Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bugi - prehrana za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bugi - prehrana za masu

    Evo da i ja otvorim temu, prije 4 dana sam krenuo paziti na prehranu prvi puta u živtu, inaće sam dugo išao u teretanu ali nisam bio zadovoljan (sad znam i razlog).
    175cm, 68kg, 23g

    10:00 - šalica mlijeka u njoj 2 šake zobenih i gayner mega mass 2000 2 žlice
    13:00 ručak, obično bude neko meso ili tjestenina, rjetko je samo od povrča.
    15:00 banana ili neko voće
    TRENING
    17:00 3 jaja, konzerva tune (ili meso ako je bilo u ručku), gayner
    19:00 kruh i salama od puretine (mislim ubacit torteline) ako budem mogao sve pojest.
    22:00 posni sir + bademi,lješnjaci žlica maslinovog ulja.

    Zanimaju me vaši savjeti. Jel mogu ubacit još zobenih poslije 22 sata jer kasno idem leći pa mogu još nešto strpat?
    Last edited by kelly; 15-11-11, 15:47.

  • #2
    Re: Bugi - prehrana z masu

    uh jedeš ujutro, prije i poslije treninga, a ti ovdije poslije treninga nemas uh, ubaci neki uh, meso i povrče
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Bugi - prehrana z masu

      1. A gledaj kakvog je sastava gayner ali ispod 500kcal nemoj ići za doručak!!

      2. obično šta bude tako da to nemogu komentirati

      3. Ubaci P+UH obrok (zajebi voće,na masi si )

      4. Baci bar 5 jaja .Gayner ti netreba jedi raženi kruh

      5. Ovdje ubaci meso ako ostane od ručka

      6. ok

      Nevidim da si napisao PWM??

      Mogao si i mnogo jednostavnije to sve složiti bez tog gaynera ali ok

      Comment


      • #4
        Re: Bugi - prehrana z masu

        Originally posted by david22 View Post
        uh jedeš ujutro, prije i poslije treninga, a ti ovdije poslije treninga nemas uh, ubaci neki uh, meso i povrče
        Jel mogu ubacit poslije treninga ponovno zobene?

        Comment


        • #5
          Re: Bugi - prehrana z masu

          Originally posted by bilder18 View Post
          1. A gledaj kakvog je sastava gayner ali ispod 500kcal nemoj ići za doručak!!

          2. obično šta bude tako da to nemogu komentirati

          3. Ubaci P+UH obrok (zajebi voće,na masi si )

          4. Baci bar 5 jaja .Gayner ti netreba jedi raženi kruh

          5. Ovdje ubaci meso ako ostane od ručka

          6. ok

          Nevidim da si napisao PWM??

          Mogao si i mnogo jednostavnije to sve složiti bez tog gaynera ali ok
          PWM je u 17, poslije treninga, zašto da izbacim gayner poslije treninga? Opet ona prića oko previše šečera. Ne kužim vas, nisam na definiciji.

          Comment


          • #6
            Re: Bugi - prehrana z masu

            Originally posted by bugi View Post
            Jel mogu ubacit poslije treninga ponovno zobene?
            Možeš. znakovi
            Originally posted by Songoku
            najbolji pwm je burek

            Comment


            • #7
              Re: Bugi - prehrana z masu

              Opet glupo pitanje al me malo mući .
              Baš mi mater govori zašto ideš na djetu pa nisi debel? A ja na masi
              To kaže zato jer sam kupio sve moguče djetne proizvode. Zobene, posni sir, raženi kruh, badem, pureća salama.

              Ponovno pitam, koja je razlika između hrane za debljenje i mršaljenje kad je *****o ista hrana? Buni me to što jedem hranu koju bi trebala moja mater koji ima višak kg. Kako će tjelo reagirati njoj a kako meni.

              Comment


              • #8
                Re: Bugi - prehrana z masu

                Pa razlika je u količini i veličini porcija. Mogu te namirnice biti 100 puta dijetne, ali ako ih ti unosiš u dovoljnim količinama onda ćeš dobivati na kvalitetnoj masi. Unosi više nego što ti tijelo troši (suficit od 500-600 kalorija) i ne možeš pogriješiti.

                Comment


                • #9
                  Re: Bugi - prehrana z masu

                  Originally posted by bugi View Post
                  Opet glupo pitanje al me malo mući .
                  Baš mi mater govori zašto ideš na djetu pa nisi debel? A ja na masi
                  To kaže zato jer sam kupio sve moguče djetne proizvode. Zobene, posni sir, raženi kruh, badem, pureća salama.

                  Ponovno pitam, koja je razlika između hrane za debljenje i mršaljenje kad je *****o ista hrana? Buni me to što jedem hranu koju bi trebala moja mater koji ima višak kg. Kako će tjelo reagirati njoj a kako meni.
                  zobene, posni, razeni, bademi itd. nisu "djetni proizvodi" vec hrana na kojoj bodybuilderi baziraju jelovnik i optimalna je za rast i razvoj. razlika izmedu mase i definicije je u kolicini hrane tj. u deficitu ili suficitu i nekim finesama.
                  npr. neki, medu kojima san i ja, izbacuju uh kroz defku postupno i baziraju se na p+m obrocima, neki samo idu u deficit i ne gledaju toliko makronutrijente.
                  ono sta ocu rec je da ces ti rast dok god unosis u sebe vise kalorija nego sta potrosis dnevno a ovisno o kvaliteti hrane s kojon je taj suficit postignut, takvi ce bit i rezultati (manje sala, vise misica ako je clean ishrana).

                  Comment


                  • #10
                    Re: Bugi - prehrana z masu

                    Ok hvala, nego kako se računa koliko potrošim kalorija.
                    Ja se ne trošim previše jer radim na kompjuteru, eventualno neko kraće pješačenje dnevno i 1-2 sata teretane u danu. To je sva moja potrošnj, koliko bi to bilo kalorija?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Bugi - prehrana z masu

                      Originally posted by bugi View Post
                      Ok hvala, nego kako se računa koliko potrošim kalorija.
                      Ja se ne trošim previše jer radim na kompjuteru, eventualno neko kraće pješačenje dnevno i 1-2 sata teretane u danu. To je sva moja potrošnj, koliko bi to bilo kalorija?
                      odes na ovaj link www.interneuron.hr/index.php?L=HR&STR=BMR i izracunas bazalni metabolizam ovisno o tvojin aktivnostima i onda dodas ili oduzmes 250-500kcal ovisno o masi tj. defki na taj broj.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Bugi - prehrana z masu

                        Evo već 2 tjedna svakodnevno pratim forum i lagano slažem neke kockice.
                        Pročitao sam u nekoj temi da se sa kreatinom nikako ne pije mlijeko, sa wheyom isto ne pogotovo nakom treninga a što je sa geynerom.
                        Ja ga pijem sa mlijekom i zobenima i to ujutro i poslije treninga. Jeli to dobro ili da prebacim na vodu?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Bugi - prehrana z masu

                          u mlijeku imaš kazein koji je sporo probavljivi protein, a tebi poslije treninga i ujutro kada ti je glikogen prazan treba nešto što ce ti brzo vratiti energiju, zato je preporucljivije piti s vodom
                          Originally posted by Songoku
                          najbolji pwm je burek

                          Comment


                          • #14
                            Re: Bugi - prehrana z masu

                            Whey se kao ne preporuča piti s mlijekom jer će ga kao M iz mlijeka usporiti, no on na kraju i nije tako brzi izvor P, tako da mislim da zbog toga nema ni veze onda previše. Tako da ako si inače odlučio imati mlijeko u prehrani (koje je dvojbeno zbog dosta razloga) slobodno ga kombiniraj.
                            Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Bugi - prehrana z masu

                              Još jedno pitanje.
                              Zanima me koliko je bitna raznolika prehrana. Npr ako za ručak mater ne sprema uh (riža, tjestenina krumpiri) nego npr samo meso jel mogu ubacit ponovno zobene (iako ih jedem ujutro i poslije treninga) da nadomjestim uh sa njima.
                              Ili npr ako nemam izvor proteina za ručak da ubacim posni u ručak (iako ga jedem ujutro i navečer).

                              Znam da bi bilo najbolje kad bi svaki dan imao bilderski ručak ali ako već nemam jel ovo dobro rješenje. Jel se proteini zbrajaju uvjek isto pa makar cijeli dan jeo samo posni sir radi proteina ili pretposvaljam da ima puno više vrijednosti kad dolazi iz raznolike hrane?

                              Comment

                              Working...
                              X