Announcement

Collapse
No announcement yet.

Som

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Som

    gledam u metrou 10kg smrznutog filea soma 184kn.
    nutritivne vrijednosti:
    Ukupno masti 2.8g 4%
    Zasićene masti 0.7g 4%
    Kolesterol 58mg 19%
    Natrij 43mg 2%
    Ugljikohidrati 0g 0%
    Dijetalna vlakna 0g 0%
    Šećeri 0g
    Proteini 16.4g
    Kalcij 14mg
    Kalij 358mg


    cini se good deal. kaj mislite?
    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

  • #2
    Re: Som

    cini se odlicno, to je oko 50 obroka ako konzumiras po 200g.. samo jesi provao te filete da se ne zaletis i da skuzis da je okus odvratan a imas 10 kg u frizideru, no bolja je solucija od tunjevine zbog konzervansa koji sadrzi

    Comment


    • #3
      Re: Som

      a i ako pogledas za 50 obroka tunjevine, komad je desetak kuna moras izdvojit 500 kn, za istu kolicinu proteina ko sa somom a jos izbjegavas konzervans. definitivno dobra ponuda za ribu

      Comment


      • #4
        Re: Som

        kakav konzervans u tunjevini? problem s tunom je ziva, ne konzervans...

        pricekat cu s odgovorima drugih, tim vise sto sam nasao http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4256/2

        i pise da ima 8g masnoca. doduse, samo su 2g zasicene, al opet, to je som iz uzgoja, sigurno nesto masniji... ne znam... cuj, gori od tune iz konzerve ne moze biti.
        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

        Comment


        • #5
          Re: Som

          e da, ovi zadnji podaci su za soma iz uzgoja... znaci 8g M/100g, od cega 2g zasiceno... cak i nije lose...
          prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

          Comment


          • #6
            Re: Som

            to za zivu i konzervans nisan ima pojma, misli san da ima konzervansa u sebi svaka tunjevina.. meni se cini da ti je ovo dobra namirnica s obzirom na cijenu i sastav

            Comment


            • #7
              Re: Som

              Ja se inače bavim ishranom profesionalno, pa da vam kažem šta znam:

              Moj savet ti je da nikako ne konzumiraš tog soma, on je najverovatnije kineski ili vijetnamski, a poznato je da se ribe tamo gaje u najgorim uslovima i da su praktično polumrtve sve vreme, tj. jedino ih antibiotici održavaju u životu. Inače ih hrane genetski modifikovanom sojom, što je nažalost slučaj i u mnogim evropskim ribnjacima.
              Pored ovoga, taj som osim proteina nema u sebi ništa što bi te moglo zanimati, nema recimo u sebi omega 3 masne kiseline. Eto ti razloga zašto je jeftin. Evo i kratka vest i link na film o gajenju soma u Vijetnamu.
              http://deltafarmpress.com/livestock/eye ... sh-farming

              TUNJEVINA: nema konzervans, ali je prepuna žive, budući da spada u velike ribe koje su na kraju lanca ishrane. Osim toga, nije ekološki ispravno konzumirati je, jer joj preti istrebljenje. Pogledajte dokumentarni film "End of the line" http://endoftheline.com
              Poruka filma je da ribe u okeanima neće biti uopšte do 2050. godine, ako se nastavi sa ovim obimom industrijskog ribarenja kakvo je danas. Osim svega ovoga tunjevina je preskupa.

              Moj savet svima je stara dobra SARDINA. Ovo je inače, to se može videti i u pomenutom filmu, vrsta ribe koja nije ugrožena, naime u porastu je, jer je sve manje velikih riba, koje se njima hrane. Sardine su na dnu lanca ishrane i kratko žive, te u njima (i klasičnim haringama) ima najmanje žive. Osim ovoga, najbogatije su omega 3 masnim kiselinama, jedu se sa koskama što znači i više kalcijuma. Jeftine su i imaju skoro isto proteina kao i tunjevina. Jedino što imaju više kalorija.

              Svaku ribu u konzervi najbolje je kupovati u maslinovom ulju, jer su sve ostale pakovane u ulju od genetski modifikovane soje. Ako se nema para za konzerve u maslinovom ulju, onda ribu dobro operite od ulja u cediljci ispod mlaza vode, pre koznumiranja.
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: Som

                hvala!
                bas cu sad otici do metroa i pogledat cu zemlju porijekla, pa javim!
                prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                Comment


                • #9
                  Re: Som

                  vijentnamski je 99%.... ajd javi!
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment


                  • #10
                    Re: Som

                    evo i članka iz novina o tome malo
                    http://www.politika.rs/rubrike/Drust...Srbiju.lt.html

                    e i nisam ti rekao da je oko 30 posto te težine smrznutog soma takozvana "glazura", tj VODA, tako da kada ti se odmrzne 1kg soma ostane ti na kraju 700 g ili još manje....
                    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                    mind, it doesn’t matter.”

                    Comment


                    • #11
                      Re: Som

                      Originally posted by vege
                      vijentnamski je 99%.... ajd javi!


                      el evo, sad sam pricao sastarim koji je rekao da je uzeo 2 kile prije par godina i kaze da je smrdilo kao da je spekao smece. i kaze, nikad vise...
                      prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                      Comment

                      Working...
                      X