Announcement

Collapse
No announcement yet.

Obrok prije Treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Obrok prije Treninga

    Marijan ti je lijepo sve objasnio, a ti ako ne zelis uciti i prihvatiti argumentirane cinjenice nemoj rade nista pisati.

    Comment


    • #32
      Re: Obrok prije Treninga

      rasprava bi imala svrhe kad bi i igor sa svoje strane bacio koj argument, a ne da se samo cudi kako moze dizat...daj ti koj argument zasto ne, na tome se zasnivaju rasprave
      Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

      Comment


      • #33
        Re: Obrok prije Treninga

        E sad kad malo bolje promislim nameće mi se jedna sumnja.
        Zašto bi mlijeko imalo visoki inzulinski odziv zbog wheya kojeg sadrži kad je poznato da mlijeko sadrži samo 1% wheya? Znači da na cijeloj litri ima oko 10 grama. I šta sad ako popijemo dec ili dva mlijeka unijet ćemo gram ili dva wheya pa ne vidim kako bi tako mala količina imala utjecaj na inzulin?
        http://www.myspace.com/daliborzulejhic

        I know it's hard to keep an open heart
        When even friends seem out to harm you
        But if you could heal a broken heart
        Wouldn't time be out to charm you

        November Rain, Guns and Roses

        Comment


        • #34
          Re: Obrok prije Treninga

          dobro ti sad govoriš o intenzitetu. Naravno da nije sad da popijemo deci mlijeka i odjednom nam je inzulin u stratosferi. nitko i ne govori o tome. Ali činjenica jest, da kada neke BCAA kiseline iz wheya (najviše leucin, fenilalin, tirozin (jel se to piše tak na hr?)) uđu u krvotok, za rezultat imaju povećanje inzulina, u puno većoj mjeri nego što je to slučaj kod ostale proteinske hrane.

          Comment


          • #35
            Re: Obrok prije Treninga

            Ma jasno mi je to.
            Ali isto bo volio Rissa ako zna a vjerujem da zna, da malo pojasni probavu proteina i aminokiselina i njihov utjecaj na inzulin. Opet će se razviti nova korisna rasprava.
            http://www.myspace.com/daliborzulejhic

            I know it's hard to keep an open heart
            When even friends seem out to harm you
            But if you could heal a broken heart
            Wouldn't time be out to charm you

            November Rain, Guns and Roses

            Comment


            • #36
              Obrok prije treninga...

              Obrok 2-3 sata prije treninga... da li uzimati i UH i P, obzirom da se radi o skidanju masnih naslaga? Naslusao sam se svakakvih prica... Neko kaze samo P sa malo povrca, drugi kazu obavezno UH sa P... Jel mi moze neko konacno da razrijesi ovu nejasnocu? i uopcenito dal postoji razlika u ovom obroku kod progama prehrane za masu i kod programa prehrane za definiciju?

              Comment


              • #37
                Re: Obrok prije treninga...

                Originally posted by Makaron
                Obrok 2-3 sata prije treninga... da li uzimati i UH i P, obzirom da se radi o skidanju masnih naslaga? Naslusao sam se svakakvih prica... Neko kaze samo P sa malo povrca, drugi kazu obavezno UH sa P... Jel mi moze neko konacno da razrijesi ovu nejasnocu? i uopcenito dal postoji razlika u ovom obroku kod progama prehrane za masu i kod programa prehrane za definiciju?
                Osobno sam odradio definiciju sa cikliranjem UH, tako da mi je i obrok prije i obrok poslije treninga bio P + UH.
                Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                Comment


                • #38
                  Re: Obrok prije Treninga

                  Zahvaljujem!

                  Comment


                  • #39
                    Re: Obrok prije Treninga

                    Da te ne zbuni, slobodno popijes PWM (stavis samo pola mjerice glukoze) odma iza treninga i onda nakon sta ja znam sat vremena npr., pojedes P+UH
                    KMG - kilogram mišića godišnje ;/

                    Comment


                    • #40
                      Re: Obrok prije Treninga

                      A jel bi bilo dobro neko voce???Ja naprimjer uzmem jabuke,kruske i breskve.

                      Comment


                      • #41
                        Re: Obrok prije Treninga

                        http://www.building-body.com/Prehrana-p ... ninga.html

                        moreš.. po ure prije.. samo nemoj posli..
                        Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                        R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                        <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                        Comment


                        • #42
                          Re: Obrok prije Treninga

                          Originally posted by juka
                          http://www.building-body.com/Prehrana-prije-poslije-treninga.html

                          moreš.. po ure prije.. samo nemoj posli..
                          OK tnx

                          Comment


                          • #43
                            Re: Obrok prije Treninga

                            Pozdrav

                            Pitanje u vezi obroka TOKOM treninga :S

                            Danas sam radio biceps-prsa, i već na 4-5 vježbi za biceps od 7, osjetio sam žestoku glad..
                            Želudac mi je počeo čudno cvilit, a pola sata prije treninga sam pojeo 250 grama tjestenine s tunjevinom.. Zanima me šta vi grickate/jedete tokom treninga..
                            Naravno oni koji imaju potrebu za tim, ja idem na masu, i imam jako brz metabolizam, stoga jedem velike obroke do 8 puta na dan.. Ali tokom treninga nemam ideju šta bi mogao jest, samo da mi ublaži tu glad pa da mogu odradit kako treba..
                            Eo sad crkajem od gladi, uzet cu prvo 2 zadnje 2 mjerice (( Volumass-a35 pa cu onda nakon 1 h jest..

                            Dali da jedem nekakve kekse tokom treninga, neko voće? Izgubim odma volju kad osjetim glad pa se odem natrpat u pola treninga pa ga onda ne dovršim :S tako sam barem prije radio

                            Comment


                            • #44
                              Re: Obrok prije Treninga

                              Danas sam radio biceps-prsa, i već na 4-5 vježbi za biceps od 7, osjetio sam žestoku glad..


                              bildercic jesi to ti?

                              Comment


                              • #45
                                Re: Obrok prije Treninga

                                Originally posted by FEARiTseLF
                                Danas sam radio biceps-prsa, i već na 4-5 vježbi za biceps od 7, osjetio sam žestoku glad..


                                bildercic jesi to ti?
                                o.O ako misliš na onoga za kojeg si odustao sa savjetima, taj sam :S
                                što?

                                Comment

                                Working...
                                X