Announcement

Collapse
No announcement yet.

Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

    U poslednje vreme se zanimam za drevni trening indijskim "gada" buzdovanima, pa sam i napravio jedan od gvožđa sa kuglom od 5 kg na kraju i krećem u vežbanje. Vežbao sam malo juče, nekih 15 minuta, i mogu da kažem da OTKIDA! Posebno bočni trbušni...
    evo par linkova da shvatite o čemu se radi.. a uskoro možda postavim i sebe kako vežbam, samo da se malo usavršim))

    http://www.artofmanliness.com/2013/0...-mace-workout/

    evo ovde ima par snimaka kako se vežba sa gada buzdovanom
    http://maxwellsc.blogspot.com/2008/1...ada-ya-ya.html

    evo i youtube video


    i evo mene kako se borim sa svojom novom igračkom)) naravno, sa potpuno pogrešnim hvatom... moram da vežbam tehniku, jer lako može rame da se izvrne... 5 kg izgleda malo na prvi pogled, ali kad je na dugačkoj ručki i još kad je u pokretu, bude zajebano

    gada.jpg
    Last edited by vege; 17-06-13, 07:02.
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

  • #2
    Re: Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

    evo malo ozbiljniji workout
    “Age is a question of mind over matter. If you don’t
    mind, it doesn’t matter.”

    Comment


    • #3
      Re: Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

      instructional video
      “Age is a question of mind over matter. If you don’t
      mind, it doesn’t matter.”

      Comment


      • #4
        Re: Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

        Imamo članak na portalu veano za ovu vrstu treninga

        http://www.building-body.com/indijsk...a-trening.html
        The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

        Comment


        • #5
          Re: Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

          Zanimljiv nacin treninranja-je li mozes dati primjer kako si ti napravio svoj rekvizit?
          mozda bi uhvatio malo vremena pa pokusao i ja napravit jednoga da probam ubacit u svoj trening.
          MYPROTEIN

          Comment


          • #6
            Re: Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

            @ dizajner: ovo jeste slično indian clubs training-u ili treningu indijskim drvenim palicama, tj. iz iste je kulture sporta i po sličnom principu... ali ovo što sam ja naveo je gada mace, ili "gada" buzdovan, koji su obično pravili od motke na koju nakače okruglu kamenčugu ali u svakom slučaju i jedno i drugo su odlični za vežbanje funkcionalne snage i ramenog pojasa

            @ Corry: otišao sam na vojni otpad i našao tamo neke gvozdene kugle, zaista ne znam čemu su služile u vojsci ili ratu, ali su bile na vojnom otpadu u svakom slučaju)) uz njih kupim još i par gvozdenih šipki ili cevi, dakle šuplje u sredini. Već sam u mojoj temi sa slikama postovao bućice koje sam napravio, a za ovo sam otvorio posebnu temu jer mi je ekstra zanimljivo. Dakle uzmeš kuglu i zavariš je na cev i prefarbaš i to je to srećno! btw, super je trening, za one koji vole svakakve zajebancije ko ja
            “Age is a question of mind over matter. If you don’t
            mind, it doesn’t matter.”

            Comment


            • #7
              Re: Indijski GADA trening, odnosno trening sa BUZDOVANOM

              evo, ozbiljno vezbam s GADA buzdovanom u poslednje vreme i mogu reći da je odličan za jačanje hvata, podlaktica, ramena, ruku, pa čak i stomaka.
              evo ako neko želi, može da lajkuje moju grupu posvećenu Gada buzdovanu
              dole je i video mene kako radim vežbu "360 stepeni", sa buzdovanom od 8 kg, mada sam u odnosu na taj snimak već dosta napredovao, tj. držim ruke na samom kraju šipke i pravim bolje krugove... planiram ovde u Srbiji uskoro da napravim kao neki klub ljubitelja Hindu vežbanja, gde je glavni gada buzdovan, ali i indijske palice, i hindu-sklekovi

              https://www.facebook.com/GadaIndijskiBuzdovan

              Last edited by vege; 24-07-13, 12:37.
              “Age is a question of mind over matter. If you don’t
              mind, it doesn’t matter.”

              Comment

              Working...
              X