Announcement

Collapse
No announcement yet.

odisej prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • odisej prehrana

    Pozdrav ljudi, već mjesecima čitam ovaj forum i dosta toga pratim i mogu reći da sam dosta naučio od vas
    Imao sam prije drugi korisnički račun, ali pošto se promijenio forum nije mi se dalo zezati s tim stvarima i s ponovnom aktivaciom!
    Samo ukratko o sebi, imam 20 godina, 192cm i 87kg, treniram košarku i u teretanu idem 3 puta tjedno! Ne bavim se nikakvim bodybuildingom i nisam na masi niti ništa slično, samo zdrava prehrana i vježbe u teretani vezane za košarku!

    Zanimalo bi me što mislite o mojoj prehrani, odnosno dnevnom unosu hrane! Hvala unaprijed na odvojenom vremenu


    oko 7 i po(prije faksa) - 100g zobenih, 250g posnog, lanene, med i mlijeko

    oko 13h (ručak) - riba/krumpir/povrće/piletina/teletina/junetina/pašta/riža - tu ne mogu ništa određeno navesti jer većinom roditelji kuhaju

    oko 16h - 4-5 kuhana jaja

    oko 17.30-18.00 - UH+P

    trening mi je u 20h

    oko 22h - whey, piletina, pašta/riža (ponekada bude i nešto drugo umjesto piletine jer mi pomalo na uši izlazi)


    +poslije ručka i poslije večere popijem omega3, C vitamin i B kompleks
    +tjekom dana popijem između 2-5 dcl zelenog čaja

    Tako to izgleda kada nema teretane, a kada idem u teretanu, većinom idem ujutro pa mi je više manje ista prehrana jedino što whey popijem poslije teretane, a ne poslije treninga u dvorani!

    Ajde, sada da čujem vaše kritike

  • #2
    Re: odisej prehrana

    Zaboravio sam navesti da stvarno puno voća pojedem kroz dan i obavezno med

    Comment


    • #3
      Re: odisej prehrana

      Frend, a kaj između 7 i 13? P.S: tu ne volimo voće!
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: odisej prehrana

        A teško mi je nešto pametno pojesti dok sam na faksu.. Potrudim se da izdržim do ručka ili pojedem neki sendvič s piletinom ili deluxe šunka..

        voće jedem poslije ručka, prije treninga i ponekad navečer!

        Comment


        • #5
          Re: odisej prehrana

          Voće se jede prije jela a ne poslije, i to samo u prvoj polovici dana.
          pobjednici traže načine a gubitnici razloge

          Comment


          • #6
            Re: odisej prehrana

            Voće bi dobro jesti bar sat vremena prije obroka jer hrana potiče truljenje voća u želucu tako da se voće ne razgrađuje kvalitetno

            Comment


            • #7
              Re: odisej prehrana

              Originally posted by kelly View Post
              Voće se jede prije jela a ne poslije, i to samo u prvoj polovici dana.

              Jasno mi je zašto se jede prije obroka, ali zašto se jede samo u prvoj polovici dana?

              Comment


              • #8
                Re: odisej prehrana

                Zato što je voće sami šećer.
                pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                Comment


                • #9
                  Re: odisej prehrana

                  malo mi je glupo vezat voce pa i opcenito ugljikohidrate uz doba dana tj njihovu konzumaciju ali svakako voca ne konzumirati toliko da se ukupni broj fruktoze iz (voca,povrca,obicnog secera ako se konzumira) prelazi 50 grama negdje..

                  Comment


                  • #10
                    Re: odisej prehrana

                    +1..

                    znaaaaaaaak
                    Today, I will do what others won't, So tommorow I can do what others can't !

                    R.I.P Aziz Sergeyevich Shavershian - Zyzz, Son of Zeus. Brother of Hercules. Father of Aesthetics.
                    <3 23.3.1989 - 6.8.2011 <3

                    Comment


                    • #11
                      Re: odisej prehrana

                      Općenito prema kraju dana kako se smanjuju aktivnosti treba smanjivati i unos UH. E sad, treba razlikovati jednostavne i kompleksne UH. Voće je najbolje jesti ujutro i prije aktivnosti, ako je trening naveče onda i voće može naveče. Poslije treninga nakon PWM-a treba unositi kompleksne UH. Nećeš se sigurno najesti voća prije spavanja ili kasno naveče ako nemaš trening.

                      Last edited by kelly; 13-11-11, 00:27.
                      pobjednici traže načine a gubitnici razloge

                      Comment


                      • #12
                        Re: odisej prehrana

                        Normalno da se neću najesti voća poslije treninga, ali odmah nakon treninga mogu pojesti neko voće kao jednostavni UH, dok ne dođem doma! Ne vjerujem da mi nekoliko banana ili mandarina ili naranča može naškoditi

                        Comment


                        • #13
                          Re: odisej prehrana

                          7.00 - 2 naranče i 1 banana
                          7.30 - frape -zobene, posni, banana, voda, med
                          10.00 - vitamin c 500mg, deluxe sunka i kruh
                          13.00 - ne mogu ništa precizno navesti jer roditelji kuhaju, ali bude uvijek zadovoljavajuće + omega3
                          17.00 - vitamin c 500mg, tjestenina i tuna ili 4 jaja i kruh ili zobene+posni+voda
                          19.00 - grožđice
                          19.30 - trening
                          22.00 - whey+dekstroza
                          22.15 - piletina i riža/tjestenina, ponekad bude i porvće neko, omega3

                          Dnevno popijem 3 litre vode, ali ne računajući ono za vrijeme treninga!

                          Malo sam promijenio prehranu od zadnjeg puta što sam pisao! Zanima me što ne valja i što treba dodati! Planiram kupiti vitamin b, pa me zanima kada ga trebam piti! Hvala

                          Comment

                          Working...
                          X