Announcement

Collapse
No announcement yet.

Baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

    Ima nade za sve nas u godinama


    Kelly, ja stvarno se izvinjavam, ali meni ne ide ovo uglavljivanje videa u forum!
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

  • #2
    Re: baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

    koje tijelo za te godine, strašna je.....živit će 100 godina.
    ''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''!!!

    Comment


    • #3
      Re: baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

      Fckin GILF. :P
      A gde su noge?

      Comment


      • #4
        Re: baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

        Originally posted by Mackiel
        Fckin GILF. :P
        ovo je ghetto cura..moze biti GGILF
        U ovoj igri nema predaje, kad pocnem to zavrsit cu...
        sto imam samo prednost je, pa vidim samo pobjedu!

        Comment


        • #5
          Re: baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

          Bolja od voditeljice!
          Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

          Comment


          • #6
            Re: Baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

            Dobra je bakica...

            pobjednici traže načine a gubitnici razloge

            Comment


            • #7
              Re: Baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

              nek probaju ovoj bakici ukrast torbicu

              Comment


              • #8
                Re: Baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

                nice
                “I don’t believe in bodybuilders using steroids. If a man doesn’t have enough male hormones in his system to create, a nice hard, muscular body, he should take up ping pong.”

                Comment


                • #9
                  Re: Baka bodibilderka od 74. godine, počela da vežba u 50-oj

                  tumblr_m2btfb1hec1r3wxwyo1_1280.jpg

                  Snažni i napeti mišići, nisu baš odlike po kojima su bake poznate. No bake nisu poznate ni po trčanju maratona dok slušaju muziku iz filma „Rocky“ na svom mobitelu.

                  73 godine stara Ernestine Shepherd izgleda bolje nego li mnogi ljudi koji su nekoliko decenija mlađi od nje same. Svako jutro u tri sata, ona započne s treningom koji se sastoji od trčanja, dizanja utega i vježbanja sa starijim osobama Ujedinjene Memorijalne Metodističke Crkve u Baltimoru. Ona je pored svega nabrojanoga i certificirani trener u svojoj teretani.

                  „Osjećam se bolje nego li sam se osjećala kada sam imala 40 godina, vrlo sam sretna,“ rekla je Ernestine.

                  Ernestine Shepherd na primanju u Guinnessovu knjigu rekorda.

                  U manje od 20 godina Ernestine se promijenila od gospođe koja nikada nije vježbala do žene koja se nalazi u Guinnessovoj knjizi rekorda kao najstariji ženski bodybuilder na svijetu.

                  Ernestine je veliki obožavatelj „Rockyja“: „Sylvester Stalone je čovjek po mome guštu,“ dodala je Shepherdova za vrijeme priprema za natjecanje u body buildingu.

                  „Osjećam da sam sada vrlo snažna, pozitivna i samouvjerena žena,“ rekla je Ernestine. „Prije mnogo godina, stalno me je brinulo što ljudi govore i misle. No kada sam napunila 70 godinu, počela sam razmišljati da nemam još puno godina ispred sebe i da se ne moram brinuti o tim stvarima.“

                  Tijelo Ernestine Shepherd ne nalikuje tijelu jedne bake.

                  Umjesto toga Ernestine se počela brinuti o svojoj pažljivo formuliranoj prehrani – od gotovo 1700 kalorija na dan – uglavnom sačinjene od kuhanih jaja, piletine, povrća i raznih napitaka s jajima – te o režimu tjelovježbe koji joj je omogućio održavanje nevjerojatnog fizičkog izgleda.

                  Shepherdova istrči oko 130 kilometara na tjedan i diže po 70 kilograma na klupi, dok bicepse vježba s tegovima do 10 kilograma težine.

                  Ernestine je udata već 53 godine, baka je 13-to godišnje djevojčice, Shepherdova smatra da joj je život baš onakav kakvog je htjela.

                  Ernestine Shepherd – učesnica maratona.

                  U stvari gotovo onakav kakvog je htjela, Ernestine je rekla kako traži nekakvu priliku da se sretne s Michelle Obama i čak da joj ponudi svoje trenerske usluge.

                  „Pokušala sam doći do te gospođe, ali nisam uspjela, to je tako teško,“ rekla je Ernestine.

                  Shepherdova svoju životnu transformaciju zahvaljuje obećanju koje je dala svojoj pokojnoj sestri Mildred Blackwell, koja je umrla 1992., od moždane aneurizme koju je doživjela samo godinu dana nakon što je Ernestine započela s treningom, sestri je obećala kako će postati najstarija natjecateljica u body buildingu.

                  „Sve o čemu smo govorile sam ispunila, tako mi se čini da je još uvijek blizu mene,“ rekla je Shepherdova.

                  Koliko bio nas uspjelo dignuti 70 kilograma s klupe?

                  Prije 20 godina Ernestine je radila kao tajnica u školi u Baltimoreu, prije toga je 30 godina radila za kompaniju AT&T. Tjelovježba uopće nije bila na rasporedu u njenom tadašnjem životu.

                  „Odbijala me pomisao da se bavim tjelovježbom, nisam željela da mi se frizura pokvari ili da mi pukne koji nokat,“ dodala je.

                  Razni trbušnjaci su dio svakodnevnog režima tjelovježbe.

                  No u 56 godini, ona i njena sestra su odlučile kupiti kupaće kostime za zabavu na bazenu, no nakon što su isprobale brojne modele:

                  „Pogledale smo jedna drugu i počele smo se smijati jer uopće nismo dobro izgledale u tim kupaćim kostimima. Tada je moja sestra rekla “Tina morat ćemo nešto uraditi po ovom pitanju,’“ rekla je Ernestine.

                  Maraton i manekenstvo za starije osobe

                  Pomisao na tijelo koje će lijepo izgledati u kupaćem kostimu je odvela Ernestine i njenu sestru na satove aerobica. Kako su se sve više stanjivale tako im je trener preporučio dizanje utega.

                  Ernestine i njena sestra – za koju dan danas Shepherdova smatra da joj je bila kao sestra blizanka – su jako brzo napredovale s dizanjem utega i njihova tijela su se još više i bolje mijenjala. No jedan dan Blackwellova se počela tužiti na glavobolje, malo nakon toga je preminula.

                  Ernestine trenitra pod budnim okom bivšeg Mr. Uneversea.

                  Shepherd je rekla kako je zbog toga prestala s treninzima, zatvorila se u kuću i ubrzo je počela patiti od napada panike i visokog krvnog tlaka.

                  No na koncu je njen trener uspio privoljeti da izađe iz kuće jer joj je rekao: „Dobro znaš da tvoja sestra ne bi voljela da to radiš.“

                  Nakon toga je Ernestine „napala“ teretanu svom snagom kako bi održala obećanje koje je dala svojoj voljenoj sestri. 2007., je počela trčati. Sada trči po 2-3 sata u obližnjem parku i pređe pet kilometara za 28 minuta.

                  Ona je do sada završila osam maratona i želi se natjecati na maratonu u New Yorku i Bostonu te upozorava natjecatelje da se dobro čuvaju jer im dolazi „stara dama.“

                  Snaga, volja i zadovoljstvo.

                  Shepherdova je dobila gaže za manekene u magazinu Essence, čak je i Oprah Winfrey bila pozvala na njen show no 9-11 je maknuo s redoslijeda u emisiji.

                  Ernestine je uspjela 2008., godine postati prvakinjom na Šampionskom turniru u bodybuildingu SAD-a.

                  Kada je postala Guinnessova rekorderka, ona je ponijela sestrin pepeo sa sobom u Rim.

                  „Kada sam došla do Coloseuma zaplakala sam i posula sam njen pepeo po podu te drevne građevine.“

                  Baka s tijelom dvadestogodišnje djevojke. Fotografija vlasništvo ARA.

                  Sada trenira zajedno s bivšim Mr. Universeom Yohanniem Shambourgerom koji je izjavio:

                  „Ernestine je zaista posebna jer nitko ne može imati takve mišiće u toj dobi, ona ima tijelo koje se može natjecati protiv mnogo mlađih atletičarki i u stvari ih može pobijediti.“

                  Ernestine je visoka 167 centimetara no diže do 70 kilograma utega, ona je vrlo odlučna i ne želi uzimati nikakve preparate i lijekove za povećanje performansi, osim vitamina D.

                  Ernestine Shepherd na ovogodišnjem natjecanju u kojemu je pobijedila mnogo mlađe natjecateljice.

                  „Ne želim trenirati gospođe u mojoj grupi i davati im lažnu impresiju zbog uzimanja suplemenata,“ rekla je Shepherdova.

                  Za koji dan Ernestine će napuniti 74 godine, ona smatra da je najvažnije brinuti o svome zdravlju:

                  „Moje je tijelo poprilično staro,“ izjavila je Ernestine.

                  http://matrixworld-hr.com/2012/06/27...ody-bildingom/
                  The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

                  Comment

                  Working...
                  X