Announcement

Collapse
No announcement yet.

kelly - prehrana

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kelly - prehrana

    Jedem svaka 3-4 sata. Ne bi smjelo proći više od 5 sati između obroka.
    Obroke kombiniram P+UH ili P+M.

    P - proteini - piletina, puretina, nemasna govedina, riba, jaja (jedem cijela jaja), posni sir, proteinski prašak. (rijetko jedem svinjetinu i ne pijem mlijeko)

    UH - ugljikohidrati - raženi kruh, zobene, ražene, ječam, grah, grašak, leća, slanutak, tjestenina, riža, krumpir.

    M - masti - riblje, laneno i maslinovo ulje, orašari i sjemenke.

    Povrće jedem u svakom krutom obroku.

    Voće jedem umjereno, voće je najbolje jesti u prvom dijelu dana pola sata prije obroka

    Zeleni čaj pijem svaki dan najmanje pola litre.

    SUPLEMENTI:
    multivitamin i multimineral (uz doručak), C vitamin, riblje ulje, whey, dekstroza, kreatin, glutamin, BCAA, kazein.

    Tablica o nutritivnim vrijednostima hrane.

    Ako već niste odmah izbacite
    http://www.building-body.com/forum/t...6765-Junk-food iz prehrane.




    Izrada kompletnog plana i programa treninga, jelovnika i suplementacije, info na PM.

    http://www.newsmart.me/fit-program-preh ... ijela.html

    http://www.newsmart.me/fit-program-preh ... jenje.html
    Last edited by kelly; 05-03-16, 02:56.
    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

  • #2
    Re: kelly - prehrana

    kelly koliko tocno proteina,Uh i masti unosis tokom dana?

    doručak.JPG
    Last edited by kelly; 05-12-11, 00:11.

    Comment


    • #3
      Re: kelly - prehrana

      Originally posted by Igor87
      kelly koliko tocno proteina,Uh i masti unosis tokom dana?
      Odavno se ne zamaram brojanjem kalorija i grama, iz više razloga, jedem prema osjećaju, jedino mjerodavno mi je ogledalo i PMT koji vidim. Brojim samo proteine i donekle UH i masti. Proteine držim u svakom obroku najmanje 30g, (npr: jedan obrok P+M: 5 jaja, povrće i jako malo kruha) masti je nemoguće izbaciti iz prehrane jer uvijek ulete neprimjetno, ali uzimam redovno riblje, laneno i maslinovo ulje, orašare kad imam love jer su skupi a svaki dan jedem sjemenke bundeve i suncokreta. UH najviše korigiram, zavisi je li masa ili defka, mjerodavno je ogledalo i PMT. Bolje je više manjih obroka nego jedan jači. Od UH brzo ogladnim i dobijam salo i napuhavaju me, tako da ih ne uzimam puno.

      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

      Comment


      • #4
        Re: kelly - prehrana

        Također brojim prvenstveno P,ali odokativno,s vremenom već znaš kolko ti koja namirnica sadržava.Drugo kaj brojim su UH i to isto odokativno i to samo one koje ciljano unosim.Sa mastima se najmanje zamaram,gledam samo da kad unosim nekaj kaj ima "veću" količinu masti to pojedem kao P+M obrok.Npr.sad je sezona doačih kobasa pa si ih priuštiš tu i tamo ali ih ne jedem ko nekad sa kruhom,majonezom i sl. nego solo sa nekom salatom ili zimnicom

        Comment


        • #5
          Re: kelly - prehrana

          Dobra i raznovrsna prehrana.
          Ja sam brojio mjesec dana, u biti vodio dnevnik, nakon toga sve znaš napamet.
          1 i 1 nisu 2 već 11

          Comment


          • #6
            Re: kelly - prehrana

            Odličan tekst:

            http://www.building-body.com/Katabol...-treninga.html

            Treba ga pročitati barem tri puta da se utvrdi gradivo...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: kelly - prehrana

              Originally posted by kelly
              Odličan tekst:

              http://www.building-body.com/Katabol...-treninga.html

              Treba ga pročitati barem tri puta da se utvrdi gradivo...

              Jesam ga već! Super je. Hranjivo znanje.

              Comment


              • #8
                Re: kelly - prehrana

                Sad sam se baš napucao posnoga...nisam ga jeo 2-3 mjeseca jer mi je bio prisjeo, sad sam se opet uželio...[attachment=0:26pdnppg]posni.JPG[/attachment:26pdnppg]
                Attached Files
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: kelly - prehrana

                  Neizostavni doručak[attachment=0:33yslfj8]doručak.JPG[/attachment:33yslfj8]

                  Zob

                  Lat. Avena sativa, engl. oats

                  Zrno zobi je među žitaricama najbolji izvor kalcija, koji zajedno s drugim mineralima (fosfor, željezo, kalij, magnezij, cink) doprinosi zdravlju zubiju i kostiju. Osim toga, to je žitarica koja sadrži najviše masnih kiselina (oleinsku i linolensku) koje su raspoređene u izvrsnom omjeru. Bogata je i vlaknima koja utječu na smanjenje kolesterola u krvi i poboljšanje probave.

                  Sastav ugljikohidrata unutar zobi je takav (škrob i vlakna) da se oni sporo probavljaju i sporo ulaze u krv, čime se osigurava stalan izvor energije, bez naglih promjena šećera u krvi i hipoglikemičnih stanja kao što je to slučaj kod rafinirane hrane.
                  Zbog svega toga zob, u kombinaciji s voćem i orašastim plodovima predstavlja idealan doručak, naročito ako se uzima u obliku zobenih pahuljica.
                  U zobenim pahuljicama je energija koncentrirana u manjem obujmu jer zrna u takvom obliku sadržavaju minimalne količine tekućine, što je veoma prikladno za prehranu djece koja imaju malen obujam želuca.

                  Oljušteno zobeno zrno se može kuhati poput riže. Takvo se koristi uz slana jela ili zajedno s voćem u sklopu doručka.
                  Ono se također može samljeti u mlincu za kavu ili u specijalnom mlincu za žitarice, čime se dobija brašno kojim se može obogatiti ukus nekim jelima ili zgusnuti jelo i povezati namirnice unutar njega.

                  I na kraju, zob je idealna namirnica za bolesnike i ljude koji se oporavljaju od bolesti, budući da je lako probavljiva, bogata vitaminima (A, B1, B2, B3, B5, B6, E) te uspostavlja ravnotežu elektrolita.
                  Attached Files
                  pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                  Comment


                  • #10
                    Re: kelly - prehrana

                    Malo tune u salamuri, uvijek dobrodošle
                    [attachment=0:7i7w3qy9]tuna.JPG[/attachment:7i7w3qy9]

                    tt.jpg
                    Attached Files
                    Last edited by kelly; 05-12-11, 00:14.
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: kelly - prehrana


                      Fora je. Ideja je fora. Tak lijepo na slikicama. Sad sam gladna. Idem i ja jest pinat i sir.

                      Comment


                      • #12
                        Re: kelly - prehrana

                        ti mene tjeras da ja slikam svoje godisnje zalihe tune?
                        Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                        Comment


                        • #13
                          Re: kelly - prehrana

                          Originally posted by Šimun
                          ti mene tjeras da ja slikam svoje godisnje zalihe tune?
                          Hehe, ja sam imao pedesetak komada, sad sam dosta pojeo...

                          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                          Comment


                          • #14
                            Re: kelly - prehrana

                            ja sad jos imam oko 100-tke :P
                            ljudi su me cudno gledali dok sam kupovo
                            Ne igraj se sa ženskim srcem,jedno je. Igraj se sa sisama, dvije su!

                            Comment


                            • #15
                              Re: kelly - prehrana

                              Pa koliko toga kupite odjednom?
                              Ja sam samo jednom bila čudno gledana,kada sam išla sa srednjom na maturalac,imala sam pun kofer tune

                              Comment

                              Working...
                              X