Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moj dnevni jelovnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moj dnevni jelovnik

    Ovog jelovnika se pridrzavam,znaci krenimo :

    UJUTRO:

    Zobene-100g (mjereno vagom) sad gram manje vise nebitno
    Zeleni caj-kellyev recept
    Lanene sjemenke -samljevene jedna jusna zlica
    Whey-1 mjerica
    Jaja-pecena (jedem sve,ali nekad znam jaja izostavit)
    Feta razenog-2 kom
    C-vitamin

    Napominjem,da nije svako jutro isto,izbacim nekad jaja,umjesto zobenih nekad cornflakes kukuruzni itd,uglavom radim si tako da mi prehrana nije monotona.

    PRIJEPODNE:
    Uglavnom neko voce,ili orasasti plodovi (Isto vrijedi i ovdje,pokusavam slusati tijelo i na temelju toga konzumiram namirnice)

    RUCAK:

    Sve sto dobijem od gazde taj dan (svaki dan),nikad nije isto i masti se nemogu zaobic.Pokoji savjet dobrodosao

    POSLIJEPODNE:

    Whey
    Orasasti plodovi (pretezno su bademi jer mi odgovaraju)

    PRIJE TRENINGA:

    Zobene
    Jaja

    Osjetio sam puno vise snage prilikom konzumiranja ovih dviju namirnica

    POSLIJE TRENINGA:

    WHEY+GLUKOZA obavezno
    Banana

    PRIJE SPAVANJA:

    POSNI (mogu cijelog pojest ali ostavim si i za drugi dan
    Whey

    Nijedan dan mi nije identican,ima jos tu namirnica koje nisam naveo poput piletine itd,no uglavnom sve se svodi na to da slusam tijelo i tako jedem,ako se lose osjecam onda ne jedem,vec popijem caj ili takvo sto...Jedino me smeta kad se pocme tijelo neobjesnjivo tresti,pojedem nesto slatko i sve pet makar tokom dana pazim na unos secera itd....

    Jelovnik nije dorecen do kraja ali uglavnom baza postoji i po njoj gradim dalje,svaki prijedlog ili savjet dobrodosao,
    cilj je bio masa jucer 79-80kg,danas oko 91kg (bar prije par tjedana) otad nisam mjerio vrijeme treniranja 5mj.

    LP

  • #2
    Re: Moj dnevni jelovnik

    Sto nije to malo previse wheya , tj. mislim ako si mozes priustiti 3 doze dnevno lijepo , bolje ubaci prije treninga , pileca prsa + tjestenina ili riža ..

    Comment


    • #3
      Re: Moj dnevni jelovnik

      Definitivno nije previse,posto znamo da je 2g proteina po kg tjelesne tezine. Isto tako unos mi je 1:2 za UH.
      Pileca + riza (smeda) je dobitna kombinacija

      Comment


      • #4
        Re: Moj dnevni jelovnik

        Prije treninga ubaci neko meso,ali ostavi dovoljno vremenskog razmaka da se probavi,nekih 2h prije treninga meso baci pa onda ovo jaje i zobene,makar se čudim od kud snaga na te dvije namjernice ali ok kao što kažeš slušaš tijelo što je dobro.

        Comment

        Working...
        X