Announcement

Collapse
No announcement yet.

kelly - prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: kelly - prehrana

    Inzulinski index
    ne repam o politici možda bi trebo,
    politika je mala ljadro još je nisam jebo

    Comment


    • Re: kelly - prehrana

      Originally posted by Mir7a
      Inzulinski index
      to je isto što i GI - glikemijski indeks? Samo da uskladimo termine
      Nego, šta fali laktozi? Pa zar ne pijete svi whey, a evo ovde kažu sledeće:

      "Because whey contains lactose, it should be avoided by those who are lactose intolerant. Dried whey, a very common food additive, contains more than 70% lactose"

      http://en.wikipedia.org/wiki/Whey

      Mislim, imam ja već svoj stav o mleku i lakotzi, kao i siru, to je valjda za pretpostaviti, ali čisto me zanima da shvatim zašto toliko vičete mleko NE, a whey i posni sir DA...
      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
      mind, it doesn’t matter.”

      Comment


      • Re: kelly - prehrana

        kupovni whey sadrži oko 5-10 UH (nisam siguran jel laktoza il ne).
        inzulinski index nije isto što i glikemijski index. http://en.wikipedia.org/wiki/Insulin_index
        ne repam o politici možda bi trebo,
        politika je mala ljadro još je nisam jebo

        Comment


        • Re: kelly - prehrana

          Originally posted by Mir7a
          kupovni whey sadrži oko 5-10 UH (nisam siguran jel laktoza il ne).
          inzulinski index nije isto što i glikemijski index. http://en.wikipedia.org/wiki/Insulin_index
          hm, zanimljivo, sad cu se baciti na proucavanje. Hvala!
          Gledao sam malo dalje o Whey-u i lakotzi i čini mi se da je whey protein bogat laktozom, a da whey protein isolate nije. Sad vi se već razumete u razliku između ta dva, ja sam na tom polju potpuno neobavešten, ali me zanima stvarno da razjasnim sve, čisto da znam!

          : How Are Whey Protein Concentrate and Whey Protein Isolate Different?

          A: Whey protein isolate is the purest form of whey protein and contains between 90 to 95% protein. It contains little (if any) fat or lactose. Whey protein concentrate is available in a number of different types based upon the protein content of the product, which can range between 25%-89%. It will contain some lactose, fat, and minerals. As the protein level increases the amount of lactose decreases. Whey protein concentrate at an 80% protein content is the form most readily available as a protein powder supplement.

          izvor:
          http://www.wheyoflife.org/facts.cfm#5
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment


          • Re: kelly - prehrana

            Xpress, krivo si skuzio,bar mene, jer ne mislim da se izbaci shake i nastavi sve isto nego dodatni kruti obrok kojim se zamjeni shake, razumijes? Btw Vege, imas razlicitih proizvodjaca i blendova whey proteina , vecina kvalitetnih proteina ima vrlo malo ili nista laktoze, treba citat sastav..

            Comment


            • Re: kelly - prehrana

              Kelly, nekoliko pitanja

              1. Skužio sam da ne voliš mlijeko, ali je li problem ujutro pojesti whey i zobene s mlijekom od 1.6% mliječne masti? I, kako se složi to whey i zobene? Stavimo skupa s mlijekom (vodom), pa promućkamo, izmiksamo...?
              2. Piletina, puretina? Što od piletine, krilca? Puretina, šnicli? Kako uopće pripremaš najbolje piletinu i puretinu?
              3. Koju ribu preferiraš, također na koji je način najbolje pripremiti?
              4. Glede konzervi tune, je li svejedno koja je ili...? Obično kupujem i ja onu K plus u salamuri, ali tu i tamo uzmem neke druge po 5kn kad bude akcija...

              Hvala.

              Comment


              • Re: kelly - prehrana

                meni je ta konzervirana riba i preskupa i nije baš previše ukusna, ja rađe pojedem koji 6-10 jaja na dan, žitarica, mesa, pol kile posnog i to mi je dosta naravno zbog jaja i mesa pijem zeleni čaj

                Comment


                • Re: kelly - prehrana

                  Originally posted by kelly View Post
                  M - masti - riblje, laneno i maslinovo ulje, orašari i sjemenke.
                  Treba izbaciti laneno ulje, kod ljudi nema smisla..

                  Comment


                  • Re: kelly - prehrana

                    Originally posted by goso View Post
                    Treba izbaciti laneno ulje, kod ljudi nema smisla..
                    Zašto misliš da nema smisla? Laneno ulje i lanene sjemenke su OK koliko ja znam.

                    http://www.building-body.com/forum/s...searchid=76232
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • Re: kelly - prehrana

                      Laneno ulje sadži alfa linolensku kiselinu. Drugim riječima, naš organizam ju ne može iskoristiti za ništa što je cilj - građa hormona itd.. Još je veći problem kod muškaraca gdje je razina transformacije u DHA i EPA slaba, a ni kod žena nije ništa bolja. Dakle, laneno ulje bih svrstao pod junk food čak, jer se može iskoristiti samo za energiju, a ako se ne iskoristi onda ide u masno tkivo. Naravno, nije štetno, ali ga je bolje izbjegavati (posebice ako nije hladno prešano, onda je štetno).

                      Comment


                      • Re: kelly - prehrana

                        Prehrana danas oko treninga nogu:

                        45 min prije treninga pileća prsa i riža,
                        prije treninga mjerica wheya, kofein 200mg i C vitamin 1g,
                        pred kraj treninga whey-glukoza,
                        pola sata nakon treninga whey-zobene i multiVM,
                        nakon sat vremena pileća prsa i riža.

                        Najmanje 6 sati nakon treninga nogu treba trpati hrane koliko ti god stane.

                        pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                        Comment


                        • Re: kelly - prehrana

                          Originally posted by kelly View Post
                          Prehrana danas oko treninga nogu:

                          45 min prije treninga pileća prsa i riža,
                          prije treninga mjerica wheya, kofein 200mg i C vitamin 1g,
                          pred kraj treninga whey-glukoza,
                          pola sata nakon treninga whey-zobene i multiVM,
                          nakon sat vremena pileća prsa i riža.

                          Najmanje 6 sati nakon treninga nogu treba trpati hrane koliko ti god stane.

                          Po meni je ovo lose, pa ova piletina i riza jos nije iz zeluca otisla prije treninga a jos i whey trpas ... ja nebi mogao napraviti kvalitetan trening ...

                          http://www.teretanavijesti.com/prehr...-oko-vjezbanja

                          Comment


                          • Re: kelly - prehrana

                            Piletina i riža je 45-60 min prije treninga, nije to točno u minutu, osim toga ubrzao sam jako metabolizam tako da nekada i po dva put na dan imam veliku nuždu.

                            Ako ti budeš svaki trening jeo u 10 koraka kako piše na ovom linku, vjeruj mi da ćeš jako brzo na psihijatriji završiti ili odustati od svega...
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • Re: kelly - prehrana

                              Originally posted by kelly View Post
                              Piletina i riža je 45-60 min prije treninga, nije to točno u minutu, osim toga ubrzao sam jako metabolizam tako da nekada i po dva put na dan imam veliku nuždu.

                              Ako ti budeš svaki trening jeo u 10 koraka kako piše na ovom linku, vjeruj mi da ćeš jako brzo na psihijatriji završiti ili odustati od svega...
                              Ja skoro pa 3! hahaha
                              "Your body is your biggest artwork."

                              DARUVAR 2012 JUNIORI TEŠKA KATEGORIJA 1. MJESTO
                              DARUVAR 2012 APSOLUTNI JUNIORSKI PRVAK DRŽAVE
                              BIHAĆ OPEN 2012 JUNIORI +75 KG 1. MJESTO

                              SASTAVLJANJE PROGRAMA TRENINGA I PREHRANE TE VOĐENJE KROZ PRIPREME. VIŠE INF. U INBOX, NA FACEBOOKU PROFILU ILI PUTEM MAILA: barimarko@gmail.com

                              https://www.facebook.com/MBbodybuilding

                              Comment


                              • Re: kelly - prehrana

                                a ja 5 xD (djedkabswdbkawdkjbaws znakova)

                                Comment

                                Working...
                                X