Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako se riješite potrebe za slatkim?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako se riješite potrebe za slatkim?

    Evo jednog zanimljivog pitanja koje mi je palo na pamet
    ja obicno uzmem 1 kocku cokolade i onda ju rastežem u ustima ko lokalnu kurvu da mi okus sto duze ostane
    inace u pocetku sam imo dosta problema sa tim ali sad vec ide polako,zaboravio sam vec kako je to sve fino

  • #2
    Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

    Cuclaj natren! hahaha
    "Your body is your biggest artwork."

    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

    Comment


    • #3
      Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

      Originally posted by MarkoPolo View Post
      Cuclaj natren! hahaha

      zanimljivo...mogo bi žvakat kad me uvati strka,al mislim da ce bit poslije strka i za wc

      Comment


      • #4
        Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

        To je samo navika, jednostavno se odvikneš s vremenom.
        Željezo mi je u krvi!

        Comment


        • #5
          Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

          prije mi dan nije mogo proć a da ne drmnem kutiju mančmelova, da ne drmnem bar 2 maxi kinga, buena i slična sranja... situacija sad:
          nisam ništa u usta slatko ubacio od prošle zime još (izuzev jednog okruglog toffifee-a) - vjerovo il ne. jednostavno nemam potrebu za tim i skroz sam zaboravio na to. evo, jedino sam si sad počeo prije spavanja radit posni sa žličicom malomasnog kaka-a i to čisto radi tog što mi ne ide baš posni sam, a ne radi želje za slatkim; i to je sve slatko što ubacim u kljun.

          ugl., bio sam ogromni ovisnik o slatkom i stvarno sam imo faze kad sam samo na tom i provodio dan doslovno. i evo, malo po malo zaboravljo na to i pravio se da nemam para u džepu za to kad bi bio u dućanu i jednostavno sam se otarasio te napasti. tako da, ako ti je slatko toliki 'grijeh', samo se opusti i samo polako... odvikavaj se malo po malo i sve će doć na svoje!

          i da se razumijemo, nije da vodim politiku da se slatko skroz izbaci jer valja se stvarno nekad malo zguštat u tome. ali eto, to je samo moj ukus i stvar navike (ko što mužjak kaže) koju sam si sam postepeno prisvojio i ne kanim je nikom nametnut.
          Originally posted by darios
          Those we are already going on my nerves with their stupid fucking comments i nije (wacked) nego whacked ako baš očeš nekog uvrijedit nauči pisat
          __________________________________________________

          there is no progress without struggle!

          Comment


          • #6
            Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

            dobro istina dobra stvar sto NIKAD nisam volio kole,fante i te gluposti,jedino volim pojest tak neš od *****rija. al dobro sad se i to smanji al nekad kad me uvati, neznam mozda 1 tjedno onda znam pojest koju kockicu milke :O

            Comment


            • #7
              Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

              Potreba za slatkim ukusom je prirodna, ali u današnje vreme deformisana. Čoveku je za funkcionisanje organizma najpotrebnija glukoza (slatko) i zato se receptori za taj ukus nalaze upravo na najvažnijem mestu - vrhu jezika. Najbolja hrana za nas su voće, žitarice i mahunarke - hrana koja je u rasponu od slatkog do "slatkastog" (blago slatkog). Ako jedete dosta ovih korisnih i nama preko potrebnih UH, nećete imati potrebu za junk slatkišima. Ja se uvek čudim kad čitam onu temu na forumu u junkanju - sve same Milke, čokoladice i slatkiši... a ovamo restrikcija UH... to je to, nema života bez UH, ili ćete ih jesti lepo kako treba u zdravom obliku, ili ćete povremeno odlepljivati i pojesti celu Milku i slično))) Ja nemam potrebu za slatkišima, ali tamanim voće i generalno sve vrste UH
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment


              • #8
                Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

                Originally posted by MarkoPolo View Post
                Cuclaj natren! hahaha
                sadrži aspartan, i ostale štetne emulgatore, kancirogen je
                Awakard moment kad se toliko nabildaš da se moraš na kiši kupat jer nestaneš u tuš kabinu

                Comment


                • #9
                  Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

                  Toliko se nažderem BB hrane da mi više nema mjesta u želucu.
                  Originally posted by magarac
                  pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                  dzaba mu sve

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

                    Originally posted by Dida View Post
                    Toliko se nažderem BB hrane da mi više nema mjesta u želucu.
                    Loše. Kod mene uvijek ima mjesta za sve.
                    "Your body is your biggest artwork."

                    DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                    DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                    BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                    SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                    https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

                      Kad se neceg zazelin onda to u pravilu i uzmen, u razumnim kolicinama naravno. Ne dogadja mi se svaki dan, mozda jednom tjedno pa mislin da bi vecu stetu ima da cili dan razmisljan o cokoladi ili ne znan cemu nego da uzmen red dva cokolade ili snickers recimo pa da san miran. BF mi je ionako nizak pa se ne moran mislit...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

                        Originally posted by mužjak View Post
                        To je samo navika...
                        (psiha)

                        + pametno tempiranje hrane ovisno o GI, koje pomaže da se uravnoteži razina glukoze u krvi (tijelo).
                        Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Kako se riješite potrebe za slatkim?

                          Imao sam probleme s aknama (hvala Bogu više nemam, kucam o drvo) dotad sam normalno jeo gotovo sve, od ovakvog do onakvog junka.
                          Čokolade su u tome isto. sve vrste slatkiša. dok nije puknuo čas da se više nisam mogao pogledati u ogledalo (mislim na lice), i rekao sam sebi, E NEMA VIŠE!
                          I paf, od tog dana, pa valjda jedno 1-2 god nisam doslovce nit liznuo slatkoga ni ukojem obliku (sladoledi, čokolade, kolači itd...) čiPsevi, smokići.. bla bla... cola, fanta... bilokakav gazirani sok... niš

                          Samo ću vam reći, tko god se želi odviknuti,
                          ma kakvo postepeno odvikavanje,
                          ODMAH reci NE, i to je to.

                          Prvih tjedan dana (do max 10 dana) umirat češ kad će te netko nuditi s kolačem iliti ga jesti pored tebe,
                          ali budi uporan i iz hebenog PRINCIPA nemoj doslovce nit pomirisati tanjurić. Ono, iz inata.

                          Nakon tog perioda od 1-2 tjedana, gotovo pa totalno češ izgubiti potrebu za slatkim,
                          jednostavno, vidjet češ čokoladu, saldoled, kolač, netko će te ponuditi "daj probaj ovaj znaš kak je doooobro" a ti ćeš doslovce reći nekaj tipa, "ma ne treba hvala, ja ću zeleni čaj"

                          I ta rečenica će iz tebe izići totalno tečno, onak još s osmijehom na licu. Frend/ica će se pitat "pa kak možeš bez slatkog" ti češ se smijati, kimnuti ramenima u neznavici i reći "kajja znam!? ne jede mi se to"

                          I to je to... to je jedan od načina kako sam se rješio svojih problema, dok sam se rješio akni. opet sam malo po malo počeo (pod prisilom) uvoditi slatkiše u dnevni meni, ali nakon nekog vremena (prije cca 3 tjedna) sam si rekao da sam više volio "Onoga" sebe koji nije žderao slatko, koji je pazio na puno toga.
                          Tako da sam se opet odviknuo.

                          Jedina, ali JEDINA iznimka koju sad radim je kakao. uz mlijeko jednostavno ne izbacujem kakao (kao prvo prezdravo je, kao drugo, prefino je)...

                          Može biti onaj gorki bez šečera, pa ga zasladiš medom ili steviom. i opet si na konju i nisi prekršio pravilo.

                          Uživajte,
                          Last edited by ScuderiaBull; 17-11-11, 21:43.
                          Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                          http://www.facebook.com/adoni.costo
                          http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                          http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                          Comment

                          Working...
                          X