Announcement

Collapse
No announcement yet.

AeRoX - prehrana za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AeRoX - prehrana za masu

    evo ovako...novi sam citam forume i ono sto me zanima vec neko vrijeme...imam nekoliko pitanja u vezi plana prehrana....molio bi da pomognete i recete sto valja a sto ne, jer krecem u teretanu a trebam raspored za MASU...

    visok sam 192 i imam 75kg...razlog kilazi je taekwondo jer se vec 8 godina bavin tim.

    07:00- 4dl mlijeka (0.9% masti) zobene pahuljice, grozdice(oko 80-ak grama) i banana.
    10:00- piletina (100g) i 2 jaja-nekad i čokoladno mlijeko
    14:00- mama sto skuha za rucak vecinom ide meso s(jajima i povrcem-lece, grah) + zelena salata s maslinovim uljem
    17:00- 3 jaja kuhana i tuna 100g(ili opet pojedem zobene)
    19:00- trenig
    20:30- kreatin 5g
    22:00- posni sir i maslinovo ulje

    također ode sam izostavio jer nisam siguran...posto mi je tek prva kura i treba mi faza punjenja 4x5g dnevno 7 dana. Sta da izbacin(i jel moran i di da ubacin kreatin)
    I takoder iman mega mass 2000 oko 2kg...di da njega ubacin...ujutro ili da ga pijen dok mi je stanka izmedu kura...

    Hvala unaprijed

  • #2
    Re: program za masu i neka pitanja.MOLIM POMOC!

    uglavnom da bi dobijo na masi moras ici na 2,5 - 3g proteina po kg i 3-4g ugljikohidrata po kg
    raspodjeli to u 6 obroka

    Comment


    • #3
      Re: program za masu i neka pitanja.MOLIM POMOC!

      slaba je prehrana,u prvom obroku nemas uopce proteina,milk out ,premalo ugljica...citaj forum,imas puno o preharni za masu...onda postavi jelovnik i onda cemo ti moc rec,ovako je to sve izmjesano,meso,cok mlijeko i jaja....
      Force yourself, and you will be suprised what you can do...!!!!

      Comment


      • #4
        Re: AeRoX - prehrana za masu

        Originally posted by AeRoX
        evo ovako...novi sam citam forume i ono sto me zanima vec neko vrijeme...imam nekoliko pitanja u vezi plana prehrana....molio bi da pomognete i recete sto valja a sto ne, jer krecem u teretanu a trebam raspored za MASU...

        visok sam 192 i imam 75kg...razlog kilazi je taekwondo jer se vec 8 godina bavin tim.

        07:00- 4dl mlijeka (0.9% masti) zobene pahuljice, grozdice(oko 80-ak grama) i banana.
        10:00- piletina (100g) i 2 jaja-nekad i čokoladno mlijeko
        14:00- mama sto skuha za rucak vecinom ide meso s(jajima i povrcem-lece, grah) + zelena salata s maslinovim uljem
        17:00- 3 jaja kuhana i tuna 100g(ili opet pojedem zobene)
        19:00- trenig
        20:30- kreatin 5g
        22:00- posni sir i maslinovo ulje


        1. U dorucak ubaci neke brze proteine. Whey ili bjelanjke.
        2. Čokolino izbaci
        3. PreWM bio trebo biti bogat kompleksnim UH i posto si ektomorf jedi taj obrok sat vremena prije treninga
        4. Los PWM. Samo kreatin poslije treninga. Uzmi unutar sat vremena poslije treninga brze proteine, Whey ili bjelanjke.


        također ode sam izostavio jer nisam siguran...posto mi je tek prva kura i treba mi faza punjenja 4x5g dnevno 7 dana. Sta da izbacin(i jel moran i di da ubacin kreatin)
        I takoder iman mega mass 2000 oko 2kg...di da njega ubacin...ujutro ili da ga pijen dok mi je stanka izmedu kura...

        Hvala unaprijed

        Comment


        • #5
          Re: AeRoX - prehrana za masu

          Originally posted by kaze
          Originally posted by AeRoX
          evo ovako...novi sam citam forume i ono sto me zanima vec neko vrijeme...imam nekoliko pitanja u vezi plana prehrana....molio bi da pomognete i recete sto valja a sto ne, jer krecem u teretanu a trebam raspored za MASU...

          visok sam 192 i imam 75kg...razlog kilazi je taekwondo jer se vec 8 godina bavin tim.

          07:00- 4dl mlijeka (0.9% masti) zobene pahuljice, grozdice(oko 80-ak grama) i banana.
          10:00- piletina (100g) i 2 jaja-nekad i čokoladno mlijeko
          14:00- mama sto skuha za rucak vecinom ide meso s(jajima i povrcem-lece, grah) + zelena salata s maslinovim uljem
          17:00- 3 jaja kuhana i tuna 100g(ili opet pojedem zobene)
          19:00- trenig
          20:30- kreatin 5g
          22:00- posni sir i maslinovo ulje





          također ode sam izostavio jer nisam siguran...posto mi je tek prva kura i treba mi faza punjenja 4x5g dnevno 7 dana. Sta da izbacin(i jel moran i di da ubacin kreatin)
          I takoder iman mega mass 2000 oko 2kg...di da njega ubacin...ujutro ili da ga pijen dok mi je stanka izmedu kura...

          Hvala unaprijed
          1. U dorucak ubaci neke brze proteine. Whey ili bjelanjke.
          2. Čokolino izbaci
          3. PreWM bio trebo biti bogat kompleksnim UH i posto si ektomorf jedi taj obrok sat vremena prije treninga
          4. Los PWM. Samo kreatin poslije treninga. Uzmi unutar sat vremena poslije treninga brze proteine, Whey ili bjelanjke.
          Ne izbacuj nista zbog kreatina. Kreatin pij 4 puta dnevno po volji u fazi punjenja, najbolje prije treninga 5g i poslije treninga 5g, ova ostala dva kada hoces. Megamass ubacuj u obroke di nemas dovoljno UH.

          Comment

          Working...
          X