Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rockerion - prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rockerion - prehrana

    193cm, 97kg

    Pozdrav, evo moja tipična prehrana na dane kad treniram:

    09:00- 75g zobenih (stavim pet jušnih žlica, mislim da ta gramaža odgovara) + banana i malo cimeta skuhano u vodi. Sve to zalijem s pola litre malomasnog mlijeka.

    10:00 Porcija voća (jabuka, grožđe, mandarine, kruške...)
    10:30- Trening s utezima
    11:30- Shake s 40g proteina + 60g dekstroze, odmah nakon toga kardio
    12:30- 250g posnog sira, 2 cijela kuhana jaja, dva bjelanjka, dvije kriške integralnog + 3-4 dcl malomasnog mlijeka
    15:30- Porcija voća
    17:00- Ručak (ono kaj stara kuha ali uglavnom komad mesa, povrće i prilog riža, tjestenina ili krumpir)
    20:30- 250g posnog + 2 žutanjka + 10-ak maslina

    Na dane kad ne treniram je više manje isto ali bez wheya i dekstroze.

    Zahvaljujem na svim konstruktivnim kritikama.

  • #2
    Re: Rockerion - prehrana

    Originally posted by Rockerion View Post
    193cm, 97kg

    Pozdrav, evo moja tipična prehrana na dane kad treniram:

    09:00- 75g zobenih (stavim pet jušnih žlica, mislim da ta gramaža odgovara) + banana i malo cimeta skuhano u vodi. Sve to zalijem s pola litre malomasnog mlijeka.

    10:00 Porcija voća (jabuka, grožđe, mandarine, kruške...)
    10:30- Trening s utezima
    11:30- Shake s 40g proteina + 60g dekstroze, odmah nakon toga kardio
    12:30- 250g posnog sira, 2 cijela kuhana jaja, dva bjelanjka, dvije kriške integralnog + 3-4 dcl malomasnog mlijeka
    15:30- Porcija voća
    17:00- Ručak (ono kaj stara kuha ali uglavnom komad mesa, povrće i prilog riža, tjestenina ili krumpir)
    20:30- 250g posnog + 2 žutanjka + 10-ak maslina

    Na dane kad ne treniram je više manje isto ali bez wheya i dekstroze.

    Zahvaljujem na svim konstruktivnim kritikama.
    Cilj ti je skidanje sala?

    Prvo mi se ne sviđa toliko UH iz voća. Prije treninga bih neki kompleksni UH umjesto voća.

    Između 12:30 i 17:00 ti je samo porcija voća, što bi trebo s nekim P+M obrokom zamjenit, ovako unosiš fruktozu, povečavaš inzulin a nepotrebno je i nema ti neke svrhe osim sta ide u salo.

    Ne razumijem zasto kardio nakon anaerobnog treninga tj. nakon shakea ovog?

    Unosiš premalo grama proteina po kg svoje tjelesne težine.

    Zaključak: Treba mijenjat ovakav način ishrane. Napiši i cilj.

    Comment


    • #3
      Re: Rockerion - prehrana

      Da, cilj mi je skidanje sala. Mogu maknuti ovu drugu porciju voća pa umjesto nje ubaciti meso i povrće. To bio pomak na bolje?
      Međutim, problem je što imam giht (koji mi se doduše nije javio već godinu u pol ali se može pojaviti bilo kada) i trebam izbjegavati purin kojeg najviše ima u mesu. Zato se bojim jesti više od jedne porcije mesa na dan. A sira jedem već pola kile dnevno i fakat mi se ne da
      jesti još više.

      Iz više izvora (između ostalih i sa www.building-body.com) sam pročitao da se kardio može raditi odmah iza utega pod uvjetom da se između pojede/popije pwm. A i nekak mi vremenski paše da odradim sve u komadu pa sam ostatak dana miran.

      Comment


      • #4
        Re: Rockerion - prehrana

        Originally posted by Rockerion View Post
        Da, cilj mi je skidanje sala. Mogu maknuti ovu drugu porciju voća pa umjesto nje ubaciti meso i povrće. To bio pomak na bolje?
        Međutim, problem je što imam giht (koji mi se doduše nije javio već godinu u pol ali se može pojaviti bilo kada) i trebam izbjegavati purin kojeg najviše ima u mesu. Zato se bojim jesti više od jedne porcije mesa na dan. A sira jedem već pola kile dnevno i fakat mi se ne da
        jesti još više.

        Iz više izvora (između ostalih i sa www.building-body.com) sam pročitao da se kardio može raditi odmah iza utega pod uvjetom da se između pojede/popije pwm. A i nekak mi vremenski paše da odradim sve u komadu pa sam ostatak dana miran.
        Bio bi sigurno pomak na bolje!

        Probaj svježu ribu jest, jeftinija je od piletine, a meni je i jednostavnija za spremat i bolja.

        Ovisi kako kome paše, meni osobno najbolje ujutro na tašte paše kardio.

        Comment


        • #5
          Re: Rockerion - prehrana

          Ok, evo drugi pokušaj za dnevni meni na dane treninga:


          09:00- 100g zobenih + banana i malo cimeta skuhano u vodi + 2 bjelanjka
          10:00- Porcija voća (jabuka, grožđe, mandarine, kruške...)
          10:30- Trening s utezima
          11:30- Shake s 40g proteina + 60g dekstroze, odmah nakon toga kardio
          12:30- 250g posnog sira, 4 cijela kuhana jaja, dvije kriške integralnog + 3-4 dcl malomasnog mlijeka
          15:00- 140g tune iz konzerve (ocijeđena masa) s kriškom integralnog i povrćem
          17:30- Kasni ručak (ono kaj stara kuha ali uglavnom komad mesa, povrće i prilog riža, tjestenina ili krumpir)
          20:00- 250g posnog ili meso/riba koje ostane od ručka + 2 žutanjka
          22:30 (ili neposredno prije spavanja, što god bude prije)- 250g posnog + laneno ulje

          Na dane treninga bez whey-a i dekstroze, malo manje posnog i manje jaja. Jel to štima ili treba još prepravljanja?

          Comment


          • #6
            Re: Rockerion - prehrana

            Ne valja to!
            Na defki treba dići unos proteina a ti si od pola jedanaest naveče pa do pola dvanaest sljedeći dan bez proteina, i još imaš trening sa utezima, katastrofa!
            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Rockerion - prehrana

              A što da radim onda? Da ubacim više jaja/bjelanjaka uz zobene? Ili posni ili što? Whey mi je preskupo koristiti osim kao pwm i ako je ikako moguće ne bih ga ubacivao u druge obroke.

              Comment


              • #8
                Re: Rockerion - prehrana

                U prva dva obroka ubaci proteine; meso, jaja ili whey, isto te dođe.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: Rockerion - prehrana

                  Originally posted by kelly View Post
                  U prva dva obroka ubaci proteine; meso, jaja ili whey, isto te dođe.
                  Pod drugi obrok misliš na porciju voća prije treninga? Ok, sad kad računam pretpostavljam da ću si moći priuštiti ekstra 25g wheya uz zobene. Teško je voditi računa o svemu tome hehe. Hvala na savjetima.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Rockerion - prehrana

                    Nemaš šta voditi računa, svaki obrok mora imati animalne proteine...
                    pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                    Comment


                    • #11
                      Re: Rockerion - prehrana

                      Treća sreća

                      07:30 100g zobenih + 25g whey
                      09.00 Voće + 4 bjelanjka
                      09:30 Trening-utezi
                      10:30 Whey + dekstroza, kardio
                      11:30 250g posnog, +70g tune, 2 kriške integralnog
                      14:00 200g mesa/ribe+ povrće+prilog
                      17:00 200g mesa/ribe + povrće
                      20:00 250g posnog + 70g tune + 2 žumanjka
                      22:30 250g posnog + laneno

                      Po mojem izračunu bi trebalo biti malo manje od 3g proteina po kilogramu kojih ja imam 97. Također, odlučio sam na neko vrijeme izbaciti mlijeko i jogurt čisto da vidim kako mi tijelo reagira jer mi u cijelom životu valjda ni jedan dan nije prošao bez 3-4 dcl mlijeka pa ćemo vidjeti jel ima poboljšanja.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Rockerion - prehrana

                        Originally posted by Rockerion View Post
                        Treća sreća

                        07:30 100g zobenih + 25g whey
                        09.00 jabuka/naranca + 4 bjelanjka
                        09:30 Trening-utezi
                        10:30 Whey + dekstroza, kardio
                        11:30 250g posnog, +70g tune, 2 kriške integralnog
                        14:00 200g mesa/ribe+ povrće+prilog
                        17:00 200g mesa/ribe + povrće
                        20:00 250g posnog + 70g tune + 2 žumanjka
                        22:30 250g posnog + laneno

                        Po mojem izračunu bi trebalo biti malo manje od 3g proteina po kilogramu kojih ja imam 97. Također, odlučio sam na neko vrijeme izbaciti mlijeko i jogurt čisto da vidim kako mi tijelo reagira jer mi u cijelom životu valjda ni jedan dan nije prošao bez 3-4 dcl mlijeka pa ćemo vidjeti jel ima poboljšanja.

                        Nevalja!

                        Ja bih jeo ovako:

                        07:00 100g zobenih + 30g whey + banana + cimet
                        09.00 Voće + 4 bjelanjka
                        09:30 Trening-utezi
                        10:30 Whey + dekstroza
                        11:30 200g mesa/ribe+ povrće+ neki kompleksni uh ( riža, kvinoja, grah bla bla )
                        14:00 250g posnog + maslinovo
                        17:00 200g mesa/ribe + povrće
                        20:00 250g posnog + 70g tune + 2 žumanjka
                        22:30 250g posnog + laneno

                        Kardio bi na tvom mjestu radio na tašte!

                        Comment


                        • #13
                          Re: Rockerion - prehrana

                          Ma ubacim i ja bananu i cimet u zobene, to sam zaboravio napisati. A ostalo se ne razlikuje tako dramatično od tvog prijedloga. Zasad mi je bitno da unosim dovoljno proteina jer mi je to dosad bio problem.

                          A kardio sam jednom probao na tašte (trčanje), potaknut savjetom da je dobro jer je to najbolje za trošiti masti (što vjerojatno stoji) i jedva sam se dovukao doma, totalno malaksao. Ja sam od onih koji moraju jesti čim se ustanu iz kreveta, dok još imaju krmelje u očima hehe. Kao što sam prije napisao, na više mjesta sam pročitao da je uredu ako se radi kardio odmah nakon utega s PWM-om između i tako mi savršeno odgovara tako da to ne bih mjenjao. Još jednom hvala svima na savjetima

                          Comment


                          • #14
                            Re: Rockerion - prehrana

                            Originally posted by Rockerion View Post

                            A kardio sam jednom probao na tašte (trčanje)
                            Ujutro natašte se ne smije trčati, nevalja prelaziti 60%-65% otkucaja srca, znači možeš brzo hodati isl.
                            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                            Comment


                            • #15
                              Re: Rockerion - prehrana

                              Ma sad ništa ne radim prije nego dobro pojedem tako da nije važno.

                              Comment

                              Working...
                              X