Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mrtvo dizanje (deadlift)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

    Originally posted by Aura
    ovako...danas sam se prvi put isao okusati u deadliftu..zagrio sam se dobro te prethodno odradio i noge...stavio sam nekih 70-80 kg i pokusao. digao jedno 8-10 puta i osjetio sam bol ispod trbuha tj. na podrucju gdje se nalazi mjehur (mjesto gdje se zna razvit bruh)...zanima me jeli to normalno s time da sam koristio pojas???
    jedino mi pada napamet da sam krivo stavio pojas ali eto zanima me sta biste mi mogli reci na ovo

    Hvala!
    Jel osjetiš kakvu kvržicu na tom mjestu? Kad stisneš rukom na tom mjestu i kad pustiš, jel osjećaš bol?

    Šta se tiče pojasa, to što si nosio pojas ne znači da ne možeš dobit bruh il sjebat leđa dok ga nosiš. Čak štoviše, veća je šansa da ćeš se sjebat dok nosiš pojas jer većini je pojas izlika za lošu formu na složenim pokretima i za dodatno krcanje težinama tak da može vrlo lako bit da si sjebo trbušni zid.
    Chill bro

    Comment


    • #32
      Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

      nista vise sad ne osjecam...nema kvrzice sad je najnormalnije...nego mislim da sam pojas stavio previse na trbuh a treba sto nize doci...tako da mislim da je pojas jos povecao opterecenje na taj donji dio...zasad nije nista al necu tako brzo na dl vise ici

      Comment


      • #33
        Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

        Originally posted by Aura
        nista vise sad ne osjecam...nema kvrzice sad je najnormalnije...nego mislim da sam pojas stavio previse na trbuh a treba sto nize doci...tako da mislim da je pojas jos povecao opterecenje na taj donji dio...zasad nije nista al necu tako brzo na dl vise ici
        eto kako ljudi dobiju fobiju od DLa

        korektna forma i opterećenje koje je primjenjeno tvojim mogućnostima radi od dedflita vježbu koja je imho nezamjenjiva. nešto najgluplje je izbacit dedlift iz programa, imaš previše beneficija od tog pokreta da bi ga izbacivao
        Chill bro

        Comment


        • #34
          Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

          mozda si u pravu.
          najbolje da pocnem sa stangom te da naucim pravilne pokrete jer danas je sigurno nesto krivo bilo...dobro da sam prosao bez ozljeda

          Comment


          • #35
            Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

            Originally posted by Soner
            eto kako ljudi dobiju fobiju od DLa
            korektna forma i opterećenje koje je primjenjeno tvojim mogućnostima radi od dedflita vježbu koja je imho nezamjenjiva. nešto najgluplje je izbacit dedlift iz programa, imaš previše beneficija od tog pokreta da bi ga izbacivao
            +1000
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #36
              Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

              Originally posted by Aura
              mozda si u pravu.
              najbolje da pocnem sa stangom te da naucim pravilne pokrete jer danas je sigurno nesto krivo bilo...dobro da sam prosao bez ozljeda
              za početak si skini s neta starting strength od rippetoea, frajer je objasnio tehniku mrtvog na nekih pedesetak stranica tak da ti ništa neće bit nejasno kad to pročitaš

              imaš i njegovih videa na jutubu pa si potraži
              Chill bro

              Comment


              • #37
                Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                idem se bacit na gledanje..

                tek sad znam da nista ne znam o toj vjezbi

                hvala!

                Comment


                • #38
                  Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                  pojas na 80kg deadlifta ti tek nije potreban. pojas ostavi za malo ozbiljnije kilaže i kad budeš iskuniji i znao kako koristiti pojas.
                  https://www.facebook.com/pages/Team-OS/279735542091911

                  Overload Strength team

                  Comment


                  • #39
                    Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                    Meni malo to mrtvo dizanje nekako nema smisla. Gledam snimke na youtube-u i radio sam ga i čini mi se kako opće ne pogađa leđa (latove). Najviše me poslje bole podlaktice. Više koristi mi ima veslanje u pretklonu ili neka druga viježba koja direktno pogađa leđa.
                    I ne kužim tu objašnjavate kako se ne smiju koljena savijati, a to upravo radi ovaj lik na snimci (prvi post od Vege-a).

                    Comment


                    • #40
                      Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                      Originally posted by Skums
                      Meni malo to mrtvo dizanje nekako nema smisla. Gledam snimke na youtube-u i radio sam ga i čini mi se kako opće ne pogađa leđa (latove). Najviše me poslje bole podlaktice. Više koristi mi ima veslanje u pretklonu ili neka druga viježba koja direktno pogađa leđa.
                      I ne kužim tu objašnjavate kako se ne smiju koljena savijati, a to upravo radi ovaj lik na snimci (prvi post od Vege-a).


                      DL nebi trebao gađat latove...sta su tebi cijela leđa samo latovi ?
                      dl-om se gadja prvenstveno loza, glut, errectus spinae(donji dio ledja) i kvad(ako je kalsicni dl)
                      Originally posted by Bilderčić
                      Originally posted by Dehydronator
                      sve do grama tjedno je natural
                      gram tjedno ???? ma da covjece pa de onda izracunaj za 1 god. koliko bi trebao dobit misica
                      48 grama ? ahahahhahahahahhahahahaha

                      Comment


                      • #41
                        Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                        Pa ljudi su pisali po forumu da su naviše razvili širinu leđa sa DL-om.

                        Comment


                        • #42
                          Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                          Originally posted by Skums
                          Pa ljudi su pisali po forumu da su naviše razvili širinu leđa sa DL-om.
                          Nešto si ti tu pomiješao. I to dobrano. Ako već govorimo o leđima, dedlift će ti prvenstveno razvit cijeli upperback nego latove, latovi isto sudjeluju u pokretu al kod mene npr. zanemarivo. Dosta ti tu ovisi i sama konstitucija tijela. Tak da, dedliftom ćeš prvenstveno dobit na dubini leđa, ne na širini, možda si se zabunio.
                          Chill bro

                          Comment


                          • #43
                            Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                            Originally posted by Soner
                            Originally posted by Skums
                            Pa ljudi su pisali po forumu da su naviše razvili širinu leđa sa DL-om.
                            Nešto si ti tu pomiješao. I to dobrano. Ako već govorimo o leđima, dedlift će ti prvenstveno razvit cijeli upperback nego latove, latovi isto sudjeluju u pokretu al kod mene npr. zanemarivo. Dosta ti tu ovisi i sama konstitucija tijela. Tak da, dedliftom ćeš prvenstveno dobit na dubini leđa, ne na širini, možda si se zabunio.
                            mos radit varijaciju za latove, ako ih oces pogodit

                            Comment


                            • #44
                              Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                              meni dl dosta pogodi latove
                              u zadnje vrijeme uopće ne radim ništa za njih osim dl-a i stalno mi lagano rastu...

                              al dl je vježba za cijeli posterior chain, ne samo za leđa/latove...

                              Comment


                              • #45
                                Re: Mrtvo dizanje (deadlift)

                                slažem se, radiš skroz krivo paralalno se ispravljaš i di vučeš šipku , a ti prvo jedno pa drugo

                                Originally posted by IgyBoy View Post
                                DL ti se sastoji od dva dijela pokreta,sto nije dobro.
                                U prvom djelu radis extenziju u koljenu,a tek na kraju tog pokreta radis extenziju ledja.
                                Cijeli taj pokret bi trebao biti integralan,tj. paralelno bi trebao raditi extenziju koljena i kukova.

                                Slicno ovome na slici:
                                http://www.wikihow.com/ImageeadLift_883.jpg

                                VENI VIDI VICI

                                Comment

                                Working...
                                X