Announcement

Collapse
No announcement yet.

Powerlifting: da li mi je uopce dobro da radim tu vrstu treninga (imam 16 god)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Powerlifting: da li mi je uopce dobro da radim tu vrstu treninga (imam 16 god)

    Eh..ovako:malo sam razgledao i citao po netu i zakljuci da sam ectomorph ( visok sam,mrsav, koliko god da jedem
    ne mogu se udebljat, slabo dobijam na misicnoj masi, znate vec, kazu cak da ectomorph-i imaju nekako povijena ramena
    bas kao ja), i tu je pisalo jos izmedju ostalog da je najbolja vrsta treninga (ili sta je to cev) Powerlifting,a nisam bas upucen u to pa ako bi mogli sta napisat o tome ili makar neki link postavit. I da jos jedno pitanje, posto se ti powerliferi koli-ko ja znam bave velikim tezinama a ja imam 16 godina da li mi je uopce dobro da radim taj powerlifting?

  • #2
    Re: Powerlifting

    ja iskreno ne volim PW tehniku, drzi se klasicnog BB i pravilnog izvodenja vjezbi. jedi.
    Do Whatever the Fuck You Wanna Do

    progressive overload, squat, deadlift, bench press.
    kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

    Youtube:

    Primjer treninga snage/hipertrofije
    Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
    Sve o prehrani
    Sve o treningu

    Comment


    • #3
      Re: Powerlifting: da li mi je uopce dobro da radim tu vrstu treninga (imam 16 god)

      Powerlifting je sport, nije nacin treniranja. Power liftovi ilit vjezbe snage su osnovne vjezbe: cucanj, bench i mrtvo dizanje. Znaci, ne trebas ti krenut trenirat Powerlifting nego izgradit bazu sa osnovnim vjezbama pa se tek kasnije bavit glupostima, citaj: izolacijama.
      "Your weak points are caused by not doing what you hate to do" Louie Simmons

      Youtube shit
      Web

      Comment


      • #4
        Re: Powerlifting: da li mi je uopce dobro da radim tu vrstu treninga (imam 16 god)

        Originally posted by BiLLder View Post
        I da jos jedno pitanje, posto se ti powerliferi koli-ko ja znam bave velikim tezinama a ja imam 16 godina da li mi je uopce dobro da radim taj powerlifting?
        Nema veze koliko ti imaš godina..

        Comment


        • #5
          Re: Powerlifting: da li mi je uopce dobro da radim tu vrstu treninga (imam 16 god)

          kreni da treniraš, ali obavezno uz trenera powerlifting-a! U teretani u koju sam pre išao sam gledao kako treniraju klinci (i jedna devojka među njima) i trener je baš bio obazriv s njima, nije ih silovao s težinama... pretpostavljam da prvo uče pravu tehniku, pa onda kreću u kurčenje tek... vežbali su ono clean and press... zanimljivo... da mi je srčka u redu, i ja bih to vežbao
          “Age is a question of mind over matter. If you don’t
          mind, it doesn’t matter.”

          Comment

          Working...
          X