Announcement

Collapse
No announcement yet.

Maslac od kikirikija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maslac od kikirikija

    Čuo sam da dosta ljudi koji se bave bodybuidingom jedu maslac od kikirikija.

    Mene zanima zašto, odnosno što to dobijemo iz njega? Vitamine? Masnoće? Proteine?

    E da, zanima me i kada taj maslac treba konzumirati....u jutro?...staviti ga u proteinski shake?.....prije spavanja?....i u kojim količinama?

    Koja je razlika između maslaca od kikirikija i kikirikija? Jel svejedno šta od toga konzumiramo?

    Unaprijed hvala!

  • #2
    Re: Maslac od kikirikija

    maslac od kikirikija je proizveden od kikirikija isto kao i maslinovo ulje od maslina, znaci da je maslac u neku ruku koncentrirani kikiriki i treba ga uzimati manje nego nepreradjenog kikirikija.
    Kikiriki sadrzi i biljne proteine i masti, medjutim on se smatra izvorom dobrih masnoca.
    U ogranicenim kolicinama dakako, ne treba ga se pretrpavati.
    Postoje neki shakeovi sa maslacem od kikirikija, a baziraju se na proteinima i masnocama, dakle sa vrlo malo ugljikohidrata.
    npr: 250gr posnog sira, zlica lanenovog sjemena, kupica whey proteina, sacica oraha i zlicica kikiriki maslaca. Dodas malo vode da ne bude pregusto i sve smiksas u blenderu.
    Ja osobno konzumiram kikiriki sa posnim sirom kao medjuobrok, a moze ga se uzimati i ujutro kao prvi obrok umjesto ugljikohidrata. Zbog spore razgradnje masti nije preporucljivo koristiti ga kao PWM.
    Ovisno kako kome pase, ali treba paziti da se ne uzima previse radi talozenja masnih naslaga, ali to je vec individualno.
    Kupovati kikiriki u ljusci, znaci sirovi, ne przen u ulju, zasoljen, zaseceren i slicno.

    Comment


    • #3
      Re: Maslac od kikirikija

      kikiriki maslac većinom je đank namirnica, no na sreću ima par izuzetaka, npr maslac iz bio&bio dućana koji nije napravljen od prženih kikirikija kao skoro svi ostali maslaci. Ja ga uzmem tu i tamo ako nemam šta uz posni jest, štajaznam

      Comment


      • #4
        Re: Maslac od kikirikija

        Ja sam mislio da maslac od kikirikija deblja do bola.

        Comment


        • #5
          Re: Maslac od kikirikija

          šta to opće znači? hrana koja deblja i hrana koja ne deblja? ;(
          nije baš tak jednostavno

          Comment


          • #6
            Re: Maslac od kikirikija

            Originally posted by Marijan
            šta to opće znači? hrana koja deblja i hrana koja ne deblja? ;(
            nije baš tak jednostavno
            Ništa,ok hvala na odgovoru..

            Comment


            • #7
              Re: Maslac od kikirikija

              Originally posted by tomy-drums
              Ja sam mislio da maslac od kikirikija deblja do bola.
              svaka hrana deblja ako je jedes u nenormalnim kolicinama i uz to se ne kreces i nista ne treniras
              ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

              Comment


              • #8
                Re: Maslac od kikirikija

                Originally posted by sthooligan
                Originally posted by tomy-drums
                Ja sam mislio da maslac od kikirikija deblja do bola.
                svaka hrana deblja ako je jedes u nenormalnim kolicinama i uz to se ne kreces i nista ne treniras
                Da ali za kikiriki maslac od kikirikia sam puno puta čuo da su ubojstvo.

                Comment


                • #9
                  Re: Maslac od kikirikija

                  najkaloričnija namirnica na svijetu, ako se ne varam

                  Comment


                  • #10
                    Re: Maslac od kikirikija

                    Originally posted by Marijan
                    najkaloričnija namirnica na svijetu, ako se ne varam
                    Znači ja na dijeti to niti primirrisati.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Maslac od kikirikija

                      [quote=tomy-drums]
                      Originally posted by sthooligan
                      Originally posted by "tomy-drums":2k1a50m2
                      Ja sam mislio da maslac od kikirikija deblja do bola.
                      svaka hrana deblja ako je jedes u nenormalnim kolicinama i uz to se ne kreces i nista ne treniras
                      Da ali za kikiriki maslac od kikirikia sam puno puta čuo da su ubojstvo.[/quote:2k1a50m2]

                      Dobro si cuo, zato ga se stavlja samo malo, kao dodatak necemu da upotpuni okus ili doda masnoce.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Maslac od kikirikija

                        Ja ga jedem svaki dan jer se trebam udebljat znaci on mi je vrlo vazan jer trosim puno kalorija i on mi dobro dođe da na kraju dana budem u plusu sa kalorijama.A ako se treba smrsavit mislim da ga nije dobro jest jer za mrsavljenje kraj dana treba zavrsit sa vise potrosenih kalorija nego unesenih,
                        there is NO limit

                        Comment


                        • #13
                          Re: Maslac od kikirikija

                          Originally posted by rocksoul
                          Ja ga jedem svaki dan jer se trebam udebljat znaci on mi je vrlo vazan jer trosim puno kalorija i on mi dobro dođe da na kraju dana budem u plusu sa kalorijama.A ako se treba smrsavit mislim da ga nije dobro jest jer za mrsavljenje kraj dana treba zavrsit sa vise potrosenih kalorija nego unesenih,
                          Ja sam sada pojeo 2 masline i 5 dk purečih prsa ,malo posnog,i to je to do sutra u 10 ,sutra sam posni jer postim,i voče,ali oko 2 sata mogu pojesti jednu šnitu maslaca od kikirikija?????jeb....baš mi je ok
                          u pola 21 i 30 imam trening(Hrvanje,MMA)

                          Comment


                          • #14
                            Re: Maslac od kikirikija

                            ti danas više ništa nećeš jest?

                            Comment


                            • #15
                              Re: Maslac od kikirikija

                              Originally posted by Marijan
                              ti danas više ništa nećeš jest?
                              Ma kaki skidam kile,nije mi cilj da jedem a i nemogu,ali frend koi ide u teretanu i ima privat trenera,on mi zamjera što jedem posni....

                              Comment

                              Working...
                              X