Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

    Da,gukni...nemoj skrivati takve korisne informacije.
    Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

    Comment


    • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

      Originally posted by Carnivore
      Originally posted by IgyBoy
      Originally posted by BlackdoG
      pa ja na dan jedem minimalno 2 tune 185g.. brijem da ću od sad uzimat one manje konzerve 90g tako da imam više manjih obroka.. dakle tjedno ti to izađe 20konzerva..

      tak da se ne čudim gore navedenim količinama Je da će se dečki jednog dana probudit sa škrgama ili perajom - al hey, žene vole ribe
      Ma mislim,jedem i ja tunu,ali to bude do dva puta u tjednu. Postoji i druga riba osim tune.
      Uz to, tuna sadrzi dosta zive i nije je preporucljivo neznam ja koliko cesto jesti. Srdela je puno bolji izvor i jeftinija je,ali svakom na volju.
      da to je istina, kazu da je sad jos vise zatrovana, ja ju isto oko 2-3 puta tjedno max, sardine, srdele se cesto nadju na tanjuru isto. Ima sad i filet lososa za 20kn \kg kupit
      Ma to za živu itd.. više nečistoća unesem u sebe u jednom danu tu u zagrebu udišući ovaj prekrasan zrak nego kaj pojedem kroz mj dana konzervirane tune
      http://www.martinturk.com
      Blues Is Gonna Be My Only Way / Always Look On the Bright Side of Life

      Comment


      • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

        Originally posted by BlackdoG
        Ma to za živu itd.. više nečistoća unesem u sebe tu u zagrebu udišući ovaj prekrasan zrak u jednom danu nego kaj pojedem kroz mj dana konzervirane tune
        Vidi,sa zivom se nije za zafrkavati - nadam se da to znas...Pluca se ociste od zraka,ali ziva se zadrzava u organizmu.
        Dobro ju je jesti,ali ne pretjerivati i jesti je dva puta dnevno, svaki dan...
        Ability can take you to the top, but it takes character to keep you there.

        Comment


        • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

          Originally posted by IgyBoy
          Originally posted by BlackdoG
          Ma to za živu itd.. više nečistoća unesem u sebe tu u zagrebu udišući ovaj prekrasan zrak u jednom danu nego kaj pojedem kroz mj dana konzervirane tune
          Vidi,sa zivom se nije za zafrkavati - nadam se da to znas...Pluca se ociste od zraka,ali ziva se zadrzava u organizmu.
          Dobro ju je jesti,ali ne pretjerivati i jesti je dva puta dnevno, svaki dan...
          ma šalim se malo ja..

          Znam dobro da je živa zafrknuta jako.. al mislim da od takve doze ne može bit ništa.. hm hm zabrinul si me sad
          http://www.martinturk.com
          Blues Is Gonna Be My Only Way / Always Look On the Bright Side of Life

          Comment


          • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

            Dečki, hvala za akciju tune! Danas sam kupio 12 kom.
            Pitao sam u Draškovićevoj kada će im doći isporuka nove tune, a ovako si mi odgovorili:

            "Sutra (subota) dolazi roba. Na polici bi se tuna trebala naći oko 9h ujutro.''

            Eto, ako je netko sutra na Draškovićevoj ujutro, neka si skokne kupiti 2+1.

            Comment


            • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

              Originally posted by BlackdoG
              Originally posted by IgyBoy
              Originally posted by BlackdoG
              Ma to za živu itd.. više nečistoća unesem u sebe tu u zagrebu udišući ovaj prekrasan zrak u jednom danu nego kaj pojedem kroz mj dana konzervirane tune
              Vidi,sa zivom se nije za zafrkavati - nadam se da to znas...Pluca se ociste od zraka,ali ziva se zadrzava u organizmu.
              Dobro ju je jesti,ali ne pretjerivati i jesti je dva puta dnevno, svaki dan...
              ma šalim se malo ja..

              Znam dobro da je živa zafrknuta jako.. al mislim da od takve doze ne može bit ništa.. hm hm zabrinul si me sad

              Evo o živi:


              Zanima me štetnost žive u tunjevini, odnosno koliko tunjevine mogu konzumirati, bez ikakvih štetnih posljedica po organizam? Isto me zanima, da li se ta živa “ispere” iz organizma, ili jednom kada ju konzumiramo zauvijek ostane u nama?

              Odgovor
              Živa u ribi odnosno u tunjevini nije problem od jučer, već traje dulje vrijeme. Sva su mora manje više kontaminirana jer se svakodnevno rijekama izljeva ogromna količina raznih teških metala a među njima i žive. Živa se iz tijela ne može ničim ispirati jer nije topljiva u vodi, već se akumulira gdje djeluje toksično posebice na mozak i živčano tkivo.

              Sreća je što ovog metala u tuni nema u alarmantnim količinama pa u vašem slučaju nema opasnosti za zdravlje. Naime nema opasnosti kada se tuna konzumira u razumnim količinama. Nemojte zaboraviti da živu u tragovima i njene spojeve unosite i s drugim namirnicama.

              http://www.coolinarika.com/faq/646941


              Još se nešto može naći i ovdje: http://www.mojdoktor.hr/print.aspx?article=1384

              Europska komisija je na osnovi preporuka Europske komisije za sigurnost hrane izdala sljedeću preporuku:
              “Žene koje bi mogle zatrudnjeti ili koje su već trudne ili one koje doje ne bi trebale jesti više od jedne male porcije (<100g) na tjedan velike predatorske ribe kao što su: sabljarka, morski pas, marlin ili štuka. Ako pojedu toliku porciju ne bi trebale jesti nikakvu drugu ribu tijekom jednog tjedna. Također ne bi trebale jesti tunu više od dva puta na tjedan. Ista pravila vrijede i za malu djecu”.
              Na nacionalnim razinama te preporuke mogu biti nešto strože ili blaže ovisno o vrsti i dostupnosti lokalnih vrsta riba. Švedska pravila su najstroža i predlažu da se uopće ne jede riba kao što su veliki konjski jezik (samo u Atlantiku), jetra bakalara i riblje ulje, jegulje, morski pas, sabljarka te tuna u svježem ili smrznutom stanju. Većina zemalja u EU slijedi preporuke Europske Agencije za sigurnost hrane, a samo Mađarska, Luksemburg i Slovačka nemaju nikakve preporuke

              Na žalost trenutačno u Hrvatskoj ne postoje nikakve preporuke za domaće vrste riba, ali isto tako nema ni industrije koja bi mogla izazvati ispuštanje kritičnih količina žive u more. Za kopnene vode to je teže reći pogotovo za ribnjake i jezera koji se nalaze u blizini divljih odlagališta smeća. Suprotno mnogim medijskim tvrdnjama Kaštelanski zaljev nije onečišćen metilživom nego se živa nalazi vezana u anorganskom obliku u sedimentu te je trenutačno inertna.

              Comment


              • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                Ako je tako rigorozno za trudnice, dojilje i djecu, ne vidim veliku zabrinutost za ostale skupine...

                Comment


                • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                  evo, doma imam 100 konzervi tune sad... to mi 4 mjeseca fino miran...
                  fala jebaci, javljajte se s akcijama
                  Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                  Comment


                  • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                    U nas u splitu u konzuma (stinice) nema nikakve akcije ili sam ja zakasnio. Žena kaže da ne drže dimcek, od purisa nije bilo ništa, od tune da ne spominjem, jedino eva 3+1 gratis, al je skupa boli glava. Pa sam novce potrošio na posni. Inače u kauflanda sam vidio danas posni zdenka onaj s 19 g proteina 11,99kn. Uzeo jedan da probam.
                    1 i 1 nisu 2 već 11

                    Comment


                    • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                      u KTC-u i u Trgocentru ima za kupit ova pileća prsa slim&fit perutnine za 11kn 500g..

                      valja to kaj?
                      Attached Files
                      http://www.martinturk.com
                      Blues Is Gonna Be My Only Way / Always Look On the Bright Side of Life

                      Comment


                      • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                        Ja mislim da valja, ja kupujem od purisa, kg je negdi 60 kn. Kupi nemoš falit. Sastojci P,UH,M ti sve govori. Ovo min. 14 g P, je vjerovatnost da ima oko 20g P.
                        1 i 1 nisu 2 već 11

                        Comment


                        • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                          valja
                          uostalom, zakljucis i sam po nutri vrijednostima... cijena je isto zakon!
                          Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                          Comment


                          • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                            sutra i ja krecem u lov na tune, dok su jos na akciji !

                            Comment


                            • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                              ja tunu jedem u skoli svaki dan u tjednu od skoro pocetka skolske godine, nekad ju zamjenim purecim prsim salamom, jel to sta stetno.
                              Kada primjetis da bih prebio caleta sto ti nije pozelio dobro jutro, odmoris malo do steroida, pojacavas klopu, kajganu od 10 jaja, litre mlijeka, cijeli fazon!

                              Comment


                              • Re: Cijene i Akcije! - Prehrana - piletina, posni, tunjevina itd

                                kolko je ta ziva štetna

                                Comment

                                Working...
                                X