Announcement

Collapse
No announcement yet.

super foodsi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • super foodsi

    http://www.index.hr/xmag/clanak/aktualn ... 73000.aspx
    rijec je o nekim super foodsima, cini mi se jako zanimljivo za vegetarijance a da se nesto ubacit i u klasicnu bb prehranu..
    "Pod superfoodse spadaju redom: Goji bobice, pčelinja pelud, morske alge (spirulina, chlorella), Maca, sirovi kakao, sjemenke konoplje, Chia sjemenke, Acai bobice, Camu camu itd. To su najhranjivije i najmoćnije hrane svijeta koja uz to jos imaju i ljekovita svojstva. Iznimno su korisne za ukupno zdravlje

  • #2
    Re: super foodsi

    Originally posted by gigi01
    http://www.index.hr/xmag/clanak/aktualni-mister-hrvatske-vanja-grgec-za-index-otkrio-tajnu-svojeg-dobrog-izgleda/573000.aspx
    rijec je o nekim super foodsima, cini mi se jako zanimljivo za vegetarijance a da se nesto ubacit i u klasicnu bb prehranu..
    "Pod superfoodse spadaju redom: Goji bobice, pčelinja pelud, morske alge (spirulina, chlorella), Maca, sirovi kakao, sjemenke konoplje, Chia sjemenke, Acai bobice, Camu camu itd. To su najhranjivije i najmoćnije hrane svijeta koja uz to jos imaju i ljekovita svojstva. Iznimno su korisne za ukupno zdravlje
    superfoodsi su sad veliki trend... naravno, može se biti zdrav i prav i bez superfoodsa, ali budući da su krcati raznim korisnim sastojcima, nije loše uključiti ih u ishranu ili kao prirodne suplemente. Goji bobice jedem i čak i gajim (imam 3 sadnice, a sadim na proleće još 6), koštaju ovde 5 EUR/100 g!!!
    Konoplju jedem i kao semenke, i kao ulje i kao proteinski prašak I koristim na još puno raznovrsnih načina
    Chia semenke su stara tajna izdržljivosti Indijanaca... razmutiš chia sa limunadom i šećerom i one upiju šećer i vodu u sebe, pa se iz tog želatina koji se stvori u stomaku šećer i voda polako otpuštaju dok se baviš sportom, i tako si stalno hidriran i sa glukozom u krvi... odlično za one koji trče i voze bicikl.... koristim ih, ali zbog proteina (kao i konoplja imaju sve esencijalne i neesencijalne aminokiseline, a osim toga su i daleko bolj izvor omega 3 od lanenog semena, koje BTW ima u sebi fitoestrogen, i to mnogo više nego ozloglašena soja). Chia dakle sameljem u blenderu sa voćem i pojedem ujutro, daju celoj smesi želatinoznu teksturu, pa sve ispadne kao lepa poslastica, slična pudingu, samo zdrava.
    Inače evo ovde možete nabaviti
    http://www.superhrana.org
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: super foodsi

      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
      mind, it doesn’t matter.”

      Comment


      • #4
        Re: super foodsi

        svida mi se ovakav nacin ishrane, sigurno se osjecas zdravije i unosis jako puno vlakna, iako nikad ne bi izbaci meso iz jelovnika, zanima me da li se moze kvalitetno zamjenit klasicne uh sa sjemenkama konoplje, + ima cjelovite aminokiseline pa je i cjeloviti obrok! konoplja je zakon u svakom slucaju..

        Comment


        • #5
          Re: super foodsi

          Kratko pitanje, zna li itko gdje se u zagrebu moze kupiti ova Chia?
          Poprilicno hitno, googlam no nista...
          -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
          Napreduje se... Avatar^^

          Comment


          • #6
            Re: super foodsi

            Originally posted by gigi01
            svida mi se ovakav nacin ishrane, sigurno se osjecas zdravije i unosis jako puno vlakna, iako nikad ne bi izbaci meso iz jelovnika, zanima me da li se moze kvalitetno zamjenit klasicne uh sa sjemenkama konoplje, + ima cjelovite aminokiseline pa je i cjeloviti obrok! konoplja je zakon u svakom slucaju..
            UH ne možeš zameniti konopljom jer je ona 30% protein i 50 % masnoća (omega 6 i omega 3 u idealnom odnosu 3:1). Ali, ako napraviš shake kao ja od 3-4 kašike semenki konoplje, banane i malo vode, dobijaš super obrok
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: super foodsi

              Originally posted by Aronnax
              Kratko pitanje, zna li itko gdje se u zagrebu moze kupiti ova Chia?
              Poprilicno hitno, googlam no nista...
              http://www.superhrana.org/proizvodi#!__ ... /chia-seed
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: super foodsi

                Originally posted by vege
                Originally posted by Aronnax
                Kratko pitanje, zna li itko gdje se u zagrebu moze kupiti ova Chia?
                Poprilicno hitno, googlam no nista...
                http://www.superhrana.org/proizvodi#!__ ... /chia-seed
                Da, vidio sam stranicu, no nigdje na njoj nisam nasao imaju li kakav ducan/dostavu, poslat cu im upit.

                Pretpostavljam da bi se moglo naci u biodrogerijama i onim ducanima "zdravom hranom".
                -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                Napreduje se... Avatar^^

                Comment


                • #9
                  Re: super foodsi

                  Originally posted by Aronnax
                  Originally posted by vege
                  Originally posted by Aronnax
                  Kratko pitanje, zna li itko gdje se u zagrebu moze kupiti ova Chia?
                  Poprilicno hitno, googlam no nista...
                  http://www.superhrana.org/proizvodi#!__ ... /chia-seed
                  Da, vidio sam stranicu, no nigdje na njoj nisam nasao imaju li kakav ducan/dostavu, poslat cu im upit.

                  Pretpostavljam da bi se moglo naci u biodrogerijama i onim ducanima "zdravom hranom".
                  Pošalji im i reci da ih je preporučio Nikola iz Beograda)) Uskoro treba da ih upoznam lično radi buduće saradnje, pa bi bilo baš fora))
                  “Age is a question of mind over matter. If you don’t
                  mind, it doesn’t matter.”

                  Comment

                  Working...
                  X