Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moja prehrana za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moja prehrana za masu

    Evo u fazi sam izgradnje mišićne mase pa sam si malo sredio prehranu, ja neznam imam takvu genetiku/metabolizam da mogu jest što oću a neću dobit masnog tkiva niti ga imam hah,

    1-OBROK (Doručak odmah poslje buđenja)
    -zobene 300g
    -laneno sjeme 50g
    -kokosovo brašno 50g
    -mljeko
    -banana (X2)

    to sve smiksam u šejk i popim bude oko 750ml

    2-OBROK
    -Govedina (ili bilo što na 4 noge) 200g
    -Riža/Krumpir 300g
    -Salata (krastavci,rajčica,iliti što bude)

    3-OBROK (Ručak)
    -Piletina/Puretina/Sarma/Punjena paprika ( da nenabrajam tu se naderem pošteno neračunam južinu u g jer ovisi što bude)

    4-OBROK (to je odmah poslije ručka sat vremena tako da mi je to i obrok prije treninga)
    -Pošto sam sit zbog južine uzmem 3 banane kao neki uh za energiju

    5-OBROK (PWM)
    -Riba(Tunjevina, Sardine, Skuša) 180g
    -Grožđani šećer 50g

    njega popijem rastopljenog u vodi za vrijeme jela ribe

    6-OBROK (prvi poslije treninga)
    -Jaja skuham 7-8 ovisi kako sam gladan
    -salata neka uz to ide

    7-OBROK
    -Obično ostane od ručka pa to pojedem

    8-OBROK
    -Posni sir 500g

    Tik prije spavanja znači pojedem njega i operem zube i spavanje



    Volio bih neke sugestije ako može imam 70 kg u fazi mase sam od pon proslog tjedna napredovao sam ovim režimom prehrane i intezivnim vježbanjem utezima sa 64,8 na 70kg

  • #2
    Re: Moja prehrana za masu

    U prvom obroku nema proteina znaci ubaci 5 jaja. Zobene i nemoras bas 300 grama. 2 obrok je ok.
    Zadnji obrok mozes 300 grama sira npr nemoras 500 ali mozes povecati kasnije na 500 grama. Ne treba ti 8 obroka. Banane nisu nikakav obrok jer je voce. Za masu a posto vidim na kilazi da ti treba je idealno 5 obroka kvalitetnih .

    Comment


    • #3
      Re: Moja prehrana za masu

      Originally posted by BoDy BuildeR View Post
      Evo u fazi sam izgradnje mišićne mase pa sam si malo sredio prehranu, ja neznam imam takvu genetiku/metabolizam da mogu jest što oću a neću dobit masnog tkiva niti ga imam hah,

      1-OBROK (Doručak odmah poslje buđenja)
      -zobene 300g
      -laneno sjeme 50g
      -kokosovo brašno 50g
      -mljeko
      -banana (X2)

      to sve smiksam u šejk i popim bude oko 750ml

      2-OBROK
      -Govedina (ili bilo što na 4 noge) 200g
      -Riža/Krumpir 300g
      -Salata (krastavci,rajčica,iliti što bude)

      3-OBROK (Ručak)
      -Piletina/Puretina/Sarma/Punjena paprika ( da nenabrajam tu se naderem pošteno neračunam južinu u g jer ovisi što bude)

      4-OBROK (to je odmah poslije ručka sat vremena tako da mi je to i obrok prije treninga)
      -Pošto sam sit zbog južine uzmem 3 banane kao neki uh za energiju

      5-OBROK (PWM)
      -Riba(Tunjevina, Sardine, Skuša) 180g
      -Grožđani šećer 50g

      njega popijem rastopljenog u vodi za vrijeme jela ribe

      6-OBROK (prvi poslije treninga)
      -Jaja skuham 7-8 ovisi kako sam gladan
      -salata neka uz to ide

      7-OBROK
      -Obično ostane od ručka pa to pojedem

      8-OBROK
      -Posni sir 500g

      Tik prije spavanja znači pojedem njega i operem zube i spavanje



      Volio bih neke sugestije ako može imam 70 kg u fazi mase sam od pon proslog tjedna napredovao sam ovim režimom prehrane i intezivnim vježbanjem utezima sa 64,8 na 70kg
      znaci pojedes oko 700UH kako sam skontao....to je pohvalno ali mislim da je nezdravo za tvoju kilazu tako naglo povecati UH i pogotovo uopste toliko...Povecaj unos proteina i smanji malo UH (barem idi postepeno do neke granice) ako mislis da ne dobijes mase u vidu sala
      If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

      Comment


      • #4
        Re: Moja prehrana za masu

        Originally posted by Viper View Post
        U prvom obroku nema proteina znaci ubaci 5 jaja. Zobene i nemoras bas 300 grama. 2 obrok je ok.
        Zadnji obrok mozes 300 grama sira npr nemoras 500 ali mozes povecati kasnije na 500 grama. Ne treba ti 8 obroka. Banane nisu nikakav obrok jer je voce. Za masu a posto vidim na kilazi da ti treba je idealno 5 obroka kvalitetnih .

        ovo sam stavio okvirono uglavnom tako sam jeo danas jaja nekad ubacim ujutro da, nekad mi se stvarno nejedu pa napravim šejk ovisi nekad mixam tako..

        Comment


        • #5
          Re: Moja prehrana za masu

          Originally posted by BoDy BuildeR View Post
          ovo sam stavio okvirono uglavnom tako sam jeo danas jaja nekad ubacim ujutro da, nekad mi se stvarno nejedu pa napravim šejk ovisi nekad mixam tako..
          Moze i proteinski sejk mjesto jaja

          Comment


          • #6
            Re: Moja prehrana za masu

            Originally posted by GruYsoN View Post
            znaci pojedes oko 700UH kako sam skontao....to je pohvalno ali mislim da je nezdravo za tvoju kilazu tako naglo povecati UH i pogotovo uopste toliko...Povecaj unos proteina i smanji malo UH (barem idi postepeno do neke granice) ako mislis da ne dobijes mase u vidu sala
            hehe budem si uzo surutkine znam da mi fali proteina pa ubacujem dosta mesa u prehranu uh i negledam na njega nikad i nisam jednostavno mogu pojest brdo svega promjena bodyfat-a jos nije viđena hah prosle godine sam isto počeo ovako u mj dana sam se digo iz 57 na 69 i presto i do sljedeće godine isto u ovo vrijeme spusio sam 4kg pa starto sa 64,8 i sad sam na 70, zašto nije zdravo tolko uh mislis zbog sala ili ?

            Comment


            • #7
              Re: Moja prehrana za masu

              Originally posted by BoDy BuildeR View Post
              hehe budem si uzo surutkine znam da mi fali proteina pa ubacujem dosta mesa u prehranu uh i negledam na njega nikad i nisam jednostavno mogu pojest brdo svega promjena bodyfat-a jos nije viđena hah prosle godine sam isto počeo ovako u mj dana sam se digo iz 57 na 69 i presto i do sljedeće godine isto u ovo vrijeme spusio sam 4kg pa starto sa 64,8 i sad sam na 70, zašto nije zdravo tolko uh mislis zbog sala ili ?
              Moja preporuka ti je da skontas koliki ti je bazalni metabolizam i time bi skontao koliko da unosis UH lagano da bi povecavao kilazu...razumijem ja da ti mislis da ti se slabo salo prima pa kontas nece nista biti od toliko UH ali po meni za organizam nije zdravo na tvoju kilazu toliko UH unositi...Oko proteina smo se usaglasili Sretno ti
              If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

              Comment


              • #8
                Re: Moja prehrana za masu

                Originally posted by GruYsoN View Post
                Moja preporuka ti je da skontas koliki ti je bazalni metabolizam i time bi skontao koliko da unosis UH lagano da bi povecavao kilazu...razumijem ja da ti mislis da ti se slabo salo prima pa kontas nece nista biti od toliko UH ali po meni za organizam nije zdravo na tvoju kilazu toliko UH unositi...Oko proteina smo se usaglasili Sretno ti
                juh nisam ni kruh dodo u obroke to mi je + UH tako da cu to morat rezat,

                hvala ti na preporukama

                a od UH osjetim pojačanu energiju i nekako grijem dosta ahahh recimo po zimi ako nejedem UH ili slabo jedem bude mi hladno a ako ih puno jedem bude mi ful toplo

                Comment


                • #9
                  Re: Moja prehrana za masu

                  Originally posted by Viper View Post
                  Moze i proteinski sejk mjesto jaja
                  nevolim proteine ujutro slabo mi je to popijem njih budem gladan hahah bolje mi je 7 jaja spržit pa sam miran ili zobene jedino da u njih dodam

                  Comment


                  • #10
                    Re: Moja prehrana za masu

                    700 g UH na 70 kg?? Uhhh, smanji to malo. To ti je 10g UH po kg težine. Mastit ćeš se od toga previše.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Moja prehrana za masu

                      Gdje ste vi njemu nasli 700gUH???
                      Ukratko>>>
                      U odrucku fali P
                      Lanene bi ti predlozio da izbacis ili ih prebacis u neki drugi obrok-tipa pred spavanje ali i onda da ih smanjis malo i sameljes prije konzumacije.
                      Obrok br 2 mi se svida.
                      Gdje su UH ili M u 3.obroku? Sta, samo meso jedes ili?
                      Taj 4. uopce i nije neki obrok i mislim da mozes slobodno bez njega ili ga zamjenit s necim kvalitetnijim
                      2.obrok je bas kako bi trebali bit i obroci 3,4 i 6
                      Pwm> nema smisla tu ribu gurati-nije joj mjesto. Ako nemas whey (radije izbaci npr. banane i kupi whey-proci ces jeftinije i bolje) radije skuhaj jaja i pojedi bjelanjke+ glukoza u PWM a zumanjke pojedi uz malo posnog prije spavanja
                      Tu ribu radije stavi u 7.obrok npr.

                      Sto se tice dobijanja kg> to sto si dobio je samo u jednom manjem postotku bio misic-ostalo je voda i salo. Ako si "čist" nema sanse dobijat na mm tako brzo. To je je*eno dug i spor proces
                      I inace skokovi s kg znaju bit i po nekoliko kg preko noci bilo u + ili - tako da se s tim nemoj previse zamarat. Vise ce ti znacit promjena na opsegu npr.noga, prsa, bic, trbuh i pratit stanje u ogledalu.
                      MYPROTEIN

                      Comment


                      • #12
                        Re: Moja prehrana za masu

                        Originally posted by Corry View Post
                        Gdje ste vi njemu nasli 700gUH???
                        Ukratko>>>
                        U odrucku fali P
                        Lanene bi ti predlozio da izbacis ili ih prebacis u neki drugi obrok-tipa pred spavanje ali i onda da ih smanjis malo i sameljes prije konzumacije.
                        Obrok br 2 mi se svida.
                        Gdje su UH ili M u 3.obroku? Sta, samo meso jedes ili?
                        Taj 4. uopce i nije neki obrok i mislim da mozes slobodno bez njega ili ga zamjenit s necim kvalitetnijim
                        2.obrok je bas kako bi trebali bit i obroci 3,4 i 6
                        Pwm> nema smisla tu ribu gurati-nije joj mjesto. Ako nemas whey (radije izbaci npr. banane i kupi whey-proci ces jeftinije i bolje) radije skuhaj jaja i pojedi bjelanjke+ glukoza u PWM a zumanjke pojedi uz malo posnog prije spavanja
                        Tu ribu radije stavi u 7.obrok npr.

                        Sto se tice dobijanja kg> to sto si dobio je samo u jednom manjem postotku bio misic-ostalo je voda i salo. Ako si "čist" nema sanse dobijat na mm tako brzo. To je je*eno dug i spor proces
                        I inace skokovi s kg znaju bit i po nekoliko kg preko noci bilo u + ili - tako da se s tim nemoj previse zamarat. Vise ce ti znacit promjena na opsegu npr.noga, prsa, bic, trbuh i pratit stanje u ogledalu.
                        Ako ti nije jasno gdje je 700 UH izracunaj koliko je UH 300grama zobenih, 300grama rize, banane , mlijeko...
                        If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Moja prehrana za masu

                          Originally posted by BoDy BuildeR View Post
                          juh nisam ni kruh dodo u obroke to mi je + UH tako da cu to morat rezat,

                          hvala ti na preporukama

                          a od UH osjetim pojačanu energiju i nekako grijem dosta ahahh recimo po zimi ako nejedem UH ili slabo jedem bude mi hladno a ako ih puno jedem bude mi ful toplo
                          pa UH je gorivo tako da te to uopste ne cudi a posto vidim da ne volis protein ujutru...Pa hoces li ti da napravis neku razliku ili ne..Taj odg kao ne volim ja ujutru isto kao da curicu slusam Popij sejk i pojedi jaja i unijet ces finu kolicinu proteina i ides dalje....
                          If people are not laughing at your goals, your goals are too small!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Moja prehrana za masu

                            Nisam vidio onih 300g kraj Riza/krumpir>moj bed -letimicno sam samo bacio oko. Pitanje je je li 300g rize ili krompira-velika je razlika ali evo-300g zobene+300g riza je cca 4xxg uh-mozda i nagura na 700-u pravu si.
                            Ako mu i odgovara ta kolicina onda bi je bar bilo jako pozeljno rasporedit kroz obroke a ne sve UH u 2-3 obroka. U svakom slucaju je potrebna korekcija jelovnika
                            MYPROTEIN

                            Comment


                            • #15
                              Re: Moja prehrana za masu

                              Originally posted by Corry View Post
                              Gdje ste vi njemu nasli 700gUH???
                              Ukratko>>>
                              U odrucku fali P
                              Lanene bi ti predlozio da izbacis ili ih prebacis u neki drugi obrok-tipa pred spavanje ali i onda da ih smanjis malo i sameljes prije konzumacije.
                              Obrok br 2 mi se svida.
                              Gdje su UH ili M u 3.obroku? Sta, samo meso jedes ili?
                              Taj 4. uopce i nije neki obrok i mislim da mozes slobodno bez njega ili ga zamjenit s necim kvalitetnijim
                              2.obrok je bas kako bi trebali bit i obroci 3,4 i 6
                              Pwm> nema smisla tu ribu gurati-nije joj mjesto. Ako nemas whey (radije izbaci npr. banane i kupi whey-proci ces jeftinije i bolje) radije skuhaj jaja i pojedi bjelanjke+ glukoza u PWM a zumanjke pojedi uz malo posnog prije spavanja
                              Tu ribu radije stavi u 7.obrok npr.

                              Sto se tice dobijanja kg> to sto si dobio je samo u jednom manjem postotku bio misic-ostalo je voda i salo. Ako si "čist" nema sanse dobijat na mm tako brzo. To je je*eno dug i spor proces
                              I inace skokovi s kg znaju bit i po nekoliko kg preko noci bilo u + ili - tako da se s tim nemoj previse zamarat. Vise ce ti znacit promjena na opsegu npr.noga, prsa, bic, trbuh i pratit stanje u ogledalu.
                              smanjit cu zobene, uzet proteine za ujutro i pwm, tako da cu ribu pomaknut iz pwm

                              ja jedino sto dobim može mišić bit evo slika di se vidi da je BF solidan, naravno nakraju mase budem bacio kardio tako da i ako se nesto nakupi bude se sredilo

                              IMAG0015.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X