00 puretina sa rižom ili piletina sa rižom,nekad variva(grah,kelj...)

                            20:00-21:00 tuna 130 g

                            i prije spavanja zobene,med ili razno voće
                            Umjesto zobenih prije spavanja pojedi posni sir sa nekim masnočama(riblje,laneno ulje) ili umješaj kikiriki.Ja umiješam i bučine sjemenke,bademe,orahe...naravno ne u prevelikim količinama

                            Comment


                            • #15
                              Re: Jelovnici forumaša

                              Originally posted by Vladebisi

                              Umjesto zobenih prije spavanja pojedi posni sir sa nekim masnočama(riblje,laneno ulje) ili umješaj kikiriki.Ja umiješam i bučine sjemenke,bademe,orahe...naravno ne u prevelikim količinama
                              Točno, prije spavanja se ne uzimaju UH, uzimaju se P i M.
                              pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                              Comment

                              Working...
                              X