Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sirevi - mekani neslani u kolu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sirevi - mekani neslani u kolu

    Zanima me dali zdravo jesti one sireve u kolu mekane koji se prodaju gotovo u svakom ducanu, te dali su po sastavu slicni posnom ili i oni spadaju pod posni?
    npr - Sir Kladavčanka


    o ovim sirevima govorim, sad razlika je jedino u firmi i nazivu, ali vise manje svi su jednaki, i ja sam lud za njima, prilog mi je gotovo svakom jelu, te dali se oni mogu koristiti umjesto posnog?

  • #2
    Re: Sirevi - mekani neslani u kolu

    Pa piše ti na njemu - polumasni, znači 3-4 g M na 100 g, mislim, ali lagano provjeriš u dućanu na bilo kojem polumasnom. Najjača su mi ta pitanja - da li možeš, možeš ti jesti i ćevape, ali da li ti je to baš pametno? Nije. Uglavnom, posni je bolji izvor P zbog manje M.
    Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

    Comment


    • #3
      Re: Sirevi - mekani neslani u kolu

      znaci svi nemasni sirevi su posni? na ambalazi ce pisat da je posni, al ovako kad kupim refuže mora bit skroz nemasan?

      Comment


      • #4
        Re: Sirevi - mekani neslani u kolu

        Originally posted by Vule46 View Post
        znaci svi nemasni sirevi su posni? na ambalazi ce pisat da je posni, al ovako kad kupim refuže mora bit skroz nemasan?
        Nemože biti skroz nemasan. Možeš ti jest sve, kako je kolega PAtrick rekao, ali nije ti dobro.

        Najbolji po pitanju masti je posni sir Milbona sa 0.2g masti na 100g proizvoda.

        Comment


        • #5
          Re: Sirevi - mekani neslani u kolu

          ........
          znaci jedno zbog cega se uzima posni sir je taj sto je najnemasniji od sireva??
          ugl kad kupujem sir tribam pazit da je sto nemasniji i to je to?

          Comment


          • #6
            Re: Sirevi - mekani neslani u kolu

            Osobno se rukovodim tim kriterijem.
            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

            Comment

            Working...
            X