Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kolač iz mikrovalke

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kolač iz mikrovalke

    Pozdrav BB ljudi,

    Nisam baš koristio tražilicu, možda se i nalazi nešto slično, ali sam želio podjeliti s vama ovaj moj recept.

    Prošle godine sam uzeo 5kg whey-a od Bulk Nutrition-a i nakon tjedan dana sam dobio gadne vjetrove i nikako mi nije pasao, pa sam ga ostavio sa strane. Nakon dugog čitanja po web-u od kolača do muffin-a, zaželio sam se nečega recimo slatkog. Prije tri dana sam otvorio taj whey i preturio cijelu kuhinju da vidim što imam, te sam sljedeće namirnice upotrijebio.

    100g - izmiksanih zobenih pahuljica
    1 mjerica - whey od čokolade
    2 žličice - kakao u prahu bez šećera
    1/2 žličice - cimeta
    1/3 žličice - praška za pecivo
    2 žličice - domaći med od bagrema (može bilo koji)
    2 - bjelanjka
    120ml - vode ili mlijeka (manje masno)

    Prvo sam u jednoj plastičnoj posudi ručno dobro smiksao sve suhe stvari, pa sam poslije toga dodao vodu ili mlijeko. (Probao sam obje varijante i za nijasnu bolje ispadne s mlijekom, ali ni s vodom nije uopće loše), te nakon toga 2 bjelanjka i med. Sve sam jako dobro promješao s žlicom i dobio smjesu koja nije jako gusta. Na kraju sam ubacio malo izudaranih badema, te nekoliko suhih brusnica (može bilo koje suho voće). Cimet, kakao i med možete po vašoj želji, kako kome paše.

    Stavio sam smjesu u plastičnu posudu i u mikrovalnu na 800W - 10min.

    Osobno ne volim jako slatke kolače i ovo nije nešto pretjerano slatko, ali vjerujem da možete korisiti steviju ili neki drugi zdravi zaslađivač. Ja si taj kolač napravim za međuobrok i recimo po mojoj nekoj procjeni nutritivna vrijednost je:

    cca +/- 30P 60UH ?M fino za na masi.

    Vjerujem da ima ovakvih sličnih recepata, ali eto mali dio od mene BB zajednici, ako je netko voljan neka proba.

    U slast,
    pozdrav Bones

  • #2
    Re: Kolač iz mikrovalke

    Evo dvije slikice. Samo što mi je nestalo badema, pa je bez njih.



    Comment


    • #3
      Re: Kolač iz mikrovalke

      izgleda jako fino, definitivno cu probat , samo sta je moj whey od vanilije, al kad probam javim dal i to valja

      Comment


      • #4
        Re: Kolač iz mikrovalke

        Čuj ako staviš više kakaa, više će prevaldati taj okus, tako da mislim da slobodno možeš probati i s vanilijom.

        Svakako javi kako je ispalo.

        Comment


        • #5
          Re: Kolač iz mikrovalke

          Mogu ti reci da ovo i ne izgleda lose :O

          Comment


          • #6
            Re: Kolač iz mikrovalke

            nemoze to bit lose nikako
            jednostavno i brzo,proteinskaa zaamjena za kolace

            Comment

            Working...
            X